>> امروز

17:17:56 - 91/9/1
Print This Page
تهدید و ممنوع الملاقاتی یکی از دختران میرحسین و رهنورد

امروز: در پی اطلاع رسانی کلمه درباره وضعیت میرحسین و رهنورد، ضمن تداوم فشارها بر سه فرزند موسوی، یکی از آنها از سوی یک مامور امنیتی تهدید و به وی گفته شد که فعلا ممنوع الملاقات است.

به گزارش کلمه، زندانبانان در هفته جاری به دختران موسوی و رهنورد اعلام کرده بودند این هفته در روز سه شنبه برای ملاقات مراجعه کنند.

اما عصر دیروز و ساعتی پیش از زمان این ملاقات، یک مامور امنیتی در تماس تلفنی با یکی از دختران میرحسین، به بهانه خبررسانی کلمه او را مورد تهدید قرار داد و ضمن سخنانی هشدارآمیز اعلام کرد که وی فعلا اجازه ملاقات با پدر و مادر را نخواهد داشت و مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

مامور مورد اشاره با لحنی تند و همراه با فریاد و توهین، دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس را تهدید کرد که در صورت ادامه اطلاع رسانی درباره وضعیت موسوی و رهنورد، شرایط برای آنها و دخترانشان سخت تر خواهد شد. او همچنین ضمن اعلام ممنوعیت حضور در ملاقات برای وی ادعا کرد که اخبار منتشر شده، دروغ و نشر اکاذیب بوده و قابل پیگرد قضایی است.

این مقام امنیتی همچنین گفته است که ما به بزرگان نظام هم گفته ایم شما دروغ می گویید. وی اما نگفت که منظورش از بزرگان نظام چه کسی یا کسانی است و آیا بزرگان نظام اساسا از آنچه در این مدت بر خانواده و نیز میرحسین و رهنورد گذشته است، خبر دارند یا خیر؟

بر اساس این گزارش، پس از این تماس تلفنی تهدیدآمیز، دو دختر دیگر موسوی طبق قرار قبلی برای دیدار با پدر و مادر خود به زندان کوچه اختر مراجعه کردند. آنها با حضور تعداد بیشتری از ماموران نسبت به دفعات قبلی مواجه شدند و پیش از آنکه در منزل برای آنها باز شود، با تاکید از آنها پرسیده شده که دختر ممنوع الملاقات شده هم همراهشان هست یا خیر؛ تا اگر هست از ورود ایشان ممانعت شود.

به گفته دختران موسوی، در ملاقات دیروز که در حضور ماموران صورت گرفته است، یکی از ماموران امنیتی پرینت خبر اخیر کلمه درباره آخرین وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را در اختیار ایشان قرار می دهد و با تکرار تهدیدها، درباره خبررسانی ها و فعالیت های رسانه ای هشدار می دهد.

پس از آن دو دختر دیگر میرحسین به تماس تلفنی مذکور اشاره و تاکید می کنند ماموران به بهانه خبررسانی کلمه و با این ادعا که این خبرها نشر اکاذیب است، خواهرشان را ممنوع الملاقات و تهدید کرده اند.

میرحسین نیز با تاکید بر اینکه محتویات این خبر مختصر، کاملا صحیح و درست است، برخی وقایع و رفتارهای دوران حصر با خود و خانواده اش را گوشزد می کند.

او نگرانی های فرزندان درباره سلامتی پدر و مادر زندانی شان و اطلاع رسانی درباره این حصر غیرقانونی را یک حق طبیعی بر می شمرد و بر لزوم ادامه اطلاع رسانی درباره وضعیت خود و خانم رهنورد توسط هر سه فرزندش تاکید می کند.