>> امروز

02:29:10 - 91/9/2
Print This Page
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: آماده تعلیق غنی سازی ۲۰درصدی هستیم

امروز: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از آمادگی ایران برای تعلیق غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم خبر داد.

به گزارش تابناک، سید حسین نقوی درباره آمادگی ایران برای تعلیق غنی سازی ۲۰ درصدی گفت: ما پیش از این نیز برای این موضوع اعلام آمادگی کرده بودیم. این موضوع به نوبه خود رویکرد مثبتی است از سوی ایران و در ضمن می تواند آزمونی برای غربی ها باشد و اینکه تا چه اندازه به دنبال برطرف کردن مشکلات هستند. البته علاوه بر مباحث هسته ای، موضوعات دیگری چون تحریم های بانکی و بین المللی ایران در این مذاکرات مطرح خواهد شد و مذاکرات تنها به موضوعات هسته ای محدود نخواهد بود.|

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با تابناک ضمن اشاره به مواضع رییس جمهوری ایالات متحده گفت: اوباما در شعارهای انتخاباتی خود گفته است که به سمت عملیاتی کردن سیاست هایش در مورد ایران خواهد رفت. اظهاراتی نیز در مورد مذاکره ایران و امریکا صورت گرفته است و در صورتی که این گفته ها واقعیت داشته باشد، با توجه به شرایط کشور امکان دارد اتفاقات جدیدی در رویکردها و سیاستهای دو طرف رخ دهد.

وی افزود: در مذاکرات آینده با توجه به منافع ملی و مسائلی که در این مدت به وقوع پیوسته است، امکان رسیدن به توافق وجود دارد اما نمی توان به قطعیت چنین انتظاری داشت.