به روز شده: ۲۲:۰۶ تهران - پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

سعید منتظری به محسنی اژه‌ای: متن اعترافات ادعایی را برای تنویر افکارعمومی منتشر کنید

سعید منتظری، فرزند مرحوم آیت الله العظمی منتظری در نامه‌ای با رد ادعاهای محسنی اژه‌ای در مستند سفارشی قائم مقام در چهار بند به برخی دروغ‌های وی پاسخ داده است. محسنی اژه‌ای در بخشی از این مستند مدعی شده «در سال ٨١ پس از بازداشت سعید منتظری و دیگران، او به مسائلی مانند جعل سند اعتراف کرد که در دفعات بازداشت قبلی آنها را به عهده نگرفته بود و...».

به گزارش کلمه، سعید منتظری همچنین در پایان نامه خود نوشته است: از حضرات مستندساز که به سبب نورچشمی بودن و حسب موقعیت شغلی‌شان به همۀ اسناد و مدارک و صفحات بازجوئی‌های افراد دسترسی دارند و همچنین از آقای محسنی اژه ای که تشکیلات قضا با همۀ اعوجاجاتش سال‌هاست بر مدار سلیقۀ ایشان می‌چرخد، تقاضامندم متن اعترافات ادعایی را برای تنویر افکار عمومی منتشر نمایند.

متن این نامه را با هم می‌خوانیم:

به نام خداوند عادل و منتقم

کلیپی کوتاه از آقای محسنی اژه ای توسط گروهی به نام «مستند‌ساز قائم مقام» منتشر شده که در آن ادعا گردیده است: «در سال ٨١ پس از بازداشت سعید منتظری و دیگران، او به مسائلی مانند جعل سند اعتراف کرد که در دفعات بازداشت قبلی آنها را به عهده نگرفته بود و...».

اخیراً گروهی که خاستگاه و آبشخور افکار و آمالشان «معجزۀ هزارۀ سوم» و «جبهۀ پایداری» بوده و با بلندگوی «رمز عبور» ماهیت‌شان هویدا گشت، با بودجۀ نهادهای امنیتی نهال‌شان پرورش پیدا کرد و «تدلیسی» به نام «مستند قائم مقام» ساختند؛ و امروزه در ادامۀ همین پروژه، سایت و رسانه ای به همین نام را حساب شده و با پشتوانه ای قوی دائر نمودند. اینها به واژه ها هم رحم نکردند و با نهادن نام «مستند» بر دروغ‌ها و جعلیات خود خواستند که آن را موجّه نشان دهند و با اضافه کردن وصف «روایت بدون سانسور» هم آن را تحکیم بخشند، اما گویا آفتاب حقیقت در پشت ابرهای دروغ و تزویر نمی‌ماند و همه چیز دست به دست هم داده تا مشت آن‌ها را باز کند و هر روز خطا و خلافی از آنها سر می‌زند تا نشان دهد عیار مستند بودن‌شان چقدر است.

مستند‌سازان با طناب کسانی در چاه می‌روند که اکثر آنان در چهل سال گذشته کارنامه‌ای جز سرکوب، دستگیری، زندانی و اعدام کردن ندارند. تازه‌ترین خطای آنها پخش کلیپی از آقای محسنی اژه‌ای است که ایشان فقط در عرض چند دقیقه، چند خلاف واقع و دروغ بیّن و آشکار بر زبان آورده، و از همین جا می‌توان به اعتبار بقیۀ ادعاها و رفتارهای این حضرات و احکامی که علیه دیگران صادر می‌کنند پی برد.

گرچه عقل سلیم حکم می‌کند که در قبال ادعاهای بی‌اساسی که نزدیک به سی سال است از زمان وزارت آقای ری‌شهری به بعد مکرراً در کتاب‌ها و نشریات رانتی‌شان منتشر کرده‌اند و اخیراً هم آقای محسنی اژه‌ای در کلیپ منتشر شده‌اش توسط مستندسازان، همان‌ها را بر زبان رانده، سکوت اختیار کنم و پاسخ به آنها را به «یوم تبلی السرائر» واگذارم و استیصال و پای در گل ماندن‌شان را در قبال مردم مظلوم و ستم کشیده ایران به تماشا نشینم؛ اما دربارۀ این مورد که مربوط به اینجانب است برای ثبت در تاریخ و روشن شدن افکار عمومی اعلام می‌دارم که:

