>> امروز

06:11:08 - 92/1/19
Print This Page
یک فعال کارگری: انسجام جامعه کارگری در اعتراض به مصوبه مزدی سال ۹۲ نتیجه بخش خواهد بود‎

امروز: دبیر خانه کارگر بروجرد معتقد است انسجام جامعه کارگری در اعتراض به مصوبه مزدی سال ۹۲ نتیجه بخش خواهد بود.

«محمد گودرزی» در واکنش به تصمیم شورای عالی کار در ارتباط با دستمزد سال ۹۲ به ایلنا گفت: تعیین نرخ دستمزد ۲۵ درصدی که حتی شش درصد از میزان تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی در سال ۹۱ نیز کمتر است مورد تایید کارگران شهرستان بروجرد نیست.

این فعال کارگری با بیان اینکه در اعتراض به این مصوبه ناعادلانه نیازمند وحدت و انسجام جامعه کارگری هستیم، افزود: اتحاد و همبستگی جامعه کارگری در همه زمینه‌ها موثرخواهد بود.

گودرزی در ادامه اضافه کرد: بسیاری از کارگران به دلیل کم سواد بودن و آگاهی نداشتن از قوانین هیچ عکس العملی به مسائل صنفی خود نشان نمی‌دهند. اگر در این زمینه به کارگران آموزش و آگاهی‌های لازم داده شود آنان می‌توانند پیگیر حقوق قانونی خود باشند.

دبیر خانه کارگر بروجرد در ادامه تاکید کرد: جامعه کارگری کشور از نمایندگان خود انتظار ایستادگی در مقابل تصویب دستمزد ناعادلانه را داشت اما این نمایندگان در اعتراض به مصوبه مزدی عکس العمل مناسبی نشان ندادند.

این فعال کارگری اجحاف به کارگران از طریق نمایندگان را تنها مختص به سطح کلان تشکل‌های کارگری ندانست و گفت: در واحدهای تولیدی نیز بعضی از نمایندگان کارگران جذب کارفرمایان می‌شوند و به جای دفاع از حقوق همکاران‌شان محافظه کاری می‌کنند و این در حالیست که کارفرمایان نیز در کارخانه ها طوری برنامه ریزی کرده اند که با هر گونه حرکت اعتراضی کارگران برخورد قاطع شود..

دبیر خانه کارگر با در ادامه با اشاره به وجود بی‌اعتمادی کارگران به نمایندگان قانونی‌شان اشاره کرد و گفت: ۹۰درصد از کارگران شهرستان بروجرد بصورت قراداد موقت مشغول به کار بوده و و روزانه به طور متوسط ۸ کارگر از کار خود بیکار می‌شوند و در این مورد کسی نیست که ازحقوق آنان دفاع کند.

او در پایان سخنان خود تاکید کرد: کارگران برای رسیدن به اهداف عالیه خود بویژه برای رسیدن به دستمزد عادلانه نیازمند همبستگی و وحدت وانسجام هستند.