>> امروز

20:16:54 - 92/1/14
Print This Page
فیروزآبادی: منهدسی انتخابات برای جلوگیری از دخالت نظامیان در انتخابات است!!!

امروز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مهندسی انتخابات در نیروهای مسلح یعنی اینکه شاخص‌ها را به نیروها معرفی کرده و آن‌ها را از هرگونه دخالت دیگر در مسائل انتخابات و حضور دسته‌بندی‌های سیاسی حفظ کند.
سرلشکر "سید حسن فیروز‌آبادی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به دلیل هجمه علیه سپاه پاسداران اظهار داشت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی فرمودند "هرگاه دیدید آمریکا و دشمنان از شما تعریف می‌کنند بدانید که در مسیر خطا قرار دارید"؛ این یعنی دشمن کسی را که در مسیر درست پیش می‌رود، بیشتر مورد هجمه قرار می‌دهد.

وی افزود: بحث مهندسی انتخابات که "حجت‌الاسلام سعیدی" نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران مطرح کردند اصلا دخالت نبوده، بلکه مهندسی انتخابات در نگاه نمایندگی ولی‌فقیه یک نیروی مسلح یعنی اینکه وظیفه خود را در جریان انتخابات بین اعضای سپاهی انجام دهد، نه اینکه به جامعه چیزی را ارائه کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: قصد ایشان(حجت‌الاسلام سعیدی) ورود به مبحث دخالت یا حتی روشنگری‌ نبوده و منظورشان این بوده که سازمان‌های عقیدتی سیاسی و نمایندگی‌های ولی فقیه در نیروهای مسلح وظیفه دارند که عدم ورود نیروهای مسلح در جهت‌گیری‌های انتخاباتی را گوشزد کنند، که این همان مهندسی انتخابات است.

وی در تشریح مهندسی انتخابات از منظر نیروهای مسلح تاکید کرد: نمایندگی‌های ولی فقیه و سازمان‌های عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح باید بر ارزش‌های مورد نظر نظام تاکید کرده و در آن مورد صحبت کنند. برای مثال همان‌طور که حجت‌الاسلام سعیدی گفتند "شاخص‌های یک رییس جمهور توانمندی، ارزش‌مداری و تابعیت از ولایت فقیه است"، مهندسی انتخابات در نیروهای مسلح یعنی اینکه این شاخص‌ها را به نیروها معرفی کرده و آن‌ها را از هرگونه دخالت دیگر در مسائل انتخابات و حضور در دسته‌بندی‌های سیاسی حفظ کند.

سرلشکر فیروزآبادی متذکر شد: فرهنگ نیروهای مسلح فرهنگ ویژه‌ای است، زیرا آنان دارای هسته مستقلی هستند و در قانون اساسی، فرماندهی کل قوا به عهده رهبری گذاشته شده است.

وی در پایان تاکید کرد: نیروهای مسلح چارچوب مجزایی دارند که از نفوذ سیاستمداران و دسته‌بندی‌های سیاسی در کشور مصون بمانند، به همین خاطر گام اول نمایندگی‌های ولی فقیه و سازمان‌های عقیدتی سیاسی حفظ این مصونیت است.