به روز شده: ۲۲:۵۲ تهران - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در خصوص بازداشت محمدحبیبی

کانون صنفی معلمان تهران در اعتراض به بازداشت محمدحبیبی بیانیه‎ای صادر کرد. محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران هفته‌ی گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. طبق اخبار منتشر شده بازداشت این فعال صنفی سر کلاس درس و با ضرب و شتم همراه بوده است.

در همین رابطه کانون صنفی معلمان تهران بیانیه‌ای صادر کرده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: "کانون صنفی معلمان تهران با توجه به تجربیات گذشته در وارد نمودن انواع اتهامات بی‌پایه به فعالین صنفی معلمان،در هنگام بازداشت و دادن آدرس‌های گمراه کننده به منظور جلوگیری از ورود برخی حامیان حقیقت جو، مراجع ذیربط را از ورود به چنین اقداماتی درمورد محمد حبیبی برحذر داشته و معتقد است ورود به چنین اقداماتی نتیجه ای جز بی اعتمادی بیشتر به اتهام زنندگان و برانگیختن خشم جامعه ی معلمان نخواهد داشت."

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

ده روز از بازداشت محمد حبیبی عضو فعال، صادق و پرتلاش کانون صنفی معلمان تهران می گذرد. در این مدت، این بازداشت واکنش‌های متعددی را به همراه داشته است. این واکنش‌ها از سوی بدنه‌ی معلمان، شورای هماهنگی تشکل های صنفی، تشکل های صنفی معلمانِ استان های مختلف کشور، تشکل های مدنی و کارگری بوده است. این واکنش ها به بازداشت محمد حبیبی از یک سو اعتراض به بازداشت یک فعال صنفی بوده است -که به طور کلی بازداشت هرکنشگر صنفی را به معنای سرکوب جامعه می‌دانند - و از سوی دیگر در اعتراض به نوع بازداشت ایشان و خشونت و بی احترامی صورت گرفته در حین بازداشت بوده است که شایسته هیچ نوع انسانی خصوصا یک معلم نیست.

بازداشت ایشان به شدت روح معلمان را آزرده نموده است و پیگیرانه و با حساسیت بی‌سابقه وضعیت ایشان را رصد می‌کنند. به روش‌های گوناگون و با استفاده از فضای رسانه‌ای و مجازی با صدور بیانیه، نوشتن یادداشت و دلنوشته، اعتراضات خود را نسبت به این گونه اقدامات نشان داده‌اند.

در حالی که جامعه معلمی و مدنی اعتراض و نگرانی خود از وضعیت ایشان را در چنین سطح وسیعی اعلام نموده‌اند، متاسفانه تاکنون این موضوع با سکوت و بی‌اعتنایی مسئولین، مواجه شده است. در این مدت با وجود پیگیری‌های متعدد صورت گرفته از سوی خانواده، دوستان و اعضای کانون، نه تنها علت بازداشت از سوی مرجع بازداشت کننده مشخص نشده، بلکه حتی مکان بازداشت ایشان نیز به خانواده اعلام نشده است.

کانون صنفی معلمان تهران بار دیگراعلام می‌دارد که محمد حبیبی با رویکردی کاملاً صنفی در این مجموعه فعالیت نموده و بارها با موضع گیری ها و یادداشت هایش نشان داده است که به جزئی ترین مسائل صنفی از وضعیت آموزش دانش آموزان تا خشونت در مدارس، آموزش رایگان و همچنین وضعیت معیشت معلمان اهمیت می‌دهد و در جهت بهبود این وضعیت تلاش می‌کند. ما برخورد و بازداشت این فعال صنفی و رسانه‌ای را به معنای برخورد با هرگونه فعالیت متشکلِ صنفی و مدنیِ مسالمت آمیز می‌دانیم. کانون صنفی معلمان تهران، ادامه‌ی بازداشت این عضو خود را به منزله‌ی مخالفت با هر نوع تلاش صنفی صادقانه و در چارچوب قانون برای بهبود وضعیت معلم و دانش آموز تلقی می‌نماید؛ چرا که باور داشته و اعلام می‌داریم که محمد حبیبی در فعالیت‌های چند ساله خود در این مجموعه جز در این مسیر گام برنداشته است.

