به روز شده: ۲۱:۵۴ تهران - سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

نامه مصطفی تاج‌زاده به رییس جمهور در خصوص رفع مشکل ورزشکارانی که در برابر "رژیم صهونیستی" قرار می‌گیرند

مصطفی تاج‌زاده فعال سیاسی اصلاح طلب در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور خواست تا در خصوص رفع مشکل ورزشکارانی که در برابر "رژیم صهونیستی" قرار می‌گیرند اقدامی صورت دهد.

علیرضا کریمی کشتی گیر ایراین چند قدمی بیشتر با مدال طلا فاصله نداشت که مربی‌اش فریاد زد باید ببازی و او باخت. کریمی اگر برنده می شد باید با حریف اسرائیلی بازی می کرد و این خلاف عرف ورزش ایران بود. طی تمام این سالها ورزشکاران ایرانی برای آنکه در مقابل اسرائیلی ها قرار نگیرند باخته‌اند. از آنجا که طبق قوانین بین المللی در ورزش سیاست نباید دخیل شود، ورزشکاران ایرانی طی این مدت مجبور شده‌اند با نسخه های پزشکی از بازی در مقابل اسرائیل خودداری کنند. اما این بار گویا به دلیل فیلم ضبط شده علیرضا کریمی و فدراسیون کشتی ایران راهی کمیته انضباطی شد و محکوم به چند ماه محرومیت.

این مساله اعتراض رسول خادم رییس فدراسیون کشتی را بهمراه داشت و او طی نامه‌ای درخواست کرد که اگر میخواهیم با اسرائیل مبارزه کنیم شجاعانه آن را اعلام کرده و با بهانه‌های واهی پیش از این به کشتی و ورزش ایران خسارت وارد نکنند.

متن این نامه به نقل از کانال فردای بهتر به شرح زیر است:

جناب آقای رییس جمهور

مستحضرید که جمهوری اسلامی ایران به دلیل به رسمیت نشناختن رژیم اسراییل از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از انجام مسابقه قهرمانان ایرانی با ورزشکاران اسراییلی جلوگیری کرده است، تا به این ترتیب پیام نامشروع بودن "رژیم صهیونیستی" را به گوش جهانیان برساند. اما حاضر نشدن ملی پوشان ما در مسابقات با ورزشکاران اسراییلی، با مخالفت مجامع بین المللی ورزشی مواجه شده است، به طوری که بعضا درصدد تحمیل ممنوعیت و محدودیت به این دسته از ورزشکاران و اخیرا به رشته های ورزشی مانند کشتی برآمده اند.

ورزشکاران و مربیان آنها و نیز مدیران فدراسیونهای ورزشی ایران برای فرار از محرومیت‌های فردی و تیمی به دروغ روآورند، زیرا نمی‌خواهند دلیل مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی را به رسمیت نشناختن "رژیم صهیونیستی" اعلام کنند. به همین دلیل به بهانه‌هایی مانند بیماری ورزشکاران متوسل می‌شوند. در آخرین مورد ما با شکست عمدی نام‌آوری از کشورمان به رقیب خود روبرو شدیم از ترس آنکه مبادا با پیروزی در آن مسابقه با ورزشکاری از اسراییل مواجه گردد. این ملی پوش جوان برای اینکه مسابقه ندادن با کشتی‌گیر اسراییلی باعث محرومیت همیشگی خودش و احتمالا جریمه سنگین برای کشتی ایران نشود، مسابقه خود را در اوج پیروزی به حریف روسی واگذار کرد.

جناب آقای روحانی

جمهوری اسلامی ایران نظام بین‌الملل را پذیرفته است و از اعضای سازمان ملل متحد به شمار می‌رود و روسای جمهور ما در اجلاس سالانه سران آن سازمان سخنرانی می‌کنند. مهمتر آنکه قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، عضو آن باشیم یا نباشیم، برای همه اعضا یعنی تقریبا تمام کشورهای جهان، الزام آور است و پیامدهایش دامن ایران و ایرانیان را می‌گیرد. همچنان که نمونه‌ای از آن را در تحریم‌های کمرشکن بین‌المللی علیه خود تجربه کردیم و دیدیم که حتی کشورهای دوست ایران نیز ولو به اکراه تن به اجرای قطعنامه های مزبور دادند و فشارهای زیادی را متوجه میهن و مردم ما کردند.

جنابعالی بهتر از من می‌دانید که سازمان ملل اسراییل را به رسمیت می‌شناسد و ایران نمی‌تواند بدون مواجه شدن با محرومیتهای سنگین ورزشی از قواعد و هنجارهای بین‌المللی سرپیچی کند. شاید به همین دلیل ورزشکاران فلسطینی در مسابقات جهانی با حریفان اسراییلی خود روبرو می‌شوند و می‌کوشند با شکست دادن آنان برای خود و مردم خویش افتخار بیافرینند.

