>> امروز

21:13:20 - 91/9/8
Print This Page
سردار علایی: بسیج نباید به جایگاهی برای حضور احزاب و گروه‌های سیاسی بدل شود

امروز: سردار حسین علایی از فرمانده هشت سال جنگ و منتقد حکومت، معتقد است: بسیج نباید به جایگاهی برای حضور احزاب و گروه‌های سیاسی بدل شود بلکه باید شرایطی ایجاد کند که مردم بتوانند در جامعه و با انگیزه و اراده خود، فعالیت سالم سیاسی داشته و در بستر حیات سیاسی فعال، بر سرنوشت خود حاکم باشند.

به گزارش روزنامه اعتماد، وی در یادداشتی نوشته است: هفته بسیج فرصتی است برای اینکه هم مردم و هم بسیجیان یک بار دیگر با خود فکر کنند که بسیجی باید چگونه باشد و بسیجیانی که امام به آنها افتخار می‌کرد چه کسانی بودند و چه مشخصه‌ها و ویژگی‌هایی داشتند. این فرصت خوبی است برای مقایسه خود با بسیجیان دیروز و پاسخ به این سوال که آیا امروز در همان مسیر قرار داریم؟ از این طریق است که می‌توانیم با اصلاح اشکالات موجود به بسیجی مدنظر امام بدل شویم.

در این یادداشت که در روزنامه اعتماد منتشر شد، آمده است: فکر بسیجی زنده است و روح نگاه امام به بسیج زنده است و بسیاری علاقه‌مندند که بسیج با همان فکر امام جلو رود و همان فلسفه امام درباره بسیج نهادینه شود و بسیجیان همان کسانی باشند که مردم آنها را آیینه صفا، خلوص، صمیمیت، مهربانی و ایثار می‌دانند و شرایطی باشد که هرکسی که می‌خواهد انسان خوب و والایی باشد، از بسیج باشد. همان‌گونه که امام فرمودند و از خدا خواستند که با بسیجیان محشورشان گرداند. این دیدگاه امام است و مردم هم دوست دارند که وقتی اسم بسیج را می‌برند اینچنین انسان‌هایی را ببینند، انسان‌هایی از بین خودشان، ولی با رفتارها و فکر سالم و درست. و این آرزوی همگان است که چنین شرایطی در کشور ایجاد شود.

سردار علایی با تاکید بر اینکه بسیج متن مردم است، بنابراین بسیج هم به عنوان بخشی از بدنه مردمی، باید دارای بینش و بصیرت سیاسی باشد افزوده است: بسیج نباید به جایگاهی برای حضور احزاب و گروه‌های سیاسی بدل شود بلکه باید شرایطی ایجاد کند که مردم بتوانند در جامعه و با انگیزه و اراده خود، فعالیت سالم سیاسی داشته و در بستر حیات سیاسی فعال، بر سرنوشت خود حاکم باشند.