>> امروز

02:21:01 - 92/1/26
Print This Page
بی خبری کامل از وضعیت جمیله کریمی پس از بازداشت

امروز: دبیر سابق شاخه دانشجویان جبهه مشارکت فارس درباره بازداشت جمیله کریمی عضو شواری مرکزی ائتلاف اصلاح طلبان این استان گفت: طبق اطلاعاتی که داریم ایشان در صبح چهارشنبه ۲۱ فروردین در منزل شخصی‌شان توسط نیروهای لباس شخصی -که خود را ماموران اطلاعات فارس معرفی کرده‌اند- بازداشت و پس از تفنیش منزلشان، تعدای از وسایل ایشان را ضبط و سپس با حضور در محل کار، -که مدرسه‌ای دخترانه است- دفتر کارشان را نیز تفتیش و پس از آن به بازداشتگاه اطلاعات شیراز یا همان پلاک صد منتقل کرده اند.
علی فتوتی افزود: پس از این اتفاق اطلاعات دیگری از شرایط روحی و چسمی، محل بازداشت، وضعیت پرونده و ... در دسترس نیست.در حال حاضر خانواده ایشان پیگیر هستند که متاسفانه هنوز این پیگیر‌ی‌ها نتیجه بخش نبوده. امیدواریم که در روزهای پیش رو خبر آزادی ایشان را بشنوم.
دبیر سابق شاخه دانشجویان جبهه مشارکت فارس در گفتگو با ندای سبز آزادی با اشاره به امضای نامه 91 چهره سیاسی اصلاح طلب برای دعوت از سید محمد خاتمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری و ارتباط این امر با بازداشت جمیله کریمی گفت: نکته‌ای که مشخص است نقش خانم کریمی در جریان اصلاح‌طلبی در استان فارس است؛ به علاوه احترامی که گروه‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی استان برای ایشان قائل بودند را نمی‌توان نادیده گرفت. خانم جمیله کریمی نه تنها در دوران اصلاحات نقش عمده و تاثیرگذاری در میان اصلاح‌طلبان استان داشتند که پس از آن نیز ذره‌ای از مواضع مصلحانه و انتقادی خود کوتاه نیامدند و کاملا به جریان اصلاحات مومن بودند. پس از اتفاق‌های ناخوش‌آیند سال ۸۸ هم برعکس خیلی از آقایان میز اصلاحات فارس که خانه‌نشینی را پیشه کردند ایشان به فعالیت سیاسی خود ادامه دادند.
وی تصریح کرد: ایشان اساسا شخصیتی فرهنگی دارند که همان‌طور که پیشتر گفتم از احترام بالایی در بین جریان‌های مختلف سیاسی اجتماعی استان برخوردارند. علاوه بر مدیریت مدرسه معراج که یکی از شناخته شده‌ترین دبیرستان‌های دخترانه‌ی شیراز است، در زمان معاونت امور بانوان استانداری فارس جز حامیان همیشگی زنان و جوانان استان بودند و با جدیت مسایل آنان را پیگیری می‌کردند. ایشان جز اولین حامیان تاسیس سازمان های غیردولتی زنان در استان فارس و از حامیان همیشگی حقوق بانوان بوده و هستند. اگر بخواهم تیتروار تعدای از مسيوولیت‌های ایشان را در اینجا ذکر کنم می‌توانم به معاونت امور بانوان در زمان استانداری آقای انصاری لاری در دولت اصلاحات٬ از اعضا دارای حق رای در میز اصلاحات ائتلاف اصلاح‌طلبان فارس و مسئول کمیته بانوان و جوانان این ائتلاف، عضو شورای منطقه فارس جبهه مشارکت ایران اسلامی و عضویت در مجمع زنان اصلاح‌طلب اشاره کنم.

دبیر سابق شاخه دانشجویان جبهه مشارکت فارس خاطرنشان کرد:در حال حاضر حتی با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات در ایران اجازه فعالیت آزادانه از فعالین سیاسی شیراز به طرق مختلف سلب شده است. فعالین سیاسی، دانشجویی، مدنی، حقوق بشر، رسانه‌ای و اجتماعی استان در چند سال اخیر شاهد نقض مکرر حقوق شهروندی و حق آزادی بیان خود بوده‌اند. نمونه‌های مکرری در این باره وجود دارد که با یک جستجوی کوچک در فضای مجازی می‌توان آن ها را مشاهده کرد. پس از انتخابات سال ۸۸ چند صد نفر از فعالان سیاسی، دانشجویی، حقوق بشر، مدنی، رسانه‌ای و اجتماعی در استان فارس مورد نقض حقوق بشر قرار گرفته‌اند که ما به صورت مدون در حال تهیه‌ی گزارش از این موارد در گروهی که برای همین مورد تشکیل شده است هستیم. تنها بیش از ۳۰۰ نفر از فعالان پس از انتخابات بازداشت شده‌اند، ۸ نفر کشته و در یک روز (۷ اسفند ۱۳۸۹) بیش از ۲۰۰ دانشجوی دانشگاه شیراز از سوی کمیته‌ی انظباطی از تحصیل محروم شدند. به علاوه‌ی این موارد گزارش‌هایی از مرگ زندانیان در پلاک صد، تجاوز جنسی، تهدید و ارعاب و ... نیز به دست ما رسیده است .

فتوتی گفت: به شخصه امیدوارم که مسئولان نظام به نتیجه‌ی آن چه که می‌کنند آگاه باشند. لازم است خاطر نشان کنم که ۲ تن از مسئولین قضایی استان فارس (بانشی و موسوی‌تبار) در لیست تحریم‌های اتحادیه‌ی اروپا قرار دارند و چندی پیش علی مظفری (رئیس زندان عادل‌آباد شیراز) با حرف و حدیث‌هایی از سمت خود استعفا کرد.