به روز شده: ۲۱:۱۲ تهران - جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷

بيانيه مشترک تشكل های اصلاح طلب دانشگاه اصفهان و علوم پزشكی پيرامون اخلال و آشوب افراطيون در برنامه "من بهشتي هستم"

تشكل های اصلاح طلب دانشگاه اصفهان و علوم پزشكی پيرامون اخلال و آشوب افراطيون در برنامه "من بهشتي هستم" بیانیه‌ای صادر کردند.

هفته‌ی گذشته مراسم سخنرانی فرزند آیت الله بهشتی از رهبران انقلاب هم تحمل نشد و مورد حمله سازماندهی شده تندروها قرار گرفت. در حالی که دستگاه‌های امنیتی موافقت خود را با سخنرانی علیرضا بهشتی در دانشگاه اصفهان اعلام کرده بودند، عناصر تندرو با به هم ریختن مراسم و سردادن شعارهایی مانع از سخنرانی فرزند شهید بهشتی شدند. خبرگزاری های فارس و دانشجو در اخباری کذب مدعی شدند نیروهای شهرداری اصفهان با دانشجویان درگیر شدند و مجوزهای لازم برای این برنامه اخذ نشده بود!

در همین رابطه تشکل های دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی بیانیه ای منتشر کردند که متن آن به شرح زیر است:

إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاَماً

و هنگامی که جاهلان آنها را مخاطب سازند (و سخنان نابخردانه گویند)، به آنها سلام می‌گویند.

سوره مبارکه فرقان آیه 63

اندیشمندی می گفت که همه‌ی رویدادها و شخصیت‌ها در تاریخ گویی دوبار رخ می‌دهند. نخست به صورت تراژدی و بار دوم به صورت کمدی. زمانی در دانشگاه ها و جلسات گروهی شعار می دادند «مرگ بر بهشتی» و در ۲۳ آبان ۹۷ برخی دیگر فریاد زدند «علیرضا بهشتی اعدام باید گردد». تراژدی اول به ترور شخصیت و در نهایت ترور شهید مظلوم بهشتی انجامید. کمدی دوم البته به برهم زدن برنامه‌ی بررسی اندیشه ی یکی از بنیان گذاران انقلاب اسلامی توسط برخي افراد منتسب و از جمله دبيران و مسئولان اين تشکل‌های مدعی انقلابيگري انجامید.

طی روزهای 21، 22و 23 آبان 1397 کوشیده شد پرده از اندیشه و میراث یکی از تاثیرگذارترین متفکران انقلاب، شهید مظلوم دكتر بهشتی، برداشته شود، کسی که بی شک میراثی بزرگتر از گفت و گو و تسامح ندارد. میراثی که از سوی اهالی افراط و تفریط بهشتی را محکوم به زیست و شهادت مظلومانه کرد. متحجران در همه جای دنیا، در همه‌ی روزهای تاریخ، نفرت های مشابه دارند؛ گفت وگو و شنیدن صدای مخالف. بازهم همچون تمام بزنگاه های تقابل تحجر و آزاداندیشی، اقتدارگرایان عزم جزم کردند به هجمه بر پیکر نحیف امید، گفت و گو و برابری. تشکل های مدعی انقلابی‌گری که نه توان وفاداری به قانون برآمده از انقلاب را دارند و نه آرمانش، در روزهای پیش از برگزاری نشست با انتشار تصاویر موهن و تهدیدآمیز و نیز بیانیه‌ی مشترک علیه فرزند آن شهید مظلوم، تشکل‌های برگزارکننده و مسئولین فرهنگی دانشگاه فضای دانشگاه را به سمت هیجان بردند. در ادامه، سرکشی در برابر قانون را به حد اعلای خود رساندند و برخی از افراد منتسب به این تشکل‌های مدعی انقلابی‌گری با هجوم به برنامه «من بهشتی هستم» که دارای مجور رسمی و بدون هیچگونه منع قانونی بود، اقدام به برگزاری تجمع بیرون تالار شریعتی و سردادن شعار های « مرگ بر منافق»، « رئیس دانشگاه احضار باید گردد»، « علیرضا بهشتی اخراج باید گردد» و «علیرضا بهشتی اعدام باید گردد» و ... کردند. مدعیان حمایت از انقلابی که هدفش «آزادی» بود، پا را فراتر گذاشته و با حمله به تالار و درگیری با انتظامات سعی در حمله به سخنرانان برنامه داشتند.

اقدام غیر قانونی تشکل های بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی، جامعه اسلامی دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان در صدور بیانیه تهدیدآمیز و حمله‌ی برخی از افراد منتسب به این تشکل‌ها به مراسمی قانونی و مجوز دار، که در تضاد واضح با سخنان رهبری که بارها در سالن پخش شد نیز هست، لکه‌ی ننگی خواهد بود بر پیشانی جریانی که خود را حافظ ارزش‌های انقلاب می‌داند. تاسف باید خورد برای حراست دانشگاه که علیرغم آمادگی قبلی نه تنها مانع هجوم و بی نظمی برهم زنندگان برنامه نشد، که در مواردی اقدام به ضرب و شتم دانشجویان برگزارکننده ی برنامه کرد.

