>> امروز

13:23:32 - 91/6/17
Print This Page
دکتر سعید مدنی،جامعه شناس و پژوهشگر ارشد علوم اجتماعی همچنان در بند ۲۰۹ اوین

امروز: دکتر سعید مدنی، عضو شورای فعالان ملی ـ مذهبی ایران جامعه شناس و پژوهشگر ارشد علوم اجتماعی واز صاحب‌نظران حامی جنبش سبز مردم ایران، از 19 دی‌ماه 1390 در سلول‌های انفرادی و جمعی بند امنیتی 209 زندان اوین محبوس است.

به گزارش ندای سبز آزادی، این دانش‌آموخته‌ی دکترای علوم اجتماعی عضو گروه مسائل و آسیب‌های اجتماعی انجمن جامعه‌شناسی ایران و صاحب تحقیقات متعدد و ارزشمند در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی و به‌ویژه اعتیاد، فقر، و روسپی‌گری است مدنی، روزنامه نگار، نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی ایران، و از بنیان‌گذاران و عضو هیات تحریریه نشریه توقیف شده «ایران فردا» به مدیرمسئولی زنده‌یاد مهندس عزت الله سحابی است.

دکتر سعید مدنی مدرس دانشگاه علوم اجتماعی و بهزیستی و سردبیر فصلنامه علمی ـ پژوهشی رفاه اجتماعی بود که در پی حمایت از جنبش سبز با تهدید دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی پس از کودتای انتخاباتی 1388 از کار برکنار شد.

با وجود پایان یافتن بازجویی‌های خشن و بدرفتاری شدید با دکتر مدنی و سپری شدن 7 ماه از حبس این جامعه شناس بازجوهای مسلط بر بند امنیتی 209 اوین همچنان از انتقال این فعال سیاسی ملی ـ مذهبی به بند 350 (بند ویژه زندانیان سیاسی) ممانعت می‌کنند.