>> امروز

20:26:15 - 91/6/27
Print This Page
آقای عسگراولادی حق با شماست، اصلاح طلبان باید توبه کنند!!!

امروز: حبیب الله عسکراولادی این روزها برای حزب چند نفره اش داعیه ریاست جمهوری دارد. او که در دوره چهارم موفق نشد کمترین آرا را به دست آورد، اینک در زمانه ای که همه یاران انقلاب و نزدیکان امام را خانه نشین کرده اند، از کثرت مردانش سخن می گوید و خیزهای بلندی برای کرسی ریاست جمهوری برداشته است.

در آخرین گفت و گویی که کرده آشتی ملی را پوچ دانسته و برای شرکت منتقدان وضع کنونی در انتخابات پیش رو، شرط و شروط گذاشته است.

او هم مثل خیلی های دیگر، می خواهد اصلاح‌طلبان یا دوم خردادی‌ها را از معترضان بعد از انتخابات فرمایشی و مهندسی شده ریاست جمهوری سال ۸۸ جدا کند. می گوید "آنان که از مردم در فتنه سال ۸۸ جدا شدند اگر توفیق سلام صادقانه مجدد پیدا کنند و مورد تایید صلاحیت قرار گیرند می‌توانند در انتخابات به عنوان نامزد حضور و شرکت داشته باشند ولی آنها رفته‌اند که نیایند اگر قرار بود بیایند در کنار ملت می‌ماندند و با قرار گرفتن در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی به طور یک صدا از شرف و حیثیت ملت دفاع می‌کردند."

تازه به این هم اکتفا نمی کند و از امامت و ولایت هم مایه می گذارد! البته نمی گوید کدام امام مورد نظرش هست... . او می گوید " اصلاح‌طلبانی که در نظام باقی مانده و اسلام، قانون اساسی، امامت و ولایت را قبول داشته و دارند و حساب خود را از عوامل برانداز فتنه و هر نوعی از انحراف جدا نگه داشته باشند با احراز صلاحیت‌شان از جانب شورای نگهبان در متن انتخابات مردمی قرار می‌گیرند."

نام عسکراولادی را کمتر کسی است که نشنیده باشد. وقتی هنوز در سن هشتاد سالگی سودای قدرت و ثروت داشته باشی، بی شک سه نسل با نام و عمل و سیره سیاسی ات آشنایی دارد.

طی سه سالی که گذشت، عسکراولادی برخلاف سایر هم حزبی هایش در موتلفه گاهی به میخ می زد گاه به نعل . از وحدت سخن می گفت و همدلی. اما این روزها که عرصه تنگ آمده و فرصتی برای کسب آخرین صندلی قدرت باقی نمانده است، خبری از وحدت و آشتی ملی در سخنان این پیر عرصه سیاست نیست.

در حالی که جمع کثیری از نخبگان از حلقه تصمیم گیری به دور افتاده و تعداد زیادی از فعالان سیاسی و مدیران لایق و با تجربه در زندان ها هستند، این عضو شورای مرکزی موتلفه مدعی می شود که در کشور ما رجال مذهبی و سیاسی زیادی وجود دارند و خوشبختانه دچار قحط‌‌ الرجال نیستیم!!

اما او نمی گوید رجالی که وی نام می برد کدام ها هستند، همین هایی که آوازه اختلاس و فساد مالی شان گوش فلک را پرکرده، یا آنانی که عرضه اداره یک نانوایی را ندارند و سیاست و اقتصاد مملکت را به اضمحلال و نابودی کشانده اند. شاید هم رجال مورد نظر آقای عسکر اولادی همان سیاستمدارانی است که برای خدمت به تجاوزگری اسراییل از پای ننشسته و با رفتارهای غیردیپلماتیک، تهاجمی و جنجالی خود عرصه را برای ترکتازی های اسراییلی ها باز می گذارند.

همان کسانی که یکی از مقامات امنیتی اسراییل در وصفشان گفته بود اگر هر چه هزینه می کردیم نمی توانستیم چنین افرادی را بیابیم که اینگونه مجری سیاست های اسراییل باشند. همان ها که یک روز با هولوکاست و روز دیگر با رجز خوانی های بی پشتوانه کشور را در آستانه یک جنگ قریب الوقوع قرار داده اند.

یا شاید رجال مورد نظر آقای عسکر اولادی همان بازاریانی هستند که در زمان وزارت بازرگانی به جای کارشناس و متخصص امور باززگانی به وزارت خانه برد که شکایت میرحسین، نخست وزیر محبوب امام را به همراه داشت. حال که مهندس را به حبس خانگی کرده اند، با خیال راحت همان حجره ای ها را به جای متحصص امور جا زده اند و مملکت را به قهقرا برده اند.

آقای عسکر اولادی با همه تجربه ای که در سیاست دارد، اما این روزها از تیم احمدی نژاد آموخته است که چگونه باید برای دستیابی به قدرت تلاش کند. شاید از این رو باشد که ابایی ندارد بگوید اصولگرایان با هم‌افزایی موجب بسط ید ولایت فقیه در حوزه سیاست ‌می شوند! و رییس جمهور باید مقلد باشد نه مجتهد.

چه خوب بود عسکراولادی مسلمان می گفت دیگر ید ولی فقیه از این مبسوط تر قرار است چه باشد؟ مجلس بی خاصیت، قوه قضاییه مجری اوامر، مجلس خبرگان نگهبان ولی فقیه، سپاه در خدمت ولایت و ... آیا کفایت نمی کند و ایشان با این خوش خدمتی می خواهند کدامین عرصه دیگر را برای ولی فقیه باز کنند؟

آقای عسکر اولادی می داند در زمانه ای که فقط یک نفر تصمیم گیر است باید برای خوشامد او سخن گفت، فلذاست که آشتی ملی دیگر برایش معنایی ندارد وقتی می گوید " موضوع آشتی ملی مربوط به کشورهایی است که احزاب و گروه‌ها در آن دچار اختلافات شدید، تضادهای آشتی‌ناپذیر، وزن مساوی و پایگاه مردمی هستند و این در حالی است که این وضعیت در کشور ما وجود ندارد."

