>> امروز

14:11:07 - 91/9/13
Print This Page
نماینده مجلس در واکنش به اعتصاب غذای نسرین ستوده: بررسی می کنیم، وزیر دادگستری را فرا می خوانیم

امروز: پس از اینکه بیش از ۴۵ روز از اعتصاب غذای نسرین ستوده گذشته است نماینده مجلس گفت: اگر اعتصاب غذایی نسرین ستوده اعتراض به یک موضوع خلاف قانون است مطمئنا جلوی این خلاف را خواهیم گرفت اما اگر موضوع، خواسته‌ای خصوصی باشد ما به این قبیل جنجال‌آفرینی‌ها کاری نخواهیم داشت.

نسرین ستوده در اعتراض به حکم ممنوع الخروجی فرزند ۱۲ ساله اش در اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس در حاشیه جلسه امروز مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اعضای کمیسیون از زندان اوین بازدید خواهند کرد، گفت: بازدیدمان از زندان اوین به صورت کلی انجام خواهد شد و شامل موارد خاص نمی‌شود. در این بازدید اگر کمیسیون موارد خلاف قانونی را مشاهده کند در مرحله اول به صورت کتبی به مسئولان مربوطه تذکر خواهد داد و در صورت تکرار مسئولان مربوطه را به مجلس فرا خواهد خواند.

وی در ادامه افزود: بازداشتگاه‌ها زیر نظر قوه قضاییه فعالیت دارند و یقینا دارای استانداردهایی هستند و مطمئنا اگر بازداشتگاهی خارج از ضوابط و استاندارد باشد و مورد تایید قوه قضاییه نباشد، قابل بررسی و پیگیری خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: بازداشتگاه موقت با زندان فرق دارد. بازداشتگاه موقت برای انجام مراحل بازجویی و بازپرسی است که در همه‌ی پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها وجود دارد و تعریف خاصی را دارد و کمیسیون امنیت ملی در دستور دارد تا به صورت سرزده از بازداشتگاه‌های کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها بازدید کند و اگر موارد خلاف ضوابط و قانون اساسی مشاهده کند، مطمئنا پیگیری خواهد کرد.

آصفری هچنین در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص موضوع نسرین ستوده نیز گفت: در صورتیکه موضوعات مطرح شده در وبلاگ‌ها و سایت‌ها درباره نسرین ستوده صحت داشته باشد کمیسیون امنیت ملی صددرصد وزیر دادگستری و رییس سازمان زندان‌ها را به مجلس فرا خواهد خواند.

وی افزود: حلقه‌ی اتصال مجلس به قوه قضاییه، وزیر دادگستری است و ما از ایشان خواهیم خواست تا در خصوص پرونده ستوده به کمیسیون توضیح دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: اگر اعتصاب غذایی نسرین ستوده اعتراض به یک موضوع خلاف قانون است مطمئنا جلوی این خلاف را خواهیم گرفت اما اگر موضوع، خواسته‌ای خصوصی باشد ما به این قبیل جنجال‌آفرینی‌ها کاری نخواهیم داشت.