>> امروز

18:51:12 - 91/5/27
Print This Page
همزمان با تهران، مجلس هم تعطیل شد!!!

امروز: همزمان با موج تعطیلات در تهران به دلیل برگزاری اجلاص عدم تعهد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعطیلی سه هفته‌ای جلسات علنی مجلس برای سرکشی به حوزه انتخابیه و تعطیلات تابستانی موافقت کردند.

به گزارش مهر، این تعطیلات در حالی آغاز شد که نمایندگان دو هفته از تعطیلات یک ماهه خود را قبلا استفاده کرده بودند و مابقی آن را در ایام اجلاس عدم تعهد سپری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، قبلا نمایندگانی با ارایه طرحی خواستار حذف تعطیلات مجلس شده بودند که با مخالفت نمایندگان روبه‌رو شد و رای کافی نیاورد.طراحان این طرح بحث برانگیز معتقد بودند این‌گونه تعطیلات باعث عقب ماندن مجلس از برنامه‌های خود می‌شود و نوعی رفاه زدگی نمایندگان از آن برداشت می‌شود.

اما مخالفان آن معتقد بودند نمایندگان نیاز دارند ایامی را برای سرزدن به حوزه‌های انتخابیه خود و استراحت و مسافرت در اختیار داشته باشند. به هر حال این طرح رای نیاورد و نمایندگان با یک هفته تعطیلات ماهانه خود تاکنون و البته تا تاریخ ۱۹ شهریور حداقل ۵ هفته تعطیلات داشته‌اند که تقریبا معادل ۳۰ درصد از روزهایی است که از عمر مجلس نهم از ۷ خرداد می‌گذرد. البته این تعطیلات منهای تعطیلاتی است که به صورت معمول مجلس دارد.

به هر حال محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به توضیحات علی لاریجانی رئیس مجلس پیش از رسمی شدن جلسه دیروز به نمایندگان درباره تعطیلات آتی مجلس اعلام کرد: به دلیل تقارن برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد و تعطیلات مجلس نمایندگان در رأی‌گیری شرکت کرده و نظر خود را نسبت به تعطیلی مجلس برای حضور در حوزه انتخابیه و تعطیلات تابستانه اعلام کنند.

نمایندگان مجلس با ۱۴۲ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از ۲۱۰ نماینده حاضر موافقت کردند که مجلس یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و ۲ هفته برای تعطیلات تابستانی تعطیل باشد. براساس این گزارش جلسه بعدی مجلس یکشنبه ۱۹ شهریور خواهد بود تا ۱۰۰ روز اول فعالیت مجلس نهم را بتوان یکی از کم کارترین دوران مجلسی‌ها نامید.