>> امروز

12:27:35 - 91/9/16
Print This Page
آقا جمشید بسم الله، مخل بزرگ ارزی آزاد شد!!!

امروز: جمشید بسم الله که به گفته معاون اول احمدی نژاد تعیین کننده نرخ دلار در بازار آزاد بود و باعث گرانی آن شده بود، آزاد شد.

روزنامه آرمان نوشت: چند روزی مانده بود به مهرماه که معاون اول رئیس‌دولت از شناسایی فردی به‌نام جمشید بسم‌الله به‌عنوان اخلالگر بازار ارز و تلاش نیروهای امنیتی برای دستگیری وی خبر داد و در تاریخ ۳۰ مهرماه بود که خبر دستگیری جمشید بسم‌الله، از زبان معاون اول احمدی نژاد اعلام و تیتر اول بسیاری از روزنامه‌ها شد.

بعد از آن روز رسانه‌های مختلف درباره جمشید الف، ملقب به جمشید بسم‌الله بسیار گفتند و نوشتند و با وجود آنکه رحیمی گفته بود نرخ ارز بازار آزاد را هر روز فردی به نام «جمشید» تعیین می‌کند و انتظار می‌رفت با خبر دستگیری وی نوسانات بازار بخوابد این نوسانات همچنان ادامه‌ یافت که البته روزهای اخیر میزان این‌ نوسان‌ها کاهش‌ یافته است.

چندی پیش نیز یکی از مقامات مطلع قوه‌قضائیه در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت جمشید بسم‌الله اظهار بی‌اطلاعی کرده بود. اما اکنون چند نفر از دلالان بازار ارز خیابان منوچهری و پاساژ افشار از آزادی جمشید خبر می‌دهند و می‌گویند نزدیک یک‌ماه است که جمشید آزاد شده است.