>> امروز

03:32:19 - 91/11/17
Print This Page

واکنش حاکمیت به افشاگری احمدی نژاد در مجلس:

 جنایتکار کهریزک؛ سعید مرتضوی بازداشت شد

امروز: سعید مرتضوی جنایتکار کهریزک و متهم ردیف اول این پرونده که به قاتل مطبوعات در دوره دادستانی خود نیز مشهور بود پس از نزاعی کش دار میان احمدی نژاد و راس حاکمیت، سرانجام با علنی شدن نزاع ها در مجلس میان احمدی نژاد و لاریجانی ها که به نوعی نمایندگی راس نظام را بر عهده دارند، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
سایت رسمی دادستانی تهران در پیامی تک خطی بازداشت سعید مرتضوی را اعلام کرد همچنین خبرگزاری نزدیک به سپاه، فارس، این چنین نوشت: سعید مرتضوی در پرونده کهریزک به همراه تعدادی از همکارانش از کار معلق شده و پرونده مفتوحی داشت که احتمال می رود علت بازداشت وی به همین دلیل باشد. پیش از این محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود عنوان کرده بود که در اسفند ماه امسال دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک برگزار خواهد شد.
سعید مرتضوی، متهم و آمر جنایات رخ داده در بازداشتگاه کهریزک، در حالی بازداشت می شود که با حمایت قاطع محمود احمدی نژاد، رئیس دولت مستقر، ابتدا به ریاست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سپس به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسیده و محل مناقشه با مجلس و دستگاه قضایی ایجاد کرده بود.
.
گفتنی است؛ از سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، که به قاتل مطبوعات شهره است
از سوی دولت کانادا و کمیته اصل ۹۰ مجلس ششم پیرامون قتل زهرا کاظمی روزنامه نگار و عکاس ایرانی - کانادایی که در بازداشت دادستانی تهران کشته شد، مقصر اعلام گردید، اما مراجع و نهادها و مقامات فراقانونی، مانع از رسیدگی به اتهامات این متهم اصلی می شدند.