>> امروز

00:28:58 - 92/1/14
Print This Page
پیام تسلیت عبدالله نوری به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سیدجوادی

امروز: عبدالله نوری با صدور پیامی، درگذشت دکتر احمدصدر حاج سیدجوادی، وزیر کشور دولت موقت مهندس بازرگان را به همه همفکران، اندیشمندان، آزادیخواهان و آزادمردان ایران زمین و خانواده وی تسلیت گفته است.

سید احمد صدر حاج سید جوادی، از اعضای شورای انقلاب اسلامی و دولت موقت، پس از یک دوره بیماری در سن ۹۶ سالگی در بیمارستان آبان تهران درگذشت. او کهنسال ترین فعال سیاسی در ایران بود که تا آخرین ماههای زندگی هم از تلاش برای بهبود شرایط کشور و انتقاد از حاکمان از روی نگرانی ایران، دریغ نکرد.

در پیام عبدالله نوری که نسخه ای از آن در اختیار کلمه قرار گرفت، آمده است: فقید سعید صدر حاج سید جوادی، نامی درد آشنا و پرآوازه و مورد احترام در قبیله ی مبارزان و سیاست ورزان و ظلم ستیزان بود. شادروان مرحوم دکتر صدر حاج سید جوادی، چهره ی مقاوم و استواری بود که حدود ۷ دهه از عمر با برکت خود را در متن تحولات و فراز و فرودهای اجتماعی این مرز و بوم - از نهضت ملی گرفته تا انقلاب اسلامی - به صورتی فعال و شایسته، همراه و همگام با مبارزات و مطالبات حق طلبانه مردم سپری نمود.

متن این پیام تسلیت بدین شرح است:

انالله و اناالیه راجعون

رحلت فقید سعید، انسان خدوم، مبارز و آزادیخواه، روانشاد دکتر احمد صدر حاج سید جوادی را به همه همفکران، اندیشمندان، آزادیخواهان و آزادمردان ایران زمین و هم چنین خانواده محترم آن بزرگمرد تسلیت عرض می نمایم.

فقید سعید صدر حاج سید جوادی، نامی درد آشنا و پرآوازه و مورد احترام در قبیله ی مبارزان و سیاست ورزان و ظلم ستیزان بود. شادروان مرحوم دکتر صدر حاج سید جوادی، چهره ی مقاوم و استواری بود که حدود ۷ دهه از عمر با برکت خود را در متن تحولات و فراز و فرودهای اجتماعی این مرز و بوم - از نهضت ملی گرفته تا انقلاب اسلامی - به صورتی فعال و شایسته، همراه و همگام با مبارزات و مطالبات حق طلبانه مردم سپری نمود.
حافظه ی تاریخی مبارزان سیاسی ملت ایران، در نیم قرن اخیر، سیمای نجیب فقید سعید مرحوم صدر حاج سید جوادی را در تراز نام های ماندگار بزرگانی چون مهندس مهدی بازرگان و دکتر یدالله سحابی به نیکی ثبت نموده و خاطره ی بزرگی و جوانمردی و غمخواری او را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد.
"او" امروز درد و رنج زمانه را فرو نهاده و با امیدواری به فضل و رحمت پروردگار، به سرزمین نور و رهایی و امنیت رهسپار گشته است، هر چند یاران و همفکران را در غربت و فراق خویش تنها گذارده است.

اینجانب فقدان بزرگمرد عرصه ی اخلاق، سیاست و آزادیخواهی را به همه ی حق طلبان و مهرورزان تسلیت گفته و برای روح متعالی او در پیشگاه خداوند رحمان و رحیم، علو درجات را مسالت می نمایم.
عبدالله نوری
دوازدهم فروردین ماه ۱۳۹۲