>> امروز

12:04:30 - 91/11/26
Print This Page
انتقال مصطفی تاجزاده به زندان

امروز: سید مصطفی تاج زاده بار دیگر از زندان به بیمارستان منتقل شده است.

منابع بیمارستانی، دیروز به فخر السادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده خبر داده اند که آقای تاج زاده به بیمارستان مدرس منتقل شده است.

با این حال مسئولان زندان پاسخگوی نگرانی خانواده زندانی خاص جمهوری اسلامی نیستند.

به گزارش ندای سبز آزادی"، انتقال آقای تاج زاده به بیمارستان مدرس درحالی است که ماموران سپاه، پیش از این مانع از ادامه درمان چشم او در بیمارستان فارابی شده و اعلام کرده بودند که حتی درمان این زندانی سیاسی نیز باید در بیمارستان وابسته به سپاه (بیمارستان بقیه الله) انجام شود. به همین دلیل خانواده آقای تاج زاده نگران آن هستند که انتقال ناگهانی او به بیمارستان مدرس به دلیل اورژانسی شدن وضعیت او صورت گرفته باشد.

این درحالی است که وضعیت جسمی این عضو ارشد جبهه مشارکت در روزهای گذشته نامناسب گزارش شده و در چند روز گذشته نیز ماموران زندان، به همسر تاج زاده اجازه ملاقات او را ندادند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در دوره اصلاحات به دنبال سی ماه انفرادی و قرنطینه غیرقانونی، از ۲۷ ماه پیش به روزه داری اعتراضی پرداخته که در نتیجه آن، به انواع مشکلات جسمانی مبتلا شده است.

از جمله این مشکلات، تاری چشم و بالا رفتن فشارخون است که با تأخیر در درمان، تشدید شده است. او همچنین دارای مشکل گردن و ستون فقرات است که در دوره زندان تشدید شد. علاوه بر این، آقای تاج زاده در دو سال گذشته با مشکلات کلیوی و قلبی هم مواجه شد و این در حالی است که تا پیش از زندان، او فاقد سابقه بیماری های قلبی و کلیوی بوده است.

خانواده آقای تاج زاده گفته اند که از اصرار بر پیگیری درمان این زندانی سیاسی در بیمارستان تحت مدیریت سپاه نگران هستند و این نگرانی پس از انتقال ناگهانی او به بیمارستان مدرس دو چندان شده است.