>> امروز

10:35:55 - 91/11/11
Print This Page
تاجزاده: رهبری با سکوت خود، دخالت سپاه در انتخابات را تایید ضمنی میکند

امروز: سید مصطفی تاجزاده در پیامی از انفرادی اوین و در ادامه یادداشتهای خود در ارتباط با بحث انتخابات آزاد به بیان مواردی در این خصوص پرداخته است.

به گزارش نوروز این زندانی سیاسی در این یادداشت دوران احمدی نژاد را دوران سیاه نهادهای مدنی نامیده و می نویسد:" انجمن صنفی مطبوعات را تعطیل کردند. خانه احزاب را عملا از کار انداختند. انجمن های صنفی معلمان را تعطیل کردند. خانه سینما را منحل کردند و حالا هم سراغ نظام پزشکی رفته اند تا کار را یکسره کنند! جالب آن که آقای احمدی نژاد از یک طرف تلاش می کند از آقای خاتمی تقلید کند و ژست طرفداری از قانون اساسی بگیرد و از حقوق اساسی ملت دم می زند و از طرف دیگر تنگ نظرترین وزرا را در جاهایی که به حقوق ملت برمی گردد بر سرکار گذاشته است!"

عضو مرکزیت مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت ایران اسلامی با اشاره به دخالتهای سپاه در انتخابات، موضع گیریهای اخیر فرماندهان سپاه مبنی بر بی طرفی این نهاد را غیر قابل باور خوانده و معتقد است سپاه ها رسماً و علناً می گویند باید نامزد اصول گراها پیروز شود و نه تنها سپاهی ها بلکه مردم هم باید به آن ها رأی دهند. وی همچنین با انتقاد از سکوت تایید آمیز رهبری در زمینه دخالت سپاه در انتخابات این اقدام را خلاف قانون خوانده و مینویسد: "در این زمینه سکوت تأیید آمیز رهبری قابل تأمل است که این اقدام خلاف قانون و برخلاف وصیت نامه امام و برخلاف همه تجربیات بشری و عقل سلیم را تقبیح نمی کند و حتی یک بار هم نظامیان را علناً از ورود به این عرصه بازنداشته است!بلکه به جای بازداشتن نظامیان از دخالت در امر انتخابات، به انتخابات آزاد حمله می کند که بزرگترین دستاورد انقلاب است!"

رییس سابق ستاد انتخابات کشور با ناآگاه خواندن احمد جنتی ملاک وی برای آزاد خواندن انتخابات را منحصر به فرد خوانده و معتقد است با چنین ملاکی میتوان نتیجه گرفت که زمان شاه هم انتخابات آزاد بوده است.

متن کامل این یادداشت در پی می آید:

بعد از صحبت های رهبری و وقایع اخیر معلوم شد که معنی انتخابات در ایران چیست و طلیعه اش را در انتخابات نظام پزشکی و برخورد با مطبوعات دیدیم. به حق باید دوران احمدی نژاد را دوران سیاه نهادهای مدنی در ایران نام گذاری کرد. انجمن صنفی مطبوعات را تعطیل کردند. خانه احزاب را عملا از کار انداختند. انجمن های صنفی معلمان را تعطیل کردند. خانه سینما را منحل کردند و حالا هم سراغ نظام پزشکی رفته اند تا کار را یکسره کنند! جالب آن که آقای احمدی نژاد از یک طرف تلاش می کند از آقای خاتمی تقلید کند و ژست طرفداری از قانون اساسی بگیرد و از حقوق اساسی ملت دم می زند و از طرف دیگر تنگ نظرترین وزرا را در جاهایی که به حقوق ملت برمی گردد بر سرکار گذاشته است! در وزارت علوم آزادی را از دانشجویان گرفته اند و به جای آن کرسی آزاداندیشی به آنان داده اند. وزارت کشور پرچم دار انحلال احزاب است و جلوگیری از کنگره احزاب قانونی می کند. وزارت ارشادش با مطبوعات آزاد می جنگد و با اهالی فرهنگ و هنر ستیز دارد. اخیراً هم گفته اند چون تلویزیون داریم دیگر نیازی به سینما نداریم. وزارت بهداشت هم که پزشکان متعهد منتقد را قلع و قمع کرد. البته این ها می گذرد و فقط بدنامی برای حکومت یک دست اقتدارگرایان باقی می ماند و روزی احمدی نژاد و وزرایش باید پاسخ گوی مردم باشند.

موضع گیری های اخیر سپاه در رابطه با انتخابات هم قابل توجه است. اینها اعلام می کنند که ما در انتخابات دخالت نداریم.اما تا وقتی که به شکایت آقای خاتمی از دخالت فرماندهان سپاه در سال 84 رسیدگی نشود و تا زمانی که به شکایت ما از ستاد کودتا که توسط مشفق به طور ناخواسته افشا شد، رسدگی نشود، هیچ کس باور نخواهد کرد که در این دوره هم سپاه درصدد مهندسی انتخابات نیست. به علاوه خبرگزاری سپاه (فارس)، روزنامه سپاه (جوان) و همین طور سایت جوان آنلاین از فعال ترین خبرگزاری ها، روزنامه ها و سایت ها در امر انتخابات هستند. پس چطور اعلام می کنند که ما دخالت در انتخابات نداریم و از نامزدی حمایت نمی کنیم؟! این ها رسماً و علناً می گویند باید نامزد اصول گراها پیروز شود و نه تنها سپاهی ها بلکه مردم هم باید به آن ها رأی دهند و با این وصف می گویند ما در انتخابات دخالت نداریم. در این زمینه سکوت تأیید آمیز رهبری قابل تأمل است که این اقدام خلاف قانون و برخلاف وصیت نامه امام و برخلاف همه تجربیات بشری و عقل سلیم را تقبیح نمی کند و حتی یک بار هم نظامیان را علناً از ورود به این عرصه بازنداشته است!بلکه به جای بازداشتن نظامیان از دخالت در امر انتخابات، به انتخابات آزاد حمله می کند که بزرگترین دستاورد انقلاب است!

فرمایشات آقای جنتی در مورد انتخابات هم در نوع خود منحصر به فرداست که میگوید: هیچ شهروندی در ایران مجبور به ثبت نام برای انتخابات نیست و هیچ کس هم به زور رأی نمی دهد. پس انتخابات آزاد است. این آدم ناآگاه متوجه نیست که اگر ملاک آزاد بودن انتخابات این است پس زمان شاه هم انتخابات آزاد بوده است چون نه کسی مجبور به ثبت نام بود و نه کسی به زور رأی می داد! بگذریم ازبلایی که بر سر شهروندانی که شناسنامه شان مهر رأی گیری نخورده است می آید!

باید توجه داشت که انتخابات آزاد یعنی میزان رأی مردم است. هر کس که حاضر باشد در چارچوب قانون اساسی فعالیت کند، باید حق داشته باشد که نامزد شود و خود را در معرض آرای ملت قرار دهد. اما متأسفانه امروز می خواهند میزان رأی ملت است را به میزان رأی رهبر است تبدیل کنند و این یعنی استحاله جمهوری اسلامی ایران به استبداد مطلقه فردی که خود بزرگترین انحراف است.

حوادث اخیر نشان داد که فتنه اسم مستعار مقابله با انتخابات آزاد است. به کلی لفظ انتخابات آزاد را حذف کرده اند و آن را متعلق به ضدانقلاب و سکولارها و لائیک ها می دانند و به این وسیله، با جنگیدن و مبارزه با انتخابات آزاد در دنیا، بزرگ ترین لطمه را به انقلاب می زنند