به روز شده: ۲۱:۱۲ تهران - جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در محکومیت دولت ترامپ در اعلام شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت اسراییل

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای اقدام دولت ترامپ در اعلام شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت اسراییل را به شدت محکوم و همه دولت‌های منطقه را به اتحاد و کنارگذاشتن اختلافات خویش در مقطع زمانی فعلی دعوت کرد.

متن بیانیه حزب اتحاد ملت به شرح زیر است:

به نام خدا

شناسایی شهر اشغالی قدس شریف به مثابه بخشی از خاک و پایتخت رژیم اسراییل از سوی دولت افراطی ترامپ، برخلاف قواعد شناخته‌شده بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنين توافقات، تعهدات و تکالیف بین‌المللی کشور آمریکا است. انضمام یک طرفه سرزمین دیگر کشور‌ها و ملت‌ها تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند امری قانونی و مشروع تلقی شود. از این‌رو بیانیه دولت فعلی آمریکا به هیچ وجه نمی‌تواند تغییری در وضعیت حقوقی و تاريخی شهر قدس شریف ايجاد كند.

خشم و خروشی که این تصمیم مستکبرانه در جهان اسلام و ملت‌های بیدار و آزادیخواه جهان برانگیخت و امواج اعتراض و انتفاضه ملت فلسطین را بار دیگر بیدار کرد و نیز واکنش سایر اعضای دائمی شورای امنیت، قاطبه اعضای سازمان ملل، دولت‌های اسلامی و عرب نیز بر اين امر صحه می‌گذارد که اقدام آقای ترامپ نمی‌تواند واجد تغییرات حقوقی و عملی در تغییر وضعیت قدس شریف و اماکن مقدسه آن باشد.

در کمال تاسف باید گفت که وضعیت غم‌انگیز منطقه خاورمیانه زمینه‌ساز آن شده است که دولت ترامپ و هم پیمانان صهیونیست آن در داخل آمریکا و رژیم صهيونيستی اوضاع را برای اجرایی نمودن مصوبه سال ۱۹۹۵ گنگره آمریکا مناسب دیده و در مسیر عملی نمودن آرزوهای دیرینه اشغالگران در ضمیمه نمودن سرزمین‌های اشغالی جديد گامی دیگر بردارند.

در واقع مشوق اصلی آن‌ها، رفتار و سیاست‌های برخی از دول تاثیرگذار منطقه است که با کوبیدن بر طبل نزاع‌های منطقه‌ای و منحرف نمودن توجهات مردم منطقه و ملت‌های مسلمان از مسایل مشترک و تهدیدات واقعی به سمت ایران هراسی و قرار دادن جمهوری اسلامی ایران به عنوان تهدید دولت‌های منطقه به جای تهدید مشترک اسراییل بوده‌است.

جاه طلبی‌ها، سیاست سرکوب و مقابله با مطالبات مردم، مقاومت در برابر دموکراسی‌خواهی، حمایت فرصت‌طلبانه از جنگ‌های نیابتی، فرقه‌ای و طایفی، طرح مواضع و اعمال رفتار و رویکرد‌های تفرقه انگیز حکومت‌ها و رهبران حاکم بر منطقه، حاصلی جز توسعه‌طلبی اسراییل و تحکیم سلطه سیاسی و حضور نظامی هر چه بیشتر آمریکا بر منطقه نداشته است. حضوری که پشتیبان و تضمین کننده امنیت اشغال‌گران قدس است.

