>> امروز

18:11:13 - 91/10/27
Print This Page
واکنش رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به اظهارات احمدی نژاد: فقر با پول نقد حل نمی‌شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مشکل فقر در جامعه با پرداخت یارانه نقدی تامین نمی شود، گفت: یکی از دلایل مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بخاطر مساعد شدن شرایط، کم شدن نرخ تورم و تعدیل وضعیت روانی جامعه است.

به گزارش مهر، غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس بعد از نطق رئیس جمهور با عنوان یکی از سخنرانان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد رئیس جمهور امروز نسبتا معتدل و مثبت بود، گفت: برخی از طرح هایی را که رئیس جمهور مطرح کرد بسیار خوب بود، اما اجرای این طرح ها برای ابتدای دور نهم ریاست جمهوری خوب بود، نه پایان دوره دهم.


وی در بیان نکاتی در خصوص هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: اصل مساله هدفمندی یارانه ها تا رسیدن به نقاط هدف قابل خدشه نیست و باید مراحل بعدی با درنظر گرفتن آثار مثبت و منفی انجام بگیرد.


نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ما برای اجرای فاز دوم نیازمند توافق دولت و مجلس هستیم، افزود: سه هدف را در اجرای هدفمندی یارانه ها دنبال می کنیم ، برقراری عدالت، کاهش مصرف انرژی و اصلاح ساختارهای تولیدی که تمام این سه هدف باید در مرحله اول و دوم مدنظر قرار بگیرد.


مصباحی مقدم با اشاره به اینکه هر کمکی به تولید کشور کمک به مردم است، ادامه داد: چرا فکر می کنیم فقط پول در جیب مردم گذاشتن، کمک به آنها است و ما باید بجای دادن ماهی به دست مردم به آنها ماهیگیری یاد بدهیم.


رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر یارانه بخش تولیدی داده شود مشکل اشتغال حل و شکاف فقر و ثروت کمتر می شود.


وی اظهار داشت: اگر سرمایه در گردش برخی کارخانه ها بیشتر شود بخشی از مشکل اشتغال کشور نیز حل می‌شود و رفع فقر با پرداخت یارانه نقدی به مردم مشکلش حل نمی شود.


مصباحی مقدم خاطر نشان کرد: مجلس به این خاطر با اجرای فاز هدفمندی یارانه ها تا پایان سال 91 مخالفت کرد تا شرایط مساعد شود و یا تغییر کند و همچنین نرخ تورم کم شده و وضعیت روانی جامعه تعدیل شود.