اولاً در تمام مدت ٣٢۵ روز زندان انفرادی در سلول‌های تنگ و تاریک ادارۀ اطلاعات قم و زندان ۵٩ سپاه پاسداران و بند ٢۴٠ زندان اوین، علیرغم سؤالات و مشاجرات بی حدّ و حصر دربارۀ موضوعات متفاوت، اصلاً و ابداً چنین سؤال و جوابی که مورد ادعای آقای اژه ای می‌باشد برای اینجانب پیش نیامد و ادعای ایشان خلاف واقع است؛

ثانیاً اینکه بیان کردند که برادر بزرگوارم نیز در آن ایام دستگیر شده اند اصلاٌ و ابداً چنین مسئله ای نبوده است؛

ثالثاً در اظهارات آقای اژه ای به نحوی به شنونده القاء می‌شود که گویا بعد از رفع حصر مکرراً به حضور آیت الله منتظری رسیده است، درحالی که در آن زمان علیرغم اصرار ایشان چنین ملاقاتی صورت نگرفت و پدرم حاضر به پذیرفتن وی نشدند؛

رابعاً بازداشت اینجانب در سال ٧٩ بوده است نه سال ٨١، و در ضمن فقط همین یکبار بوده نه آنگونه که مشارالیه با لفظ «دفعات بازداشت قبلی» بیان می‌کند.

البته حمل به صحّت اظهارات آقای اژه‌ای مشغولیات فراوان و کبر سن و احتمال آلزایمر ایشان است که در جای جای صحبت چند دقیقه‌ای و در طریقه صحبت‌شان بخوبی نمایان است؛ و از جمله اینکه علاوه بر موارد قبل، شغل همکار و همفکر خودشان آقای درّی را هم به یاد نیاوردند و مابقی قضایا هم به همین روال.

در پایان از حضرات مستندساز که به سبب نورچشمی بودن و حسب موقعیت شغلی‌شان به همۀ اسناد و مدارک و صفحات بازجوئی‌های افراد دسترسی دارند و همچنین از آقای محسنی اژه ای که تشکیلات قضا با همۀ اعوجاجاتش سال‌هاست بر مدار سلیقۀ ایشان می‌چرخد، تقاضامندم متن اعترافات ادعایی را برای تنویر افکار عمومی منتشر نمایند.

والسلام علی من اتبع الهدی.

یازدهم بهمن ١٣٩۶ - سعید منتظری-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • تاکید پزشکی قانونی بر خودکشی سینا قنبری و وحید حیدری
 • ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای نگهداری یک «شبکه»
 • سعید منتظری به محسنی اژه‌ای: متن اعترافات ادعایی را برای تنویر افکارعمومی منتشر کنید
 • علی مطهری: نامه کروبی می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد
 • کلیات لایحه بودجه ۹۷ تصویب شد
 • ادمین کانال سه نقطه آزاد شد
 • نامه مهدی کروبی در هفتمین سال حصر به آیت‌الله خامنه‌ای: یکبار مناظره آزاد فراهم آورید تا درباره انتخابات ۸۸ صحبت کنم
 • اعتماد سوزی و کین افروزی به چه قیمت؟!
 • وزیر کشور: در ناآرامی‌های اخیر کمتر از ۳۰۰ نفر مرتکب جرم و در بازداشت هستند
 • پس از هفت سال محدودیت‌ ملاقات‌ دختران میرحسین و رهنورد با پدر و مادر محصور برداشته شد
 • امامان جمعه و فضای مجازی
 • صادقی خبر داد: وکیل بازداشت شده تحت فشار نیروهای امنیتی برای اقرار است
 • گزارش وزارت کشور به حسن روحانی درباره اعتراضات سراسری
 • لغو کنسرت بنیامین بهادری در اعتراض به جلوگیری از حضور نوازندگانِ زن
 • مولوی عبدالحمید: ما شهروند این کشور هستیم، حق داریم از حق شهروندی خودمان استفاده کنیم
 • بهزاد نبوی : روحانی هر ۹‌ساعت یک بحران دارد
 • انجمن اسلامی جامعه پزشکی: صدا و سیما با بی تقوایی تمام، هر آنچه می‌خواهد را به افراد و شخصیت‌ها بطور مشخص محصورین عزیز نسبت می دهد
 • نامه انتقادی مطهری به شریعتمداری: چرا کیهان به مسائلی مثل قتل ستار بهشتی نمی‌پردازد؟
 • مصطفی تاج‌زاده: مشکلات ایران و ایرانیان با دخالت خارجی یا سرنگونی خشونت بار جمهوری اسلامی حل نمی‌شود
 • نه به فرقه گرایی، نه به خشونت ورزی و نه به دخالت خارجی
 •