>> امروز

07:37:44 - 92/1/22
Print This Page
تعرفه های درمانی باز هم افزایش یافت/هزینه تخت بستری در بیمارستانها ۷۰۰ هزار تومان

امروز: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره اینکه هزینه تخت بستری در بیمارستان‌ها در حدود ۷۰۰ هزار تومان است، از تصویب تعرفه‌های خدمات درمانی در دولت خبر داد.

حسن امامی رضوی در حاشیه گردهمایی توسعه برنامه پزشک خانواده با رویکرد اصلاح نظام سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعرفه‌های پزشکی یکشنبه گذشته در دولت به تصویب رسید و مسیر ابلاغ را طی می‌کند که امیدواریم تا آخر هفته ابلاغ شده و اجرایی شود و در این زمینه تعرفه‌ها در بخش دولتی ۱۸ درصد و در بخش خصوصی ۲۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تسنیم،امامی رضوی با بیان اینکه هزینه تخت بستری در بیمارستان‌ها حدود ۷۰۰ هزار تومان است، بیان داشت: این رقم در مورد تخت‌های ICU و CCU متفاوت است چون خدمات اضافی ارائه می‌شود و بستگی به نوع و حال بیمار نمی‌توان عدد مشخصی را اعلام کرد.

وی افزود: در مورد خدمات بستری گرانقیمت، اصل آن است که هزینه به مردم تحمیل نشود چرا که در بخش خصوصی بیمارانی که مراجعه می‌کنند اگر زیر پوشش بیمه تکمیلی باشند از آن بهره‌ می‌برند و افرادی که این امکان را ندارند به بخش دولتی مراجعه می‌کنند.

امامی رضوی کمبود تخت‌های ویژه در بخش دولتی را یکی از عوامل مراجعه مردم به بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در این راستا به پوشش حمایتی مردم و همکاری بیشتر بیمه‌ها نیاز داریم.

وی در زمینه اجرای طرح پزشک خانواده در تهران خاطرنشان کرد: از نظر زیرساخت‌ها برای اجرای پزشک خانواده در تهران مشکلی نداریم و اگر اعتبار اختصاص داده شود این برنامه در تهران به طور تمام و کمال اجرا می‌شود.