کسانی که مانع نشر معارف این ستون انقلاب توسط فرزندش شده‌اند بدانند که یادآور سخن حضرت امام (ره) هستند که فرمود:« بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خاری در چشم دشمنان بود.» و عمدا یا سهوا دنباله روی آن منجمدان فکری‌ای می‌شوند که در زمان حیات آن شهید بزرگوار هم اقدام به برهم زدن جلسات سخنرانی وی می‌کردند که بهشتی همان بود که میگفت:« هیچ حکومتی تحت هیچ شرایطی حق ندارد آزادی انتقاد را سلب کند.»

ما تشکل‌های انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان، انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اتفاقات پیش آمده اعلام انزجار می‌کنیم و به مسئولین دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هشدار می‌دهیم رفتاری که دیروز شاهد آن بودیم دنباله‌روی همان رفتاری است که فرزند شهید مطهری را در شیراز کتک می‌زند، برنامه رییس مجلس را در قم بهم می‌زند و اجازه سخنرانی به نوه امام (ره) نمی‌دهد. روندی که فریاد می‌زند و می‌گوید قانون را قبول ندارد، قوه قضاییه را قبول ندارد و حتی در زمان پخش سخنان رهبری فریاد می‌زنند که نشنوند آن چه را که باید می‌شنیدند. ما دایه‌داران آزادی بیان و وارثان گفتمان«زنده باد مخالف من» خود را محق می‌دانیم که از برهم زنندگان برنامه به نهادهای ذی‌صلاح دانشگاه شکایت بریم، اما در این وهله از مسئولین دانشگاه بالاخص حراست دانشگاه که مسئولیت برقراری نظم و حراست و حفاظت از حریم دانشگاه را برعهده داشته‌اند شکایت داریم.

ما دانشجویان از طریق قانونی پیگیر این اتفاق خواهیم بود و از مسئولین دانشگاه می‌خواهیم که در مقابل این هتک حرمت به نهاد دانشگاه ساکت نباشند و اقدام مقتضی را انجام دهند و نشان دهند همه در مقابل قانون برابرند، چراکه بیم آن می‌رود که هتک حرمت به نهاد مقدس دانشگاه و نقض واضح حقوق شهروندی و آزادی بیان به بدعتی خطرناک بدل شده و این بی‌آبرویی دامن‌گیر مسئولانی شود که امروز و در برابر این ظلم آشکار سکوت کرده‌اند. ما همچنان باور داریم هیچ راهی بهتر از قانون برای احقاق حق و هیچ زبانی بهتر از گفت‌وگو برای ارتباط وجود ندارد.

انجمن اسلامي دانشجويان راه اميد دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامي دانشجويي علوم پزشكي اصفهان

انجمن اسلامي دانشجويان علوم پزشكي اصفهان-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • سخنرانی دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در جلسه افتتاحیه چهارمین کنگره حزب
 • مرتضی مبلغ: یکی از چالش‌های اساسی در نحوه مدیریت جامعه به نظارت استصوابی در انتخابات بر میگردد
 • پیام سید محمد خاتمی به چهارمین کنگره حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
 • بيانيه مشترک تشكل های اصلاح طلب دانشگاه اصفهان و علوم پزشكی پيرامون اخلال و آشوب افراطيون در برنامه "من بهشتي هستم"
 • حاکمیت استبدادی و پاکدستی
 • نامه‌ی متخصصان و حامیان محیط زیست به رییس قوه قضاییه
 • گفتگو؛ هم استراتژی، هم تاکتیک - سخنی با ۴۱۰ دانشجو
 • تحریم‌های ناپایدار
 • درخواست هنرمندان از جامعه جهانی: در برابر تحریم‌هایی که سلامت مردم ایران را به خطر می‌اندازد،‌ با ما هم‌صدا شوید
 • نامه‌ی ۴۱۰ فعال فعلی و سابق دانشجویی: نیازمند تجدیدنظری در رویکردهای غالب فکری و سیاسی هستیم
 • بیانیه‌ حزب توسعه ملی درخصوص تشدید برخوردهای امنیتی و قضایی با فعالین سیاسی و اجتماعی
 • نامه سیدمصطفی محقق داماد به پاپ درباره تحریم‌ علیه ایران
 • آئینه تاریخ
 • فیلترینگ تلگرام خسران به توان ۳
 • درباره‌ی «مذاکره‌هراسی»
 • احضار برای اجرای حکم یک سال حبس فیض‌الله عرب‌سرخی
 • بازی ترکیه و ایران در پرونده سوریه
 • بیانیه حزب توسعه ملی ایران اسلامی درخصوص وضعیت فعالین محیط زیستی بازداشت شده
 • چرا به توسعه نمی رسیم؟!
 • نامه جمعی از فعالان مدنی و سیاسی در دفاع از استقلال حوزه ها و مرجعیت دینی
 •