از جمله می‌توان انضمام شهر اشغالی قدس شریف و دیگر سرزمین‌های اشغالی به اسراییل و نادیده گرفته شدن همه توافقات و معاهدات و قطع نامه‌های پیشین شورای امنیت در قبال مساله فلسطین را ما به‌ازای تلاش جهت کسب حمایت آمریکا از سیاست‌ها و رفتار نابخردانه دست‌اندرکاران حال حاضر عربستان سعودی در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دانست. وضعیتی که اگر معالجه و از سوی طرفین پایانی بر آن نهاده نشود می‌تواند پیامد‌های به مراتب جبران ناپذیرتری برای همه کشور‌های منطقه و از جمله حامیان آن داشته باشد.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با صدای بلند این اقدام دولت ترامپ را محکوم نموده و بر تعلق همیشگی قدس شریف و بیت‌المقدس به کشور و ملت فلسطین تاکید می‌كند. این شهر به عنوان پایتخت ابدی کشور فلسطین شناخته شده و باقی خواهد ماند. هم‌چنین با تكيه بر حق تردیدناپذیر و به رسمیت شناخته شده فلسطينيان، از مبارزه مشروع مردم و دولت و نیرو‌های مقاومت فلسطینی در جهت استیفای حقوق و سرزمین های از دست رفته خویش و اعاده استقلال و حق حاکمیت ملی حمایت می‌نماید.

ما همه دولت‌های منطقه را به اتحاد و کنارگذاشتن اختلافات خویش در مقطع زمانی فعلی دعوت نموده، مشتاقانه منتظر هستیم دولت جمهوری اسلامی ایران در این امر مهم اسلامی ابتکار عمل را به دست گرفته و در امر احیای اتحاد و همبستگی کشورهای اسلامی و ملت‌های منطقه پیشگام باشد.

همچنین امیدواریم سایر دولت‌های منطقه نیز از این امر استقبال نموده و با تاکید بر اشتراکات به جای اختلافات و کنار گذاشتن سیاست‌های تفرقه‌انگیز، سیاست‌ها و اقدامات دولت فعلی آمریکا را عملا ناکام گذارده و به جهانیان ثابت نمایند که ملل منطقه و مسلمان در هیچ شرایطی تداوم اشغال فلسطین را به‌رسمیت نخواهند شناخت و شهر قدس و بیت المقدس -قبله اول مسلمین- را جزئی جدایی‌ناپذیر از خاک فلسطین و پایتخت همیشگی آن دانسته و همواره حامی و در کنار ملت مظلوم فلسطینی بوده و خواهند بود.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • انتقاد شدید آیت الله صانعی از لایحه بودجه ۹۷: حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند
 • محمود صادقی: آیا مجلس عصاره فضائل ملت است؟ ما عصاره فضائل شورای نگهبان هستیم
 • باز هم مخالفت با مرخصی وکیل دربند، عبدالفتاح سلطانی
 • پاسخ مصطفی ایزدی به سازندگان مستند قائم مقام: شما سانسورچی هستید
 • بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در محکومیت دولت ترامپ در اعلام شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت اسراییل
 • اعتراض ۳۶ تشکل دانشجویی به ولایتی برای حرکت دانشگاه به سمت فضای پادگانی
 • نگاهی به لایحه بودجه سال ٩٧
 • خاتمی: نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان، دهن‌کجی به حقوق انسان و انسانیت است
 • جایزه سالانه کانون مدافعان حقوق بشر به علیرضا رجایی تعلق گرفت
 • محمد کیانوش راد: مردم حامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند
 • نایب رییس مجلس: یکی از سران قوا می‌گفت حصر مجازات نیست؛ اگر می‌توانید ده روز در این شرایط باشید
 • طاقت بیار رفیق
 • اعتراض مسلمانان به انتقال سفارت اسراییل از تل آویو به قدس شریف
 • حسن اسدی زیدآبادی: جنبش دانشجویی نباید اجازه دهد اصلاحات صرفا دولت‌محور شود
 • محمد رضا خاتمی: دانشگاه امنیتی را نمی‌خواهیم
 • علی شکوری راد: کاندیداى اصلى ما در حصر است،کاندیداى ما ممنوع التصویر است
 • علیرضا رجایی: جنبش دانشجویی هنوز از زیر بار سرکوب و اختناق سالهای گذشته به طور کامل بیرون‌ نیامده
 • اعتراض دانشجویان دانشگاه قم به تفکیک جنسیتی در همایش روز دانشجو
 • مطالبات، مهجور جنبش دانشجویی
 • امیرارجمند: پیام خانم رهنورد، اعلام همبستگی با مادران زندانی و هشدار برای یک خطر اجتماعی است
 •