به روز شده: ۱۹:۰۳ تهران - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶

جواد امام: مگر غیر از آن است که شعار ما در سال ۸۸ دروغ ممنوع بود

جواد امام ظهر امروز در نشست «سه قطره خون» که به مناسبت روز دانشجو توسط انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: امروز با توجه به مطالبات و انتظاراتی که در کشور وجود دارد، درصدد تلاش و مقاومت و ایستادگی برای اهدافی هستیم که برای آنها انقلاب کردیم اما متاسفانه از برخی از آنها فاصله گرفتیم.

عضو شورای مرکزی مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب به برخی از ناملایمات موجود اشاره کرد و اظهار داشت: امروز با رفتارهای محمود احمدی‌نژاد و محدودیت‌ها برای خاتمی روبه‌رو هستیم. البته احمدی‌نژاد پدیده جدیدی نیست بلکه پدیده‌ای است که دلسوزان از سال‌ها قبل نسبت به آن هشدار داده بودند. اگر سوابق و عملکرد ایشان در استانداری اردبیل و شهرداری تهران و هشت سال بررسی شود، متوجه می‌شویم که حامیان اصولگرای احمدی‌نژاد باید توبه کنند.

مدیرعامل بنیاد باران ادامه داد:‌ کسانی که از احمدی‌نژاد حمایت کردند باید پاسخگو باشند. کسانی که می‌گویند احمدی‌نژاد گنده‌گو و لات و دروغگو هستند مگر به غیر از آن است که شعار ما در سال ۸۸ این بود که «دروغ ممنوع» است. مگر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توسط ایشان منحل نشد؟ ما اصلاح‌طلبان نباید پاسخگوی احمدی‌نژاد باشیم. ما در سال ۸۸ برای جلوگیری از این روند پیشقدم شدیم و با نامهربانی روبه‌رو شدیم. بنابراین ما نباید توبه کنیم بلکه باید کسانی توبه کنند که احمدی‌نژاد را بر سر کار آوردند.

او تصریح کرد: کسانی که امروز مورد حمله و تهمت توسط احمدی‌نژاد قرار گرفتند باید پاسخگو باشند. کسانی که به آقای خاتمی عزیز تهمت زدند و گفتند با سوروس دیدار داشته و از ملک عبدالله پول گرفته و کسانی که سکوت کردند و از نجابت آقای خاتمی سوءاستفاده کردند باید پاسخگو باشند. فیلم‌ها و عکس‌هایی را مونتاژ کردند و گفتند خاتمی با نامحرم دست داده است. اینها باید پاسخگو باشند. کسانی که می‌گویند احمدی‌نژاد مادر چاوز را بغل کرده باید پاسخگو باشند.

امام با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در ۲۲ خرداد ۸۸ بود ولی ۱۹ خرداد حکم بازداشت برخی از فعالان سیاسی صادر شده بود، گفت: مگر کسی در آن زمان اعتراض کرده بود که حکم بازداشت صادر کردند؟ من ارادتی به آیت‌الله مصباح و خاندان لاریجانی ندارم ولی من به خاطر اتهاماتی که اثبات نشده بود گفتم ما برای حذف رقیب خود نباید از اتهامات ناروا و دروغ حمایت کنیم.

عضو شورای مرکزی مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه ما خواستار اجرای قانون اساسی هستیم، ادامه داد: کسانی که معترض هستند و می‌گویند آقای خاتمی چرا تَکرار کرد باید بگویم اگر تَکرار نبود شاهد تداوم فضای پیشین بودیم و نمی‌توانستیم مطالبات خود را پیگیری کنیم و سراشیبی سقوط کشور ادامه می‌یافت. اگر تکرار خاتمی و انتخاب روحانی نبود بجای منصور غلامی، فرهاد رهبر وزیر علوم شده بود. ما با توجه به محدودیت‌هایمان از انتخاب روحانی دفاع می‌کنیم و حتما از انتخاب روحانی پشیمان نیستیم هرچند شرایط کنونی مطلوب نیست. باید وعده‌های روحانی را دنبال کرد تا آنها تحقق یابد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: می‌گویند روحانی گردش به راست داشته است اما من اعتقادی ندارم که آقای روحانی اصلا‌ح‌طلب بوده یا به عنوان اصلاح‌طلب وارد عرصه شده است. روحانی هم محدودیت‌هایی دارد و انتخاب وزیر علوم نیز این محدودیت را نشان می‌دهد که گزینه وزیر علوم از فرجی دانا به منصور غلامی می‌رود.

