>> امروز

16:28:46 - 91/6/27
Print This Page
تشکیل کمپین به خاطر صلح و آزادی: به هر قیمتی، جنگ را از کشورمان می رانیم

امروز: چند تن از فعالان سیاسی و مدنی در فراخوانی با عنوان "بخاطر صلح و آزادی" با اشاره به خاطره های تلخ هشت سال جنگ تحمیلی تاکید کرده اند که "می خواهیم و باید به هر قیمتی، عفریت هستی خوار جنگ را از کشورمان برانیم."

به گزارش کلمه، در بخشی از این فراخوان که توسط پیشکسوتانی چون احمد صدرحاج سیدجوادی، محمد نوری زاد و محمد ملکی به امضا رسیده، آمده است: ما صلح و دوستی میخواهیم، نه جنگ و خشونت. ما جنگ را نه نعمت که نقمت میدانیم. ما میخواهیم با برپایی کارزار (کمپین) «بخاطر صلح و آزادی» و ابراز نفرت از خشونت و کشتار، به حاکمان کشورمان بگوییم، اعمال تشنج زا و خشونت آفرین بس است؛ اعمالی که منجر به تحریمهای کمرشکن علیه ملت ما گردیده و بهانه ای برای تصویب سه قطع نامه علیه مردم ما شده تا هر بار فشار بیشتری را بر ما تحمیل کنند.

متن کامل این فراخوان که نسخه ای از آن در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

هموطنان، مردم صلح دوست ایران

بار دیگر سایه سنگین جنگ بر سرمان افتاده، جنگی بسیار زیان بار تر و مخوف تر از جنگ هشت ساله. ما که هنوز زخم های ناشی از آن جنگ را بر جسم و جان داریم؛ ما که هنوز خسارت های مادی و معنوی آن جنگ را بر دوش می کشیم؛ ما که در آن جنگ صدها هزار کشته و مجروح و میلیون ها آواره، صدها شهر و روستای تخریب شده و به روایتی هزار میلیارد دلار خسارت مادی و ده ها برابر خسارت معنوی تحمل کردیم؛ ما که امروز در جای جای میهن عزیزمان با فقر و فساد و فحشا و اعتیاد و دزدی و فاصله طبقاتی که همه از آثار آن جنگ است دست و پنجه نرم می کنیم؛ وقتی این روزها دوباره صدای طبل جنگ به گوش هایمان می رسد، بر خود می لرزیم.

می خواهیم و باید به هر قیمتی، عفریت هستی خوار جنگ را از کشورمان برانیم.

ما صلح و دوستی میخواهیم، نه جنگ و خشونت. ما جنگ را نه نعمت که نقمت میدانیم. ما میخواهیم با برپایی کارزار (کمپین) «بخاطر صلح و آزادی» و ابراز نفرت از خشونت و کشتار، به حاکمان کشورمان بگوییم، اعمال تشنج زا و خشونت آفرین بس است؛ اعمالی که منجر به تحریمهای کمرشکن علیه ملت ما گردیده و بهانه ای برای تصویب سه قطع نامه علیه مردم ما شده تا هر بار فشار بیشتری را بر ما تحمیل کنند.

ما ازحاکمان ایران می خواهیم هر نوع بهانه ای برای جنگ و فشار و تحریم اقتصادی را متوقف و خنثی کنند تا جنگ افروزان ناامید شوند. ما می خواهیم به جهانیان بگوییم که صلح و آزادی و حقوق بشر حق مسلم ماست.

هموطن با شرکت در این فراخوان کشورمان را از یک فاجعه جبران ناپذیر نجات دهیم.

فراخوان دهندگان اولیه:

بابک احمدی

مه لقا اردلان

علیرضا جباری

احمد صدرحاج سیدجوادی

پیمان عارف

محمدعلی عمویی

اسماعیل مفتی زاده

محمد ملکی

محمد نوری زاد

تمامی هموطنان و فعالانی که مایل به حمایت و همراهی با این فراخوان هستند، می توانند پیام خود را به آدرس الکترونیکی زیر ارسال کنند و یا به صفحه فیس بوک کارزار «بخاطر صلح و آزادی» بپیوندند.

ایمیل فراخوان: [email protected]