>> امروز

09:07:30 - 91/11/21
Print This Page
محمود عباس خطاب به محمد احمدی نژاد: تضعیف مواضع فلسطینیان موجب تقویت اسراییل می شود

امروز: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از محمود احمدی نژاد خواست تا کمتر درباره نابودی اسرائیل صحبت کند زیرا این سخنان، ضمن تضعیف مواضع فلسطینیان موجب تقویت اسراییل می شود.

به گزارش فارس، یک منبع مصری به روزنامه «هاآرتص» گفت که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با محمود احمدی‌نژاد، به وی گفت که سخنان ضد اسرائیلی مقامات ایران به موضوع فلسطین آسیب می‌رساند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از رئیس دولت خواست تا در مجامع عمومی بیشتر درباره موضوع تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مرزهای سال ۱۹۶۷ صحبت کند و کمتر درباره حمله علیه اسرائیل صحبت کند.

این منبع که می گوید از جزئیات دیدار روز چهارشنبه میان عباس و احمدی‌نژاد در قاهره مطلع است به هاآرتص گفت: عباس از احمدی‌نژاد خواسته تا بیشتر درباره اهمیت تشکیل دولت فلسطینی صحبت کرده و کمتر درباره محو اسرائیل از نقشه خاورمیانه حرف بزند.

بر اساس گفته این منبع، عباس در این دیدار که در حاشیه نشست کشورهای اسلامی برگزار شد، این موضوع را برای همتای ایرانی خود شفاف ساخته که اسرائیل از اظهارات وی علیه فلسطینیان استفاده می‌کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین در این دیدار گفته برای کشوری نظیر ایران، مهم است که بیشتر درباره حقوق فلسطینیان، ضرورت پایان یافتن اشغالگری و تلاش برای تشکیل کشور فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ صحبت کند.