>> امروز

18:45:01 - 91/6/29
Print This Page
جوادی حصار: کارنامه اصولگرایان نیازی به ارزیابی اصلاح طلبان ندارد/اصلاحات همیشه زنده است و هیچ‌گاه تمام نمی‌شود

امروز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اندیشه اصلاحات با تمام مصلحان آن همچون امیرکبیر، مصدق، طالقانی و خاتمی زنده است و حتی نام تقویمی این افراد نیز رعشه بر تن عده‌ای می‌اندازد.

به گزارش ایلنا، محمد صادق جوادی حصار خاطرنشان کرد: مطرح کردن پیش شرط‌هایی برای شرکت در عرصه سیاسی کشور آن هم در آستانه انتخابات تنها می‌تواند در مجرای قانون باشد. بنابراین کسی نمی‌تواند خود را محور قرار داده و ادعا کند که دیگر جریان‌ها باید خود را با ما تنظیم کند.

وی با تاکید براینکه روح حاکم بر قانون اساسی همه را با یکدیگر برابر می‌داند، عنوان کرد: معیار اصلی آزادی در قانون تعریف شده به گونه‌ای که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان حقوق مردم را از آن‌ها سلب کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه افزود: ‌ کارنامه اصولگرایان نیازی به ارزیابی اصلاح طلبان ندارد اما سوال این است که جریان اصولگرا نسبت به عملکرد هشت ساله خود چه دفاعی می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: علی رغم همه هماهنگی‌ها شاهد این بودیم که در هیچ دوره‌ای به این شدت از منافع کشور خرج نشد به گونه‌ای که برای پوشش کاستی‌های دولت هزینه‌های سنگینی را متحمل شدیم که امیدوارم جناح مقابل بتواند دستاورد قابل دفاعی را ارائه بدهد تا با هزینه‌های آن برابری کند. با این حال هنوز دفاع کارشناسانه‌ای را از آن‌ها مشاهده نکردیم.

جوادی حصار با بیان اینکه امیدوارم در فضایی آرام با بررسی توانایی‌ها و نقاط ضعف دولت بستر برای نقد منصفانه فراهم شود، گفت: نباید فراموش کرد که هیچ دولتی بدون نقص نیست اما متاسفانه آنچه در این مقطع بیشتر خودنمایی می‌کند، کاستی است. بنابراین گروه‌هایی که حامی و برنامه ریز این دولت بودند صلاحیت خود را برای گذاشتن شرط پیش پای رقبا از دست داده‌اند و نمی‌توانند خود را شاقول حقانیت و سلامت در مدیریت دانسته و دیگران را متهم تلقی کنند.

وی افزود: شکی نیست که در آینده‌ای نزدیک همه دستگاه‌ها و همه گرایشات جامعه دغدغه این را خواهند داشت که بهترین گزینه برای برون رفت از شرایط فعلی بر پایی اصلاحات در جامعه است. بنابراین مسئولیت مهمی متوجه اصلاح طلبان خواهد شد که در این صورت جریان اصلاحات باید بپذیرد که به شکل منسجم تری عمل کند تا خود را برای ارائه یک نقش موفق در مدیریت کشور آماده کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه اگر چه پس از این نابسامانی‌های زیادی بر دوش دولت آینده سنگینی می‌کند اما باید دلسوزانه به مساله نگاه کرد، گفت: به دست گرفتن مدیریت کشور پس از دولت دهم کار به شدت مشکلی خواهد بود. اما اگر دلسوزانه به مساله نگاه کنیم و آینده کشور و ملت ایران برای ما اهمیت داشته باشد باید این مساله که هر کس خراب کرد خود باید آباد کند را رد کنیم.

وی ادامه داد: دولت فعلی نشان داد که قابلیت آباد کردن خرابی‌های خود را ندارد بنابراین گروه‌های دیگری باید به آن کمک کنند تا کاستی‌ها هر چه زود‌تر برطرف شود در این شرایط نمی‌توان تنها عاقلانه برخورد کرد بلکه باید عاشقانه به مساله مدیریت کشور نگاه کرد تا کاستی‌هایی که به کشورتحمیل شده به وضعیت بدتری دچار نشود.

جوادی حصار با اشاره به انتخابات پیش رو یادآورشد: ایجاد ائتلاف تنها برای برگزاری یک انتخابات آرام و بدون تنش امری شدنی است اما نمی‌توان تضمین داد که پس از انتخابات هر کس سر طناب خود را نکشد چراکه این اختلافات از زمان امام (ره) تا به امروز امری طبیعی بوده است.

وی با تاکید بر رای مردم عنوان کرد: باید اجازه دهیم مردم انتخاب کنند حتی اگر انتخاب آن‌ها اشتباه باشد خود آن‌ها تاوان این اشتباه را بپردازند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به اظهارات جریان مقابل نسبت به اصلاحات عنوان کرد: اصلاحات همیشه زنده است و هیچ‌گاه تمام نمی‌شود دلیل آن نیز این است که هیچ‌گاه اصولگرایان نمی‌توانند تاثیر مستقیم و غیر مستقیم جریان اصلاحات را در مناسبت خود نادیده بگیرند.

وی افزود: حتی با فرض محال اینکه اصلاحات مرده باشد نباید فراموش کرد که جریان مقابل از مرده اصلاحات هم بیم دارند. اما باید اعلام کنم که اندیشه اصلاحات با تمام مصلحان آن همچون امیرکبیر، مصدق، طالقانی و خاتمی زنده است و حتی نام تقویمی این افراد نیز رعشه بر تن عده‌ای می‌اندازد.