>> امروز

15:43:27 - 91/8/28
Print This Page
حملات گسترده اسرائیل از زمین و دریا به غزه

امروز: در پنجمین روز از آغاز حملات اسرائیل به غزه، ارتش اسرائیل در یک حمله سنگین از هوا و دریا٬ برج رسانه‌ای موسوم به "القدس" و چند ساختمان متعلق به دولت حماس در غزه را هدف قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل زا شبکه خبری الجزیره، پنجمین روز حملات اسرائیل با شهادت 3 کودک فلسطینی ادامه یافت و به این ترتیب شمار شهدای این حملات به 51 تن افزایش یافت.

در تازه‌ترین حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه امروز (یکشنبه) دست‌کم شش روزنامه‌نگار حاضر در برج رسانه‌ای "القدس" مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ساختمان‌هایی که هدف حمله قرار گرفتند از مراکزی بودند که برای پخش برنامه‌های تلویزیونی و اطلاع رسانی از آنها استفاده می‌شد.

هواپیماهای جنگی اسرائیل در حملاتی جداگانه ساختمان‌های مسکونی را هدف قرار دادند که در این حملات سه تن از جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

گفته می‌شود ارتش اسرائیل در حال آماده‌سازی برای حمله زمینی به غزه است.

تاکنون در جریان حملات روزهای اخیر 51 فلسطینی که نیمی از آنها از غیرنظامی هستند٬ از جمله 16 کودک٬ کشته شده‌اند.

در نتیجه‌ شلیک بیش از 900 موشک از سوی حماس به سمت شهرهای اسرائیلی نیز تاکنون 4 اسرائیلی کشته و گروهی زخمی شده‌اند.

ارتش اسرائیل در روزهای اخیر بیش از ۹۵۰ حمله هوایی علیه نوار غزه انجام داده است. دفتر اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر حماس نیز در یکی از این حملات هوایی ویران شد.

مدارس، مغازه‌ها و دانشگاه‌های غزه بسته‌اند و تنها راننده‌های آمبولانس و خبرنگاران در شهر تردد می‌کنند.

اسراییل در شنبه شب 200 نقطه، از جمله دفتر اسماعیل هنیه، نخست وزیر غزه را بمباران کرده است.

وزارت جنگ رژیم اسرائیل اعلام کرده است که طی سه روز اول حملات ۴۹۲ راکت از غزه به سوی اسراییل پرتاب شده و هم‌چنین ۲۴۵ راکت دیگر با گنبد آهنین متوقف شده است.

گردان‌های عزالدین قسام نیز اعلام کردند توانسته‌اند یک ناوچه رژیم اسرائیل را در آب‌های ساحلی غزه هدف قرار دهند.

عسقلان، ازدود و چند منطقه دیگر در سرزمین‌های اشغالی امروز هدف موشک‌های گردان‌های مقاومت قرار گرفت که دست کم دو اسرائیلی زخمی شدند.