>> امروز

07:04:29 - 92/2/7
Print This Page
مهدی غضنفری: صنعت خودرو دچار وضعیت پیچیده و بغرنجی است

امروز: آشفتگی بازار خودرو این بار با هشدار وزیر صنعت، معدن و تجارت همراه شده است به طوریکه مهدی غضنفری اعلام کرد که صنعت خودرو در آستانه بحران قرار گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، اين روزها همگان در مورد خودرو و خودروسازان سخن مي گويند، مسائل مربوط به توليد و قيمت گذاري همچنان خبرساز است، اين درحالي است كه ناگفته پيداست اين صنعت در آستانه بحران قرار گرفته است.

مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در همین رابطه گفت: «وضعيت خودرو سازي به دليل مشكلات مختلف آنان بسيار بغرنج و پيچيده تر از سال قبل شده است. سال گذشته عمده شكايت آنان دو سه مورد بود: اينكه سازمان حمايت مصرف كننده و توليد كنندگان قيمت ها را پايين نگه داشته، بانك مركزي ارز نمي دهد و بانك ها تسهيلات كافي نداده اند. اما در چند ماه گذشته موضوع خودرو با اظهار نظرهاي متفاوت به يك بحران تبديل شده است.»

او در بخش دیگری از توضیحات خود در رابطه با بحران صنعت خودرو گفت: «وزارتخانه چندين بار مشكلات خودروسازي كشور را در دولت، مجلس، كميسيون هاي مختلف و شوراي پول و اعتبار مطرح كرده است. تعداد جلسات برگزار شده ده ها برابر سال هاي قبل بوده است. همچنين اينجانب چندين بار شخصا با آقاي رييس جمهوري در اين باره گفت و گو كرده ام و به ويژه اخيرا در مورد قرار گرفتن اين صنعت در آستانه بحران مطالبي را عرض كرده و درخواست مساعدت نموده ام. به نظرم ورود آقاي رييس جمهور مثل هميشه راهگشاست، به ويژه اينكه بعد از مصاحبه تلويزيوني ايشان و سوء برداشت از سخنانشان فشارهاي بيشتري به اين صنعت وارد شد. دولتي كه به اخذ تصميات بزرگ معروف است در اينجا هم بايد قاطعانه عمل كند. به علاوه من از همه نمايندگان محترم مجلس و اعضاي محترم شوراي رقابت درخواست مي كنم كه با توجه به مشكلات ناشي از تحريم ها كمك بيشتري در اين خصوص داشته باشند. »