>> امروز

23:33:36 - 91/10/22
Print This Page
محکومیت ترور سه فعال کرد توسط شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد

در پی ترور سه تن از فعالان سیاسی کرد عضو حزب پ ک ک در فرانسه، شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد ایران با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن این اقدام تروریستی که در آستانه مذاکرات میان دولت ترکیه و حزب «پ ک ک»، خاطرنشان کرد: "ما به عنوان بخشی از جریان اصلاح طلب ایران ضمن محکوم کردن این جنایت، و دعوت از مردم برای حفظ آرامش، از مقامات مسئول فرانسه اکیدا انتظار داریم که با شناسایی و افشای دست های خائن، اجازه ندهند امیدواری های موجود برای حل مسالمت آمیز چالش های سیاسی و نظامی ترکیه به نا امیدی مبدل شود."

گفتنی است، پلیس فرانسه روز پنجشنبه از کشته شدن سه فعال کُرد در یک "مرکز اطلاع رسانی کردستان" در شرق پاریس خبر داد که هر سه آنها در اثر شلیک گلوله ای به ناحیه سر به قتل رسیده اند. این سه بانو، سکینه جانسیز یکی از موسسان پ.ک.ک ، فیدان دوغان نماینده یکی از ارگانهای وابسته به پ.ک.ک بنام کنگره ملی کردستان و لیلا سولماز هستند، که نیمه شب چهارشنبه توسط افراد ناشناس کشته شده اند.


به گزارش جرس، شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد در بیانیه خود تصریح کرده است "در شرایطی که امیدواری فراوانی نسبت به نتایج مذاکرات (دولت ترکیه با رهبران پ ک ک) به وجود آمده بود، با کمال تاسف خبر ترور ناجوانمردانه و ضد بشری سه فعال سیاسی زن کرد در رسانه های جمعی منتشر شد. حادثه ناگواری که می تواند به یک مانع جدی در مسیر مذاکرات و فضای تعامل بین کردهای ترکیه و دولت آن کشور بینجامد. بدیهی است در این میان هستند کسانی که گفت و گوهای اخیر و حل دموکراتیک مسئله کرد در ترکیه را برنمی تابند و از هر روشی برای تخریب آن بهره می گیرند."


متن این بیانیه به شرح زیر است:


به نام خداوند تدبیر و رای
هم میهنان عزیز
مردم شریف کردستان
همانطوری که همگان شاهد بودیم، خوشبختانه در سال های اخیر، مبارزه مدنی و اصلاح طلبانه مردم کرد در ترکیه، گسترش چشمگیری یافته و پس از کاهش نقش نظامیان ترکیه، به همان نسبت حکومت ترکیه نیز به تدریج خود را مقید به رعایت اصول دمکراسی نموده است. به علاوه، در روزهای اخیر، اخباری مبنی بر شروع مذاکره حکومت ترکیه با عبدالله اوجلان در جهت یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای مسئله کرد در ترکیه منتشر شد، که موجبات خوشحالی و امیدواری بیشترمردم کرد آن کشور و کشورهای همسایه را فراهم آورد.


در چنین شرایطی که امیدواری فراوانی نسبت به نتایج مذاکرات به وجود آمده بود، با کمال تاسف خبر ترور ناجوانمردانه و ضد بشری سه فعال سیاسی زن کرد در رسانه های جمعی منتشر شد. حادثه ناگواری که می تواند به یک مانع جدی در مسیر مذاکرات و فضای تعامل بین کردهای ترکیه و دولت آن کشور بینجامد. بدیهی است در این میان هستند کسانی که گفت و گوهای اخیر و حل دموکراتیک مسئله کرد در ترکیه را برنمی تابند و از هر روشی برای تخریب آن بهره می گیرند.


ما به عنوان بخشی از جریان اصلاح طلب ایران ضمن محکوم کردن این جنایت، و دعوت از مردم برای حفظ آرامش، از مقامات مسئول فرانسه اکیدا انتظار داریم که با شناسایی و افشای دست های خائن، اجازه ندهند امیدواری های موجود برای حل مسالمت آمیز چالش های سیاسی و نظامی ترکیه به نا امیدی مبدل شود.


شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد
21 دیماه 1391