>> امروز

09:13:49 - 92/2/21
Print This Page
خسته نباشی میرحسین! رییس جمهور محبوبم/ چون کوه جانانه ایستاده ای

امروز: آریا آرام نژاد در دلنوشته ای برای میرحسین موسوی نوشته است: نمی دانم در خرداد پیش رو چه اتفاقی خواهد افتاد، اما بی شک هر چه که باشد ،چیزی از سر بلندی و غروری که تو به خرداد بخشیدی کم نخواهد کرد.

به گزارش کلمه، آریا آرام نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌آشنای هوادار جنبش سبز است که پس از عاشورای ۱۳۸۸ ترانه‌ای با عنوان «علی برخیز» منتشر کرد. او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد. پس از آن نیز وی دو بار دیگر بازداشت و زندانی شد.

آهنگهای صد سال دیگه، دلتنگی ، برای لمس آزادی و ترانه تلخ از جمله موارد اتهامی جدید این هنرمند جوان بود. همچنین دیدار با سید محمد خاتمی و مادر سهراب اعرابی هم از موارد اتهامی آریا آرام نژاد بود که منجر به به نه ماه حبس تعزیری برای این جوان هنرمند شده بود.

این هنرمند جوان در آخرین نوشته خود در صفحه شخصی فیس بوکش خطاب به میرحسین موسوی نوشته است:

سلام بر رئیس جمهور محبوبم میر حسین موسوی

خسته نباشی میر دربند، که سکوتت از پس هیاهوی کلنگِ افتتاح های بی سرانجام، همایش های خود تکریمی و خود تحسینی، پیام های نشاط آور از فتح قله ها و دره ها، هرگز تعبیر خاموشی نبود...

خسته نباشی از چهارسال جانانه ایستادن، آنچنانکه همان اندازه که سکوتت اقیانوس می شد، هزاران ساعت گفتن ها و گفتن ها کف روی اقیانوس بود...

آنقدر بودنت بزرگ و پررنگ و حک شده است که کسی از دوستان یا دشمنانت توان فراموشی تو را ندارد.

تو آنقدر خوب و درست تابیدی که همه زوایای تاریک و ناپیدا، به سادگی در تیر رس دنیا قرارگرفت و حالا دیگر حتی نیازی به یک کلمه سخن از تو نیست ،حتی یک کلمه!

که خداوند چنان با توست که حالا همه چیز را همه کس خوب می دانند...

یک خسته نباشید به بلندی کوههای آذربایجان که فرزندانش در مردانگی و ایستادگی مثال زادگاهشان هستند،کوه ماندی تا از شانه هایت بالا برویم و چشم به حقیقت باز کنیم ...

نمی دانم در خرداد پیش رو چه اتفاقی خواهد افتاد، اما بی شک هر چه که باشد، چیزی از سر بلندی و غروری که تو به خرداد بخشیدی کم نخواهد کرد .