>> امروز

14:51:57 - 91/8/19
Print This Page
علی لاریجانی: با انکار تورم، مشکل اقتصادی حل نمیشود

امروز: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در یک سال گذشته میزان تورم در کشور افزایش یافته است اظهار کرد: بخشی از این مسئله ریشه در تحریم‌ها دارد و بخشی دیگر مربوط به مشکلات مدیریتی در کشور است.

به گزارش مهر، علی لاریجانی افزود: کشور ما از نظر دارابودن منابع و نیروی انسانی بسیار غنی است و اگر مدیریت خوبی بر این منابع شود می‌توان بر این مشکلات فائق آمد.

به اعتقاد رئیس مجلس شورای اسلامی انکار تورم و گرانی، مشکل را حل نمی کند بلکه باید ابتدا تحلیل درستی از مشکلات داشت و سپس راهکار برطرف شدن آن را اجرایی کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل سیاسی کشور اشاره کرد و یادآور شد: امام خمینی(ره) در میان قیل و قال‌های سیاسی، چتری از وحدت را در کشور ترویج می‌کردند و مقام معظم رهبری هم همیشه این فکر را ترویج می‌کنند.

وی تصریح کرد: در کشوری که آزادی وجود دارد اختلاف نظر طبیعی است اما کیفیت ارائه این اختلاف‌نظرها مهم است و نوع طرح موضوع می‌تواند به گونه‌ای باشد که چارچوب وحدت را بهم نریزد.

توفان‌هایی که بوی تخریب و تهمت می‌دهد
لاریجانی گفت: گاهی توفان‌هایی در کشور داریم که از سر طرح نظر نیست بلکه تخریب و تهمت و کینه توزانه است که اینها برای کشور مشکل ایجاد می‌کند.

رئیس قوه مقننه اظهار کرد: اینکه مقام معظم رهبری تاکید فرمودند وظیفه عمده‌ای بر دوش مسئولان قرار دارد، همان جا فرمودند اختلاف نظر اشکالی ندارد اما نباید به نزاع تبدیل شود.

وی ادامه داد: باید پذیرفت که پدیده‌ای در کشور به وجود آمده و آن هم انگ زدن و تخریب کردن و هر مسئله کوچکی را به ماجرای بزرگی تبدیل کردن، است که اینها برای کشور مضر است.

لاریجانی تاکید کرد: الان ذهن‌ها باید به سمت جهاد اقتصادی و اراده‌ها به سمت رونق تولید برود و درگیری‌ها مضر است.

به گفته وی اختلاف نظر اگر برای صلاح ملت باشد نه تنها اشکالی ندارد بلکه اعتلابخش است اما اگر تهمت زده شود و بخواهند نهادی را از میدان به در کنند، این باعث می‌شود هم یک حرف و نظر را درست بیان نکنند و هم به دیگران تهمت بزنند.