>> امروز

05:08:10 - 91/11/22
Print This Page
اعتراض اتحادیه روزنامه‌نگاران بریتانیا به بازداشت روزنامه‌نگاران ایرانی

امروز: در ادامه واکنش ها به بازداشت روزنامه نگاران و سرکوب مطبوعات در ایران، اتحادیه روزنامه‌نگاران بریتانیا از روزنامه‌نگاران ایرانی در بند اعلام حمایت کرده است.
به گزارش بی بی سی، اتحادیه روزنامه‌نگاران بریتانیا در بیانیه‌ای از افزایش فشار بر روزنامه‌نگاران ایران در ماه‌های مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایران ابراز نگرانی کرده است.
ماموران امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای گذشته و در موج جدیدی از دستگیری‌ها، ۱۶ نفر دیگر از روزنامه‌‌نگاران ایرانی را بازداشت کرده‌‌اند.
در بیانیه اتحادیه روزنامه‌نگاران بریتانیا آمده است که این بازداشت‌ها برای ارعاب رسانه‌های ایران در ماه‌های قبل از انتخابات این کشور است. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران هم از این بیانیه حمایت کرده است.
ریحانه طباطبایی، میلاد فدایی اصل، سلیمان محمدی، ساسان آقایی، نسرین تخیری، جواد دلیری، امیلی امرایی، نرگس جودکی، صبا آذرپیک، پوریا عالمی، پژمان موسوی، اکبر منتجبی، کیوان مهرگان، حسین یاغچی، و فاطمه ساغرچی از جمله روزنامه نگارانی هستند که اخیرا بازداشت شده‌اند.
ماموران امنیتی با یورش به چهار روزنامه بهار، شرق، اعتماد، آرمان و هفته نامه آسمان تعدادی از این روزنامه‌نگاران را بازداشت کردند و برخی از آنها نیز در منازل خود یا در خیابان دستگیر شدند. اغلب روزنامه‌نگاران بازداشتی تاکنون از حق دسترسی به وکیل یا ملاقات با خانواده خود محروم بوده اند و برخی از آنها توانسته‌اند تماس کوتاه تلفنی با منزل داشته باشند.