>> امروز

07:58:45 - 91/12/24
Print This Page
نگرانی متحدان سابق دولت احمدی نژاد از سلامت انتخابات

امروز: سخنگوی شورای نگهبان روز سه شنبه و در پی تصویب بودجه سه ماهه اول سال ۹۲، گفت: با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای شورای نگهبان، این شورا قادر به انجام وظایف در اعمال نظارت بر انتخابات نخواهد بود.

اظهار نظر رسمی سخنگوی شورای نگهبان در مورد ناتوانی از انجام وظایف این شورا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در حالی صورت می گیرد که در ماه های اخیر بسیاری از چهره های سنتی اصولگرا به خصوص نمایندگان مجلس نگرانی خود را از سلامت برگزار کردن انتخابات سال آینده از سوی دولت حاصل کودتای سال ۸۸ پنهان نکرده و حتی برای تغییر قانون انتخابات تلاش کرده اند.

به دنبال آن اظهارات، سخنان اخیر عباسعلی کداخدایی نیز زمینه لازم برای تشکیک این شورا در سلامت انتخابات سال آینده را از اکنون فراهم می کند.

نگرانی متحدان سابق دولت احمدی نژاد از سلامت انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بیش از پیش شائبه با خبر بودن آن ها از نحوه مهندسی و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را تقویت می کند. این در حالی است که بسیاری از معترضان به نتیجه انتخابات سال ۸۸ بعد از نزدیک به ۴ سال, همچنان در حبس به سر می برند.

بودجه شورای نگهبان نیز در لایحه بودجه سال آینده، در مقایسه با اعتبارات این نهاد در بودجه امسال، کاهش ۴۷ درصدی داشته است. این در حالی است که به گفته کدخدایی، از بودجه مصوب شورای نگهبان در سال ۱۳۹۱ هم پنجاه درصد این بودجه دریافت شده است.

همچنین به رغم افزایش ۸۲ درصدی بودجه ریاست‌جمهوری، بودجه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال آینده با کاهش ۵۵ درصدی روبرو شده است.

اتفاقاتی که نشان از تقابل مهندسان حرفه ای انتخابات در سال ۹۲ دارد.