جناب آقای رئیس جمهور

سیاست کنونی جمهوری اسلامی در مسابقه ندادن ورزشکاران ایرانی با همتایان اسراییلی به دلایل گوناگون با بن‌بست مواجه شده است، اگر آن را شکست خورده ننامیم. زیرا ورزشکاران، مربیان، کادر فنی و نیز مسئولان فدراسیون‌ها مجبورند که هم دروغ بگویند و هم مدال و افتخار ازدست بدهند و هم ملت را اندوهگین کنند. پیام نامشروعیت "رژیم صهیونیستی" هم داده نمی‌شود زیرا علت مسابقه ندادن، بیماری و عدم آمادگی ملی پوش ما ذکر می‌شود. به‌دلایل فوق اغلب ورزشکاران، مربیان، مسئولان فدراسیون‌ها و نیز بسیاری از مقامات دولتی در جلسات خصوصی و اخیرا گاه علنی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی را تصمیمی غیرقابل دفاع می‌خوانند و معتقدند جمهوری اسلامی می‌تواند مانند کشورهایی رفتار کند که موجودیت اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسند و با آن رژیم رابطه سیاسی ندارند، ولی قهرمانانشان با ورزشکاران اسراییلی مسابقه می‌دهند. درعین حال در عرصه بین‌المللی از هر فرصتی برای افشای عملکرد توسعه طلبانه و ضدحقوق بشری صهیونیست‌ها استفاده می‌کنند.

برای حل مشکل پیشنهاد می‌شود دستور دهید سه نظرسنجی دقیق انجام شود. اگر نتایج نظرسنجی‌ها با آنچه در بالا آمد، یکی بود، در سیاست فعلی تجدیدنظر کنید، قبل از آنکه ورزشکاران و نیز تیم‌ها و رشته‌های ورزشی و حتی ورزش ایران با محرومیت‌های سنگین مواجه شوند.

۱. چند درصد از مردم با مسابقه ندادن با ورزشکاران اسراییلی به قیمت حذف قهرمانان و رشته‌های ورزشی ما موافقند و چند درصد معتقدند آنان باید شجاعانه با حریفان اسراییلی مواجه شوند و با شکست دادشان بر افتخارات خود و ورزش ایران بیفزایند و ملت را شاد کنند؟

۲. چند درصد از ورزشکاران بویژه ملی پوشان کشورمان در رشته‌های مختلف شیوه جاری را موفق می‌دانند و چند درصد آن را ناموفق ارزیابی می‌کنند؟

۳. چند درصد از مدیران کشور در چهل سال گذشته با هر گرایشی این روش را غلط و ناکام می‌خوانند و چند درصد به تداوم آن رای می‌دهند؟

رئیس جمهور می‌تواند نتایج نظرسنجی‌ها را به شورای عالی امنیت ملی یا مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دهد تا یکی از آن دو نهاد ( ترجیحا مجمع ) پس از بررسی همه جانبه موضوع و با توجه به افکار عمومی در این‌باره تصمیم بگیرد.

سید مصطفی تاجزاده

۱۴ اسفند ۱۳۹۶-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • علیرضا بهشتی: حجاب مرد و زن مسلمان حد و حدودی دارد، اما سلطه پیدا کردن درست نیست
 • حسین زمان در اعتراض به پانزده سال ممنوع الکاری: درد خود را در مقابل وزارت ارشاد فریاد خواهم زد
 • انتقاد صفایی‌فراهانی از نحوه برخورد با مسئله «دختران خیابان انقلاب» و مدیریت «شیروانی»
 • علیرضا رجایی: اعتراضات دی ماه، جنبش جان به لب رسیدگان بود
 • یونسی: نیروهای نظامی نباید وارد کار وزارت اطلاعات شوند
 • نامه مصطفی تاج‌زاده به رییس جمهور در خصوص رفع مشکل ورزشکارانی که در برابر "رژیم صهونیستی" قرار می‌گیرند
 • مهدی محمودیان:با دستور رادان و مرتضوی نیروی مستقر در کهریزک ماموریت داشت تا "هیمنه" متهمان را بشکند
 • تذکر حیدری در صحن علنی مجلس: چه جریانی است که افشاکنندگان عملکرد و ماهیت احمدی‌نژاد را سال‌ها به زندان و حصر کشیده و به ادامه حصر، پافشاری می‌کند؟
 • سیاست امید در جامعه ایران
 • بزرگترين مزيت جبهه مشاركت سهميه بندي جنسيتي
 • زهرا رهنورد از منزل مادری به حصر خانگی بازگردانده شد
 • پیام های تسلیت به زهرا رهنورد و میرحسین موسوی بمناسبت درگذشت مادر رهنورد
 • مادر زهرا رهنورد درگذشت؛ حضور بانوی محصور در کنار پیکر مادر
 • نرگس محمدی در نامه‌ای به آملی لاریجانی: قوه قضاییه درچنبره نهادهای نظامی- امنیتی
 • درگیری مجدد دراویش گنابادی و نیروی انتظامی
 • محسن صفایی فراهانی: باید جواب بدهیم، نه این که اپوزیسیون بشویم
 • صادقی: باید توضیح داده شود که چرا کسی که سالم بازداشت می‌شود، جنازه او را تحویل خانواده‌اش می‌دهند
 • پارسایی: فراکسیون امید موضوع فوت سیدامامی و بازداشت فعالان محیط زیست را به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع می‌کند
 • عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس: نیازمند بازرسی فراگیر در سه محور زندان، زندانی و زندانبان هستیم
 • کیومرث پور احمد: خفه شدیم از این همه مبصر!
 •