>> امروز

11:13:40 - 91/12/8
Print This Page
رشد ۴۰ درصدی قیمت مسکن در تهران

امروز: رئیس سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به افزایش قیمت ۴۰ درصدی قیمت مسکن در تهران می گوید: هزینه‌های ضروری زندگی موضوعات دیگر است و مسکن در اولویت قرار ندارد.

علیرضا جعفری با تاکید بر این موضوع که در شش ماهه سال ۹۱ روند نزولی در حوزه صدور پروانه در بافت فرسوده داشته‌ایم، گفت: استقبال مردم برای نوسازی به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران بسته‌های تشویقی از ابتدای سال ۹۱ برای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته است، گفت: اما باز هم میزان مراجعه مردم کمتر شده و البته اگر این بسته‌های حمایتی نبود افت خیلی بیشتری داشتیم.

فارس به نقل از وی به دلایل کاهش تمایل مردم برای نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: اولین بحث عدم تحقق وعده در حوزه تسهیلات و وام‌های ارزان‌ قیمت بوده است.

رئیس سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: همچنین عدم سیاست اقتصادی و اینکه تأمین مسکن در اولویت اول شهروندان قرار نگرفت.

وی اضافه کرد: هزینه‌های ضروری زندگی موضوعات دیگر است و مسکن در اولویت قرار ندارد.

جعفری با اشاره به اینکه ساکنین بافت فرسوده اصولا جزء اقشار پایین و کم درآمد جامعه هستند گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی نمی‌توانند در نوسازی شرکت کنند.

رئیس سازمان نوسازی شهر تهران به افزایش قیمت مسکن در تهران اشاره کرد و گفت: حداقل ۴۰ درصد قیمت مسکن افزایش یافته است و به دلیل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تمایلی به سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده ندارد و بیشتر در جاهایی که ارزش افزوده‌ بالاتری دارند سرمایه‌گذاری می‌کنند.