>> امروز

13:50:18 - 91/7/7
Print This Page
20 میلیارد تومان خسارت شرکت های هواپیمایی از مابه التفاوت نرخ ارز آزاد و مرجع

امروز: مدیرعامل شركت هواپیمایی ایران‌ ایرتور با بیان اینكه پنج فروند هواپیمای لیرباس پهن پیكر تا دوروز دیگر خریداری می شود،گفت: براساس پیش بینی های انجام شده اضافه شدن 30 فروند ایرباس تا سال آینده پیش بینی شده است.

به گزارش ایلنا، سیروس باهری در مراسم پرواز افتتاحیه یك فروند ایرباس به مقصد مشهد مقدس كه توسط این شركت خریداری شده است، در جمع خبرنگاران با اشاره به این كه برنامه توسعه ای خوبی در دست اجرا داریم، افزود: بر اساس تعریف سند استراتژیك توسط شركت هواپیمایی ایران ایرتور، خرید 30 فروند از انواع هواپیمای ایرباس تا سال آینده پیش بینی شده است تا بتوانیم مشهد مقدس را به تمام كشورهای مسلمان وصل كنیم.

خرید 5 فروند ایرباس پهن پیكر تا دو روز دیگر

مدیرعامل شركت هواپیمایی ایران ایرتور با بیان این كه پنج فروند هواپیمای ایرباس پهن پیكر 240 نفره ملكی توسط این شركت تا دو روز دیگر به ناوگان هوایی كشور اضافه می شود، تصریح كرد: كارهای حقوقی و مالی خرید این هواپیما ها انجام شده و در مرحله امضا قرارداد قرار دارد.

وی با اشاره به این كه اخیرا یك فروند هواپیمای MD و یك فروند ایرباس وارد كرده ایم گفت: این دو فروند اجاره ای است كه قرار است منتقل كنیم.

حذف پروازهای خارجی و تفریحی بعد از قطع سهمیه ارزی

باهری درباره مشكلات شركت های هواپیمایی پس از قطع سهمیه ارزی توسط بانك مركزی گفت: دو عامل نرخ سوخت و نرخ ارز از كنترل شركت ها خارج است و انتظار داریم زمانی كه دولت به ما ارز مرجع نمی دهد حمایت هایی را از شركت های هواپیمایی انجام دهد كه در غیر این صورت تمام ایرلاین ها با مشكل مواجه می شوند.

وی ادامه با بیان این كه بعد از قطع سهمیه ارزی شركت های هواپیمایی توسط بانك مركزی پروازهای خارجی و تفریحی شركت ایران ایرتور را كنسل كرده ایم و تنها پروازهای داخلی و عتبات عالیات به صورت روزانه انجام می شود، ادامه داد: حداقل كاری كه برای جبران هزینه شركت ها می توان كرد آزادسازی نرخ بلیت هواپیما است كه هم باعث افزایش رقابت بین شركت های هواپیمایی می شود و از طرفی شركت قادر به مدیریت منابع خود خواهند بود.

باهری درباره صحبت اخیر رئیس سازمان هواپیمایی كشوری مبنی بر این كه قطع سهمیه ارزی شركت های هواپیمایی هنوز به شركت ها ابلاغ نشده است، تصریح كرد: بانك ها اعلام كرده اند كه به ما ارز مرجع نمی دهند.

مدیرعامل شركت هواپیمایی ایران ایرتور افزود: اگر نرخ بلیت هواپیما به زودی افزایش نیابد و ارز مرجع نیز به شركت ها داده نشود وضعیت نامناسبی در انتظار شركت های هواپیمایی خواهد بود.

20 میلیارد تومان مابه التفاوت نرخ ارز آزاد و مرجع

وی درباره میزان زیان شركت هواپیمایی ایران ایر تور از زمان قطع سهیمه ارزی ایرلاین ها گفت: از ابتدای امسال تاكنون حدود 20 میلیارد تومان مابه التفاوت نرخ ارز مرجع و نرخ ارز بازار بوده كه به همین میزان این شركت زیان دیده است.

پرداخت هزینه توسط حج و زیارت برای هر پرواز به عتبات

باهری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر این كه با مشكلات فعلی ارز وضعیت پروازهای عتبات ادامه خواهد داشت یا خیر؟ گفت: با سازمان حج و زیارت مذاكراتی انجام داده ایم تا برای هر پرواز عتبات به ما هزینه ای را پرداخت كند.

مدیرعامل شركت هواپیمایی ایران ایرتور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینكه تنها شركتی هستیم كه به شركت فرودگاهها هیچ بدهی نداریم، اظهار داشت: در حالی كه مجوز افزایش نرخ بلیت هواپیما را نمی دهند اما شركت های هواپیمایی باید 17 هزینه را بپردازند.

باهری خاطرنشان كرد: در حال حاظر شركت هواپیمایی ایران ایرتور 10 فروند هواپیمای MD 145 نفره، دو فروند ایرباس 320 با ظرفیت 174 صندلی دارد كه اخیرا نیز یك فروند MD و یك فروند ایرباس به این میزان اضافه شده است.