>> امروز

08:13:12 - 92/1/17
Print This Page
وقتی جنتی هم از برخورد با قانون شکنی میگوید!!!

امروز: احمد جنتی که در انتخابات گذشته برخلاف قانون بطور علنی از احمدی نژاد حمایت کرد، گفته است: در مقابل رفتارهای خلاف شرع، قانون شکنی و بداخلاقی، دستگاه های ذیربط باید برخوردهای قانونی داشته باشند و دستگاه های امنیتی وناظران وظایف خود را به خوبی انجام داده و در اجرای عدالت کوشا باشند.

حمایت علنی جنتی از احمدی نژاد واکنش های زیادی را حتی در میان اصولگرایان در بر داشت.

به گزارش کلمه، ادعای اخیر احمد جنتی در برخورد با رفتارهای غیرقانونی در حالی عنوان می شود که سالهای گذشته به تخلفات دبیر شورای نگهبان رسیدگی نشده است.

مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی وزارت کشور دوران اصلاحات و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بارها دفاع از خود در دادگاه را رد کرده و محاکمه خویش را منوط به بررسی شکایت خود از احمد جنتی دبیر شورای نگهبان کرده است.

تاج زاده در اولین دادگاه خود گفته بود:اگر همان ده سال پیش که با تخلف از قانون توسط آقای جنتی که رئیس شورای نظارت بر انتخابات بود وبا سرپیچی از قانون انتخابات، بدعت گذاشته شد، شکایتم مورد رسیدگی قرار می گرفت و همان طور که برای من دادگاه تشکیل دادند، ایشان هم محاکمه می شد، امروز شاهد این مشکلات جدی برای کشور نبودیم. و دلیل شکایت من نیز این است که همچنان انتخابات آزاد را راه نجات کشور می دانم و معتقدم باید برای تحقق آن تلاش کرد.

احمد جنتی در جلسه ای با حضور رییس ستاد انتخابات استان نهادهای تامینی و هیات های نظارت انتخابات اصفهان اظهار کرد: مساله انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخنان رهبری اظهار داشت: کسانی که به دنبال بر هم زدن آرامش جامعه می باشند، خائن به نظام و مردم ایران هستند. کسب رضایت مردم وظیفه شرعی، اخلاقی وسیاسی مسوولان است و همه کارگزاران باید بر آن اهتمام ورزند.

به گزارش ایرنا، دبیر شورای نگهبان شرط دوم برگزاری انتخابات حماسه ساز را همدلی بین مسوولان دانست و عنوان کرد: اختلاف سلیقه در برخی زمینه ها وجود دارد ولی مسوولین باید باهم هماهنگ باشند.

جنتی خاطر نشان کرد: در مقابل رفتارهای خلاف شرع، قانون شکنی و بداخلاقی، دستگاه های ذیربط باید برخوردهای قانونی داشته باشند و دستگاه های امنیتی وناظران وظایف خود را به خوبی انجام داده و در اجرای عدالت کوشا باشند.