>> امروز

07:13:18 - 91/11/10
Print This Page
جهش دولت به سمت نابودی شالیکاران با وارادت بی رویه برنج

امروز: یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس از واردات برنج آرژانتینی به داخل کشور خبر داد و گفت: در صورتی که واردات، خارج از فصل تعیین شده صورت بگیرد ضربه مهلکی به شالی‌کاری کشور خواهد بود.

به گزارش خانه ملت، غلامرضا نوری‌قزلجه با بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی باید در زمانی صورت بگیرد که کمبودی در کشور در زمینه آن محصول حس می‌شود افزود: واردات اگر خارج از زمان تعیین شده صورت بپذیرد آفت تولید داخلی می‌شود.

نماینده بستان‌آباد با تأکید بر اینکه برنج تولید شده در کشور رتبه یک در جهان را دارد گفت: هیچ برنجی به کیفیت برنج تولید کشور نمی‌رسد و واردات صورت گرفته فقط برای جبران کمبود‌های موجود در کشور و رفع نیاز بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس از واردات برنج آرژانتینی به داخل کشور خبر داد و گفت: در صورتی که واردات خارج از فصل تعیین شده صورت بگیرد ضربه محکمی بر شالی‌کاری کشور وارد می شود.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه اگر واردات در زمان در نظر گرفته شده انجام نشود موجبات نابودی کشاورزی داخلی را فراهم می‌کند افزود: واردات در زمان مشخص باید همراه با مقدار معین صورت بگیرد.

وی با بیان این مطلب که در صورتی که کشاورز موفق به فروش محصولات خود نشود دیگر اقدام به تولید نخواهد کرد تصریح کرد: واردات بیش از حد و نبودن خریدار برای برنج داخلی از جمله دلایل بی‌انگیزه شدن شالی‌کاران و در نتیجه کاهش برنج داخلی می‌شود.

نماینده بستان‌آباد در مجلس ادامه داد: اگر واردات برنج از کشور‌های دیگر به ویژه هند و آرژانتین بر اساس کمبود این محصول در بازار صورت نگیرد موجبات نابودی تولید برنج داخلی را در آینده‌ای نزدیک فراهم خواهد کرد.

نوری‌قزلجه با بیان اینکه واردات اگر در زمان تعیین شده صورت بگیرد می‌تواند به کاهش تنش در بازار کمک کند گفت: برنج وارداتی با قیمت پایین‌تر به بازار عرضه شده و می‌تواند نیاز‌ها را مرتفع کند.