>> امروز

01:29:12 - 92/1/10
Print This Page
احمدی نژاد خطاب به سفیران ایران: خود را سفیر امام زمان (عج) بدانید

امروز: محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه در دیدار با شش تن از سفرای جدید ایران، از آنان خواست که خود را سفرای امام زمان (عج) بدانند.

وی در دیدار با سفرای جدید ایران در بوسنی و هرزگوین، مجارستان، گرجستان، نروژ، اوروگوئه و صربستان، با بیان این مطلب، گفت: جمهوری اسلامی به دنبال پاکی و عدالت بوده و بی‌توجه به سیاست‌بازی‌های مرسوم عرصه بین‌المللی سینه به سینه مستکبران ایستاده است و سفرای ایران نیز باید در همین طراز کار کنند.

درباره ادعاهای ارتباط دولت با امام عصر (عج) و خبر دادن ها و ادعاهای عجیب و غریب احمدی نژاد از امام غائب، روایات و گفتنی ها بسیار است. نکته ای که در انتخابات سال ۸۸ مورد انتقاد بسیاری از مخالفان احمدی نژاد قرار می گرفت، اما از سوی جریان حاکم اصولگرا تلاش می شد تا یکصدا تکذیب شود. اما گاهی ادعاهای رئیس دولت صدای دوستان و حامیانش را هم در آورده تا معلوم شود انتقادهای منتقدان او، مانند سایر اعتراض هایشان بدون سند و ناموجه نبوده است. از جمله وی در اریبهشت سال ۸۷ طی سخنانی در جریان سفر استانی خود به مشهد و در جمع طلاب و روحانیون آن شهر مدعی نقش داشتن امام زمان درمدیریت و اقدامات خود و دولتش شد. نکته ای که باعث شد یک اصولگرای عضو جامعه روحانیت مبارز تهران نیز به اعتراض برخیزد. غلامرضا مصباحی مقدم در این باره گفته بود: قطعا امام زمان تورم ۲۰ درصدی، گرانی‌ها و خیلی اشتباهات را بر ملت نمی‌پسندد. اگر اظهارات احمدی‌نژاد در مورد مدیریت امور را به مدیریت درست از سوی ایشان تعبیر کنیم باید بسیاری از اشتباهات را پای امام زمان بگذاریم!

از نمونه های دیگر می توان به این سخنان او درباره حمله آمریکا به عراق اشاره کرد: «در ظاهر همه فکر می‌کنند که آمریکا برای چپاول عراق به این کشور حمله کرد، ولی این طور نیست، آنها تحلیل داشتند، آنها مطلع شده بودند که قرار است در این منطقه اتفاقاتی بیفتد. آنها فهمیدند که دست الهی قرار است از این منطقه بیرون بیاید (منظور امام زمان است) برای همین حمله کردند تا جلویش را بگیرند.»

اینها مواردی بود که اعتراض متدینین مختلف، از جمله مهدی کروبی را برانگیخت. از جمله پس از سخنرانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا در آمریکا که وی مدعی شده بود سخنانش تحت هدایت امام زمان بوده است، کروبی گفت: با این اوصافی که شما از امام زمان(عج) می‌فرمایید عده‌ای خواهند گفت آقایی که هنوز نیامده مدیریتش اینچنین است بعد هم که بیاید چه خواهد شد. باید بگویم چند دیپلمات ایرانی به خاطر آن موضوع (سخنرانی در دانشگاه کلمبیا)، ضمن ابراز تأسف به من گفتند که آن سخنان آبروی ما را برد. با این همه، آقای رئیس‌جمهور می‌گویند که در آن ماجرا، امام زمان (عج) مسأله را هدایت می‌کرد.

وی همچنین در آذر ۱۳۸۸ در اصفهان مدعی داشتن اسنادی شد که طبق آنها آمریکا می خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد. اخیرا نیز او به انتخاب و اعلام یاران امام زمان دست زده و در پیام تسلیتش به مناسبت درگذشت هوگو چاوز، مدعی بازگشت او و یاریگری امام زمان شده بود. وی در بخشی از این پیام نوشته بود: تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح(ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.