همچنین کانون صنفی معلمان تهران با توجه به تجربیات گذشته در وارد نمودن انواع اتهامات بی‌پایه به فعالین صنفی معلمان،در هنگام بازداشت و دادن آدرس‌های گمراه کننده به منظور جلوگیری از ورود برخی حامیان حقیقت جو، مراجع ذیربط را از ورود به چنین اقداماتی درمورد محمد حبیبی برحذر داشته و معتقد است ورود به چنین اقداماتی نتیجه ای جز بی اعتمادی بیشتر به اتهام زنندگان و برانگیختن خشم جامعه ی معلمان نخواهد داشت.

کانون صنفی معلمان تهران ضمن اعتراض مجدد به رفتارهای غیر قانونی و همراه با خشونت در هنگام بازداشت یک معلم و کنشگر مدنی، خواهان آزادی فوری این عضو هیئت مدیره‌ی خود می‌باشد. همچنین اعتراض خود نسبت به ادامه‌ی حبس سایر همکاران و اعضای خود را اعلام می‌دارد. به باور ما شکستن حرمت یک معلم، صرف نظر از زیر پا گذاشتن حقوق فردی او، گستاخی نسبت به جایگاه رفیع معلمی است. ما ضمن تأکید بر تداوم پیگیری ها و اقدامات قانونی خود، نسبت به تحرکات احتمالی خارج از کنترل تشکل ها،در جامعه معلمی هشدار می‌دهیم.

کانون صنفی معلمان تهران از حمایت‌های بی دریغ صورت گرفته از طرف معلمان، تشکل‌های صنفی معلمی و برخی نهادهای مدنی غیر معلمی در حمایت از آقای حبیبی، کمال تشکر را دارد و این حمایت ها را مایه ی دلگرمی خانواده‌ی ایشان تشکل‌ها و فعالان صنفی می‌داند.

به امید رهایی همه ی معلمان دربند.

کانون صنفی معلمان تهران-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • آقای دادستان سر جای خودتان بنشینید
 • فائزه هاشمی: باید متوجه باشیم که تحمل جامعه نیز حدی دارد
 • بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در خصوص بازداشت محمدحبیبی
 • آقای دادستان چه می کنید؟
 • پیام زهرا رهنورد به مناسب روز زن: زمان پایان ظلم‌ها، نابرابری‌ها و تبعیض‌ها رسیده است
 • فهرست بیانیه های سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی
 • ۱۶ اصلاح در «اصلاحات ۲»: «اصلاح‌طلبیِ اصلاح‌شده»
 • انتخابات کانون وکلا و رد صلاحیت‌های بی دلیل
 • جرمشان آن است که اسرار هویدا می‌کردند
 • سیدمحمد خاتمی : باید به نجات ملی و نجات جمهوری اسلامی که حاصل انقلاب ماست بیاندیشیم.
 • دفن شبانه محمد راجی درویش گنابادی و جانباز جبهه به دستور نیروهای امنیتی
 • توصیه سیا درباره حصر مصدق/ سیا اسناد بیشتری از «زنده‌باد شاه!» منتشر کرد
 • علیرضا بهشتی: حجاب مرد و زن مسلمان حد و حدودی دارد، اما سلطه پیدا کردن درست نیست
 • حسین زمان در اعتراض به پانزده سال ممنوع الکاری: درد خود را در مقابل وزارت ارشاد فریاد خواهم زد
 • انتقاد صفایی‌فراهانی از نحوه برخورد با مسئله «دختران خیابان انقلاب» و مدیریت «شیروانی»
 • علیرضا رجایی: اعتراضات دی ماه، جنبش جان به لب رسیدگان بود
 • یونسی: نیروهای نظامی نباید وارد کار وزارت اطلاعات شوند
 • نامه مصطفی تاج‌زاده به رییس جمهور در خصوص رفع مشکل ورزشکارانی که در برابر "رژیم صهونیستی" قرار می‌گیرند
 • مهدی محمودیان:با دستور رادان و مرتضوی نیروی مستقر در کهریزک ماموریت داشت تا "هیمنه" متهمان را بشکند
 • تذکر حیدری در صحن علنی مجلس: چه جریانی است که افشاکنندگان عملکرد و ماهیت احمدی‌نژاد را سال‌ها به زندان و حصر کشیده و به ادامه حصر، پافشاری می‌کند؟
 •