>> امروز

11:54:24 - 91/12/13
Print This Page
واکنش وکیل ستار بهشتی به سخنان رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: فاقد ارزش قانونی است/ در حیطه وظایف خود اظهار نظر کنید

امروز: وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی با انتقاد از اظهارنظر یک نماینده مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتی گفت که هرگونه اظهارنظر درباره پرونده‌ای که هنوز نه به دادگاه رفته و نه در دادسرا منع تعقیب خورده، فاقد ارزش است.

روز گذشته علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته بود که مساله پرونده این وبلاگ نویس خاتمه پیدا کرده است! این نماینده برخلاف تصریح گزارش مجلس، مدعی شد: شاید علت مرگ ستار بهشتی ترس و نگرانی از شرایط زندان بوده است.

گیتی پورفاضل با انتقاد از اظهارنظر این نماینده مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتی گفت: این نماینده محترم، بهتر است در حیطه وظایف خود اظهارنظر کند، زیرا هنوز پرونده ستار بهشتی به دادگاه نرفته و در دادسرا هم برای آن قرار منع تعقیب صادر نشده است، پس اینکه گفته‌ شود گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس در رابطه با پرونده ستار بهشتی مانند ریخته شدن آب بر آتش بوده است، واقعا این طور نیست.

وی با بیان اینکه این‌گونه اظهارنظرها فاقد ارزش قانونی است، گفت: دلیل این امر این است که پرونده هنوز در حال رسیدگی است. معتقدم در مورد نظریه «ریخته شدن آب بر آتش» نیز باید گفت این آتش هم‌چنان شعله‌ور است و این‌گونه پرونده‌ها در جامعه حساسیت ‌برانگیز خواهند ماند تا اینکه عدالت به درستی اجرا شود.

این وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی تصریح کرد: تاخیر در رسیدگی به پرونده ستار بهشتی و ارسال نشدن پرونده از دادسرا به دادگاه آن هم بعد از حدود چهار ماه، روند کند رسیدگی‌ها در دستگاه قضایی را نشان می‌دهد.

وی در مورد آخرین وضعیت این پرونده نیز گفت: روز شنبه در دادسرا گفتند که باید انحصار وراثت صورت گیرد تا اولیای دم ستار بهشتی شناخته شوند. درصورتی که اولیای دم ستار بهشتی شناخته شده هستند و نیازی به این کار نیست. فکر می‌کنم این کارها صرفا به خاطر ایجاد تاخیر در رسیدگی و ارسال نکردن پرونده به دادگاه است.

گیتی پورفاضل، وکیل خانواده ستار بهشتی، دوم اسفندماهپیش از این با انتقاد از عدم رسیدگی به پرونده ستار بهشتی به ایسنا گفته بود: با وجود اینکه قرار بوده تا آخر بهمن ماه این پرونده به دادگاه برود ولی تاکنون به دادگاه ارسال نشده است. من به دفتر شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی مراجعه کردم اما مدیر دفتر این شعبه نیز از وضعیت این پرونده ابراز بی‌اطلاعی کرد.