>> امروز

19:08:55 - 91/5/31
Print This Page
تداوم دروغ پردازی نماینده رهبری در سپاه علیه میرحسین موسوی و جنبش سبز

امروز: در حالی که بیش از بیست ماه از حبس غیرقانونی میرحسین موسوی می گذرد، نماینده ولی فقیه در سپاه بدون اشاره به این حبس غیرقانونی با قلب واقعیت به نقل از این همراه جنبش سبز می گوید: میر حسین موسوی در ملاقاتی که با وزیر اطلاعات در آن زمان داشت، در پاسخ به این سؤال که در صورت ابطال انتخابات چنانچه دوباره رای نیاورید چه نظری دارید، گفته بود که آن انتخابات هم دوباره باید باطل شود.

به گزارش کلمه، اشاره این نماینده ولی فقیه به دیدار محسنی اژه ای، وزیر اطلاعات وقت دولت احمدی نژاد با میرحسین موسوی است. این دیدار بعد از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری ۸۸ انجام شد.

محسنی اژه ای در خصوص این دیدار، بدون اشاره به حجم گسترده تقلب انتخاباتی و پیشنهادات کاربردی میرحسین موسوی، در برنامه بیست و سی تلویزیون گفته بود: به آقای موسوی گفتم که بر فرض محال اگر انتخابات ابطال شد و شما دوباره رأی نیاوردید، می‌خواهید چه کار کنید. اگر بر فرض دوباره رأی نیاوردید باز هم این وضع تکرار می‌شود. شما دو روز قبل به شورای نگهبان نامه نوشتید، حالا اگر شورای نگهبان رسیدگی کرد و به نتیجه نرسید و انتخابات را ابطال نکرد شما می‌پذیرید یا خیر؟ گفت: نه.

میرحسین موسوی بعد از انتخابات مهندسی شده در نامه ای به شورای نگهبان، تأکید کرده بود که بازشماری آرا راه چاره نیست و تنها راه جلب اعتماد عمومی ابطال انتخابات است.

وی با اشاره به حجم بالای تخلفات انجام شده خطاب به شورای نگهبان تصریح کرده بود که هیات ویژه پیشنهادی این شورا برای بازشماری ده درصد از آرا قابل پذیرش نیست و نمی تواند افکار عمومی را اقناع کند.

میرحسین موسوی که از این رایزنی هدفی جز آرامش جامعه و بازگشت مشروعیت نداشت، پیشنهاد کرده بود "برای اینکه راهی جهت رسیدگی از طریق یک هیأت حکمیت ملی گشوده بماند.

وی پیشنهاد کرده بود که موضوع به حکمتی شرعی و قانونی و مستقل که مورد اتفاق نامزدها و حمایت آن دسته از حضرات آیات و مراجع عظام تقلید که حل و فصل موضوع را پیگیری نموده اند باشد، ارجاع داده شود.

از نظر میرحسین موسوی استفاده وسیع از امکانات دولتی و منابع عمومی و همچنین دخالت اعضای دولت به نفع "نامزد حاکم"، ."خرید رأی از طریق توزیع سود سهام عدالت و پرداخت های نقدی به خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی"، "پرداخت پول به اعضای شوراهای اسلامی و افراد ذی نفوذ"، "عدم اخذ رأی از بخش قابل توجهی از واجدان شرایط با محدود کردن زمان انتخابات و تخلفات متعدد"، "چاپ حدود ۲.۵ میلیون تعرفه جدید بدون شماره سریال و با مجوز یکی از اعضای شورای نگهبان"، "توصیه به رأی دادن به نامزد مشخص توسط اعضای شعبه و ناظران"، "ایجاد رعب و وحشت برای رأی دهندگان در هفته منتهی به روز اخذ رأی"، "حمله به ستادها و هواداران و تجمعات قانونی تبلیغاتی"، "ایجاد محدودیت های متعدد برای نمایندگان ناظر ستادها" و "قطع سرویس پیام کوتاه در روز رأی گیری به عنوان ابزار پیش بینی شده برای نظارت" را از جمله موارد تخلف بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با ادعای اینکه جریان اصلاحات نتوانست آرای لازم مردم برای پیروزی در انتخابات ۸۸ را بدست آورد، ادامه داد: پس از شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات، آنها حاضر به قبول واقعیت نشده و با عنوان کردن بحث تقلب در انتخابات و عدول از قانون اساسی، زمینه تشویش در کشور و سوءاستفاده بیگانگان را فراهم کردند.
او اشاره نکرد که اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات با خشونت تمام سرکوب شد و به احزاب و گروه ها و شخصیت های سیاسی اجازه داده نشد که در جهت حل این معضل ملی اقدامی انجام دهند.

شروط نماینده ولی فقیه برای اصلاح طلبان
در حالی که طی ماه های اخیر تلاش هایی برای آشتی ملی و ایجاد وحدت در جامعه انجام شده است،
علی سعیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با ادعای اینکه جریان اصلاح‌طلب تا امروز مسیر درستی را طی نکرده است، اظهار داشت: اصلاح‌طلبان از امتیازات و حس اعتمادی که برخی از مردم و نهادهای نظارتی برای ورود به عرصه انتخابات به آنها داشتند، سوءاستفاده کردند.

در حالی که افکار عمومی و جهانی بر دستاوردهای مثبت زمان اصلاحات تصریح دارند، وی مدعی شد: آنها می‌توانستند در دوران حاکمیت خود در چارچوب نظام و تکیه بر اصل ولایت فقیه اقدامات مفیدی انجام دهند، اما به‌‌ واسطه غرورشان، اقدام به هنجارشکنی‌ و عبور از خط قرمزها کرده و ارزش‌ها و باورهای دیرینه مردم را زیر سوال بردند!
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ابراز عقیده برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه "اندیشه‌های امام(ره) به تاریخ پیوسته" و مجموعه اشتباهات آنها در توهین به مقدسات اسلام را نشانگر عدم اعتقادشان به حکومت دینی دانست و گفت: پس از اینکه مردم اصلاح‌طلبان را شناختند، با چرخشی بسیار هدفمند از سال ۱۳۸۰ زمام امور را دست اصولگرایان سپردند!
وی تبدیل رقابت قانونی انتخابات به فتنه‌ای عمیق را ناشی از قانون‌گریزی اصلاح‌طلبان دانست و افزود: راه‌هایی برای بازگشت به نظام برای افرادی که در جریان فتنه سکوت کرده یا به طور غیر مستقیم در مقاطعی از آن حمایت کردند وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: این افراد با توبه، اقرار آشکار به اشتباهات خود و تعهد به پذیرش اصول و مبانی نظام می‌توانند راه خود را برای ورود به عرصه‌های اجتماعی و سیاسی در کشور باز کنند.

سعیدی ادعا کرد: با توجه به روحیات خاتمی، در برزخ قرار داشتن وی در فتنه ۸۸ مشهود بود، البته ملاقات با جورج سورس و سپردن امور کشور به دست نااهلان در دوران حکومتش از نقاط ضعف و انحراف وی به شمار می‌رود که با عذرخواهی از ملت ایران و خودداری از تکرار اشتباهات گذشته، قابل اغماض خواهد بود.

ادعای نماینده ولی فقیه در مورد سیدمحمد خاتمی تاکنون ثابت نشده و هیچ سندی برای آن موجود نیست. این نماینده ولی فقیه صرفا به بیان مطالبی می پردازد که پیش از این در رسانه های افراطیون منتشر شده بود.