گویی ایشان در این مملکت زیست نمی کنند که همه احزاب و گروه های سیاسی با محدودیت در حال فعالیت هستند و احزاب عمده اصلاح طلب به یمن تصمیم گیری های خصمانه ایشان و همفکرانش بیش از سه سال است مجوز فعالیت ندارند. گویی ایشان در جریان نیستند که هیچ گروه و جریانی که به اندازه یک اپسیلیون منتقد سیاست های جاری باشد، محلی از اعراب ندارد.

آقای عسکر اولادی فراموش کرده اند که فعالان سیاسی و روزنامه نگاران را با " نیت خوانی" به جرم اقدام علیه امنیت ملی به حبس کرده اند.

راستی آقای عسکر اولادی یادتان می آید وقتی در زمان محمدرضا شاه نتوانستید تحمل حبس کنید و به بهانه ادامه و گسترش مبارزه! عفونامه نوشتید. آیا آقایان مهدی کروبی، بهزاد نبوی و ابوالفضل قدیانی مهمان ساواک و همین زندان اوین بودند تا زمینه را برای قدرت نمایی شما و رفقا فراهم کنند؟

راستی هیچ سراغی از هم دوره ای های مبارزه در زمان محمدرضا شاه می گیرید، وقتی شما داشتید در بازار برای گسترش تاکیتک مبارزه سرمایه جمع می کردید، آنان زیر شکنجه های ساواک بودند و حالا که فربه تر از قبل شده اید، باز اینان در حبس و حصرند که نکند منتقد چپاولگری های شما باشند؟

آقای عسکر اولادی شما راست می گویید و به لطف خدا " بین مردم ما وحدت ملی وجود دارد و درک آنها از فضای سیاسی و شرایط کشور از برخی نخبگان هم بیشتر است و حتی گاهی به نخبگان خط می‌دهند."! وقتی صدای مردم را در نطفه خفه کرده اید و با سرکوب و تک صدایی فقط صدای خودتان را می شنوید، امر به شما مشتبه شده که این صدا از دیگران است. نه اشتباه نکنید! همه تریبون ها در خدمت شما و رفقاست. این انعکاس صدای خودتان است که می شنوید. مردم سال هاست که دیگر سخنی با شما نگفته اند.

این سخن همان کسانی که با ثروت بادآورده نفتی بر حجره های خود افزوده اید و به تجارت خود می پردازید و برای ملت شاخ و شانه می کشیدید. یک روز قیمت ارز را کنترل می کنید و دیگرروز به جنگ مرغ و نان سفره این مردم می روید.

راست می گویید " آشتی ملی جایی صورت می‌گیرد که قهر ملی وجود داشته باشد" راست می گویید شما که با دوستان غارتگرتان همه در صلح و صفا و دوستی هستید. با هم خوب کنار آمده اید. ملالی نیست. هر یک از دیگری راز مگو و پرونده ای زیر بغل دارید و با هماهنگی و صفا مشغول حیف و میل منابع این مرز و بومید.

بقیه هم که به قول شما " به حساب نمی آیند " همان نخبگانی که از مملکت فراری دادید. همان ها که در خانه منزوی کردید. همان ها که به زندان افکندید. به لطف مهربانی های شما و دوستان، مملکت دربست مانده برای خودتان که تا می توانید به تباهی ببرید. همان حاکمیت یکدستی که سی سال است در آرزویش به سر می برید.

آقای عسکر اولادی حق با شماست، الان صحنه گردان سیاست کشور شمایید با هشتاد سال سن و بیش از شش دهه مبارزه، اما مبارزه در سنگر بازار و اقتصاد. مبارزه برای پر کردن انبارها و جیب هایتان. اصلاح طلبان و تحول خواهان و منتقدان دلسوز جایی ندارند در این صحنه. رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مبارزان ستم شاهی باید توبه کنند از همه آنچه برای اعتلای این سرزمین کرده اند تا به گعده شما راه بیابند. آنها باید تواب باشند از پیمودن راه امام. باید توبه کنند از ساده زیستی و خدمت صادقانه. آنها باید توبه کنند که اعتبار بین المللی برای کشور به بار آوردند. باید توبه کنند که بین حکومت و مردم آشتی برقرار کردند. باید توبه کنند که مشروعیت را به رای مردم دانستند. اصلاح طلبان باید توبه کنند که نگذاشتند بیت المال به غارت یغماگران برود و اختلاس های سه هزار میلیارد دلاری وجهه دولت را تباه نکند.

شما راست می گویید، اصلاح طلبان باید درست مثل شما در جشن شاهنشاه " عفو " طلب کنند تا مورد رحمت دستگاه استبداد سلطانی قرار گیرند.

گرامی تان باد حکومتی که به یمن حاکمیت یکدست برای مردم به ارمغان آوردید. دستاورد شما و دوستانتان که به حق عرضه اداره یک نانوایی را نداشتید، بهتر از این نمی تواند باشد. اقتصاد از هم پاشیده، حکومت بدون مشروعیت، انزوای کامل کشور، کوبیدن بر طبل جنگ طلبی، سوزاندن فرصت ها ، .... .

و سیعلم الذین ظلموا ای المنقلب المنقلبون
منبع: کلمه