>> امروز

22:13:08 - 91/8/19
Print This Page
دلهره های جنتی از حضور احمدی نژاد در مجلس برای پاسخگویی

امروز: در حالی که طی ماه های اخیر طرح سوال از احمدی نژاد به یکی از بحث های سیاسی و رسانه ای تبدیل شده است، جنتی از انجام این وظیفه قانونی نمایندگان مجلس گلایه مند است و آن را دشمن شاد کند می داند و می گوید که ای کاش این موضوع در زمان دیگری یا در نشست خاصی بین نمایندگان و رییس دولت مطرح می شد.

او نیز مثل غلامعلی حداد که این روزها برای تشکیک در تعداد امضاها از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند، ادامه می دهد: مجلس می توانست این سوال را در جلسه خصوصی و غیررسمی از بپرسند!

اظهارات امام جمعه موقت تهران در حالی است که شب گذشته در جریان مناظره علی مطهری و زارعی هشتاد درصد مخاطبان سیما به طرح سوال از احمدی نژاد رای مثبت دادند و خواستار پاسخگویی این رییس هیات دولت شدند.

درهمین حال علم الهدی امام جمعه مشهد نیز طرح سوال از احمدی نژاد را برخلاف " منویات رهبری" می داند.

احمد جنتی که در جریان انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری با اعلام حمایت صریح از احمدی نژاد به بی طرفی شورای نگهبان در جریان انتخابات خدشه وارد کرد، اینک از طرح سوال نگران است و می گوید: در این شرایط کشور طرح سوال از رییس دولت تا چه مقدار به مصلحت است، خود آقایان باید فکر بکنند و این را به خودشان واگذار می کنم.

وی مثل همیشه دست به دامن دشمن می شود و می افزاید: دشمن از این اقدام چه بهره برداری می کند، آیا آنها مساله اختلاف میان قوا را مطرح نمی کنند، آیا دشمن شاد نمی شود، چه کسی از این سووال خوشحال و چه کسی ناراحت می شود و چه برداشت و انتزاعی از آن می شود، این ها مسایلی است که باید در طرح سوال از رییس دولت رعایت شود.

امام جمعه موقت تهران در عین حال طرح سوال از رییس دولت را حق قانونی مجلس دانست، اما هنوز شک دارد و همزمان نگران است که این طرح سوال منجر به ابراز مگوهایی شود و تاکید می کند که اگر واقعا قرار شد از او شود این به معنای جنگ و جدل نیست و تنها جنبه سوال دارد. البته معتقدم نمایندگان مجلس می توانستند این سوال را در جلسه خصوصی و غیررسمی از رییس دولت بپرسند و جواب خودشان را بگیرند. حال اگر می خواهند آن را به مجلس بکشند اختیاربا خودشان است.

هر چند احمد جنتی از اختیارات قوا سخن گفته است، اما توضیح نمی دهد با کدام اختیاری در خطبه های نماز جمعه بهمن ماه سال ۸۸ خواستار قطع ارتباطات و زندانی شدن میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد و فرمان داد "ارتباط اینها را به کلی از مردم قطع کند . در خانه آنها باید بسته شود، رفت و آمدهایشان محدود شود، نتوانند پیام بدهند و پیام بگیرند و تلفن و اینترنت آنها باید قطع شود و در خانه خود باید زندانی شوند.

جنتی که در جریان انتخابات با بیانیه ای حمایت خود را از احمدی نژاد اعلام کرده بود، هنوز هم دلنگران این رییس دولت است و تاید دارد که طرح سوال از رییس دولت باید دوستانه باشد و نباید کینه ورزی شود و خدای ناکرده کاری نشود که خلاف اخلاق اسلامی و ادب و وحدت باشد.

او اشاره ای به ادب و اخلاق اسلامی نمی کند. او توضیح نمی دهد " شاخ شکسته " خواندن مردم معترض در جریان اعتراضات پس از انتخابات آیا ناشی از ادب این سخنگوی شورای نگهبان است؟