>> امروز

17:33:44 - 91/5/22
Print This Page
رئیس کل بانک مرکزی: حذف صفر از پول ملی در سال 93 اجرایی می شود

امروز: رییس کل بانک مرکزی، با تکذیب انصراف بانک مرکزی از اجرای برنامه حذف چهار صفر از پول ملی به دلیل رشد سریع نرخ تورم، گفت: بانک مرکزی مدت اجرای برنامه حذف چهار صفر از پول ملی را مدتی بیش از آنچه که در برنامه اولیه بوده، افزایش داده و امکان اجرای آن از نیمه‌های دوم سال ۹۳ امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمود بهمنی با اشاره به اینکه حذف چهار صفر از پول ملی همچنان در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد اظهار داشت: این موضوع ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد و در هیچ کشوری نیز این گونه نبوده که در یک دوره کوتاه مدت قابل اجرا باشد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات کامل در بانک مرکزی در این زمینه انجام گرفته، بیان داشت: در حال حاضر این لایحه آماده شده و به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت رسیده است، اما به دلیل اینکه حذف چهار صفر مستلزم زمان لازم برای ایجاد بستر‌های ضروری در این زمینه است لذا اجرای آن در مدت زمانی که تنها ۱۷ ماه مانده به سال ۹۳ امکان پذیر نخواهد بود و برنامه با تأخیر عملیاتی می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی همچنین با تأکید بر اینکه اجرای این طرح ارتباطی به نرخ بالای تورم ندارد خاطر نشان کرد: شرایط اقتصادی در سال جاری با سال‌های گذشته متفاوت بوده و کشور با شرایط تحریم مواجه است.