>> امروز

12:41:34 - 91/7/1
Print This Page
میرلوحی: اصولگرایان در سال 84 احمدی نژاد را معجزه هزاره سوم نامیدند در حالی که امروز همین جریان ها وی را فاجحه هزاره سوم معرفی می کنند

امروز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اصولگرایان در سال 84 احمدی نژاد را معجزه هزاره سوم نامیدند در حالی که امروز همین جریان ها وی را فاجحه هزاره سوم معرفی می کنند و تندترین ادبیات را نسبت به طیف احمدی نژاد به کار می برند.

به گزارش ایلنا، سید محمود میرلوحی با بیان اینکه در ایران تعیین شرط گروه ها برای یکدیگر به یک رسم تبدیل شده است، گفت: اگر چه در عرف دنیا چنین کاری خلاف است اما در ایران گروه ها فراتر از قانون برای یکدیگر تصمیم گیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه جناح بندی های کشور پس از احمدی نژاد دگرگون شد، تصریح کرد: تمام کسانی که روزی پشتیبان احمدی نژاد و منتقد جدی اصلاح طلبان بودند امروز در مقابل وی قرار گرفتند.

میرلوحی افزود: ما اگرچه با اصولگرایان سنتی و عاقل اختلاف سلیقه داشتیم اما اهداف اصلی همه ما در مورد نظام مشترک بود.

وی ادامه داد: اصولگرایان در سال 84 احمدی نژاد را معجزه هزاره سوم نامیدند در حالی که امروز همین جریان ها وی را فاجحه هزاره سوم معرفی می کنند و تندترین ادبیات را نسبت به طیف احمدی نژاد به کار می برند به گونه‌ای که به تعبیر من جریان اصولگرا در سال 84 به احمدی نژاد چک سفید امضا دادند در صورتی که اگر این امر صورت نمی گرفت کشور در این دست اندازها نمی افتاد.

وی با بیان اینکه اصولگرایانی که پس از انتخابات متوجه عملکرد احمدی نژاد شدند مرز خود را با اصلاح طلبان برداشتند، تاکید کرد: به منظور عدم ایجاد فرصت برای افراطیون دامنه همکاری اصلاح طلبان و اصولگرایان سنتی گسترده شد به صورتی که امروز ضرورت برگزاری نشست هایی میان هاشمی، ناطق نوری، حسن روحانی و خاتمی مطرح می شود چرا که این افراد نسبت به آینده کشور احساس خطر جدی می کنند.

میرلوحی با انتقاد از این که در ایران همه چیز همواره تقسیم برای دو می‌شود، گفت: رقابت امری اجتناب ناپذیر و عادی است اما در کشور ما نمی‌توان پیش بینی کرد که پس از اینکه نامی از صندوق ها در آمد همه بااستقبال با وی ائتلاف کنند به گونه ای که اصولگرایانی که روزی اصلاح طلبان را از خود جدا می دانستند امروز خود در حال تقسیم شدن و انشعاب هستند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ما ایجاد یک فضای رقابتی سالم در درون کشور است، تصریح کرد: ما معتقدیم برخی محدودیت ها کشور را به این روز رسانده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به مشکلات کشور تصریح کرد: افرادی که روزی اعلام می کردند تحریم ها چیزی جز کاغذ پاره نیست هم اکنون عامل كم‌تدبیری ها و سیاست های غلط خود را تحریم می دانند در حالی که تا چندی پیش آن را انکار می کردند.

میرلوحی با انتقاد از اینکه امروز احزاب غیر فعال اند و دولت ها پاسخگو نیستند، گفت: امروز شاهد این هستیم که دولت به راحتی رسانه ملی را در اختیار می گیرد و حرف های غیر کارشناسی خود را از این طریق تبلیغ می کند بنابراین می توان گفت آداب سیاسی در کشور ما مختل شده است.

وی با تاکید براینکه امروز ساختار احزاب در کشور ما به شکل مرید و مرادی است، گفت: به دلیل اینکه رعایت آداب سیاسی در کشور ما اهمیت چندانی ندارد علی رغم اینکه دبیرکل باید سخنگوی حزب باشد اما می بینیم که هر روز از یک حزب صحبت های متفاوتی مطرح می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اگر چه سی سال پیش در حوزه انتخابات از کشورهای پیشرو بودیم اما هم اکنون دچار عقب گرد شده ایم و گله ای که مطرح می شود این است که چرا باید رقابت همواره میان یک جناح باشد این با هیچ یک از معیار های مرسوم در دنیا سازگار نیست.