>> امروز

12:52:01 - 91/6/30
Print This Page
انتقال سروش ثابت، جهت اجرای ۲ سال حبس تعزیری به زندان

امروز: سروش ثابت، از دانشجویان نخبه‌ی طیف چپ، روز یک شنبه ۱۲ شهریور جهت گذراندن کیفر ۲ سال حبس تعزیری مربوط به تجمعات دانشجویی طیف چپ در سال ۸۶ به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این در حالی است که حکم صادره برای ایشان در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۸۸ از سوی قاضی مقیسه به وکیل ایشان مهناز پراکند ابلاغ شده بود که سرانجام توسط قاضی زرگرنژاد، در شعبه‌ی ۱۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران تایید شده بود.

سروش ثابت برنده‌ی مدال برنز المپیاد کامپیوتر سال ۱۳۸۱، نفر دوم المپیاد خوارزمی در رشته‌ی ریاضی سال ۱۳۸۱ و رتبه‌ی اول کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۸ است.

این فعال دانشجوئی طیف چپ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی‌ و اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت عمومی‌ به گذراندن دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

طی هفته های گذشته و در آستانه بازگشایی دانشگاهها، فشارهای امنیتی بر دانشگاهها افزایش یافته و تعدادی از فعالان دانشجویی در شهرهای مختلف ایران، مورد احضار و بازجویی و تهدید قرار گرفته اند
.
از جمله حکم سه سال حبس امیر گرشاسبی، فعال دانشجویی شیراز به مرحله اجرا گذاشته شد. همچنین حکم محکومیت کوهیار گودرزی، وبلاگ نویس، فعال دانشجویی اخراجی از دانشگاه و عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان شهرستان زابل، در دادگاه تجدید نظر تایید شد.