>> امروز

08:26:15 - 92/1/8
Print This Page
احمدی نژاد تنخواه ۴۱ هزار میلیارد تومانی را ابلاغ کرد

امروز: بر اساس گزارش ها، مجلسی‌ها بیست اسفند ۹۱ ، کلیات لایحه بودجه سه دوازدهم کل کشور برای سه ماهه نخست سال ۹۲ را با استناد به قانون بودجه ۹۱ تصویب و ۲ روز پس از آن نیز جزئیات آن را مصوب کردند.

شورای نگهبان این مصوبه را به دلیل کافی نبودن بودجه نظارت بر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که قرار است در سال جاری برگزار شود، رد کرد.

پس از اصلاح و رفع ایراد شورا توسط مجلسی‌ها و اختصاص ۱۷۰ میلیارد تومان بودجه به امر نظارت بر انتخابات ۹۲، شورای نگهبان لایحه بودجه سه دوازدهم را تائید کرد.

اعضای مجلس در جلسه علنی ۲۷ اسفند خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۰ میلیارد تومان برای وزارت کشور و ۵۵ میلیارد تومان برای شورای نگهبان اختصاص دادند و به منظور برگزاری انتخابات شوراها نیز ۲۵ میلیارد تومان برای مجلس شورای اسلامی بعنوان نهاد نظارتی در این انتخابات در نظر گرفتند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در تاریخ ۲۷/۱۲/۹۱ ، قانون بودجه سه دوازدهم کل کشور در سال ۹۲ را به رئیس دولت ابلاغ کرد و محمود احمدی‌نژاد نیز این قانون را روز پنجم فروردین‌ماه جاری برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش فارس،براساس قانون بودجه سه دوازدهم، دولت در سه ماهه اول امسال مجاز به دریافت و پرداخت ۴۱ هزار میلیارد تومان شد.