امام با تاکید بر اینکه از رایی که به روحانی داده‌ام، دفاع می‌کنم، افزود: جامعه ما بیدارتر شده است. اگر تکرار آقای خاتمی نبود تخلفات سال‌های قبل معلوم و بیان نمی‌شد و نمی‌گفتند که دولت نهم و دهم دروغگو و کلکسیونی از تخلفات است. کسانی باید توبه کنند که گفتند تبعیت از احمدی‌نژاد تبعیت از خداست.

رییس بنیاد باران یادآور شد: ما آماده‌ایم برای سلامت جامعه و اعتلای آن هر کاری کنیم. هیچ کجا اصلاح‌طلبان از خط قرمزهای واقعی و نه خط قرمزهای ساختگی تجاوز نخواهند کرد. ما به نظام و اصول قانون اساسی پایبند هستیم. اگر راس جریان اصلاحات را خاتمی بدانیم هیچ جمله‌ای از ایشان به غیر از مصلحت نظام مشاهده نمی‌کنیم و هیچ تقابلی با رهبری نداشتند ولی آنچه از طرف مقابل دیدیم و امروز نیز مشاهده می‌کنیم این است که از پاسخ دادن به خودشان هم درمانده‌اند.

او در پایان با بیان اینکه احمدی‌نژاد اتهام‌زنی می‌کند ولی محدودیت خاتمی را بیشتر می‌کنند، گفت: تاج‌زاده‌ای که شش سال زندان بوده است را به دادگاه را فرامی‌خوانند. مسئولان باید نسبت به احمدی‌نژاد مسئول باشند. ما خواستار برخورد با او نیستیم ولی او یا متخلف است یا خیر. اگر قرار است محاکمه‌ای باشد این محکمه باید با هیات منصفه و با حضور همه باشد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • رمضان‌زاده: مبارزه با فساد فقط در چهارچوب آزادی و نقد اتفاق می‌افتد
 • علی مطهری: ما چیزی به نام حصر خانگی نداریم و خلاف قانون اساسی است
 • جواد امام: مگر غیر از آن است که شعار ما در سال ۸۸ دروغ ممنوع بود
 • روایت فتنه؟
 • آیا بر زندانها نظارت می شود؟
 • رییس قوه قضا نیز طاقت نیاورد و پاسخ احمدی نژاد را داد
 • قاسم میرزایی: امیدواریم هرچه زودتر حصر تمام شود
 • برخی ارگان‌ها تمایل ندارند مسافرت‌ داخلی و خارجی کنم
 • محمود صادقی در مجلس فهرست بدهکاران عمده «بانک سرمایه» را منتشر کرد
 • روحانی: عقب‌نشینی نکردیم
 • به گزارش پزشکان، رضاشهابی به دلیل بیماری‌هایش، تحمل زندان را ندارد
 • زهرا رهنورد: حاضرم به اندازه حکم حبس مادران زندانی در حصر بمانم
 • انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان: آقای روحانی دقایقی محافظه‌کاری را فراموش کرده، بفرمایید «حصر بی‌فرجام» کی تمام می‌شود
 • تشکر سعید مدنی از مردم خونگرم تبعیدگاهش: حمایت بی‌دریغتان سختی ایام تبعید را بر من آسان ساخت
 • خاتمی برای دومین بار از نشست با وزرایش محروم شد
 • بهزاد نبوی: اگر دولت حقوق کارگران را تأمین نمی‌کرد هر روز در شهرها شورش به پا می‌شد
 • عارف:تا به امروز دو نفر با آقای کروبی ملاقات داشتند و این موضوع برای آقای موسوی و خانم رهنورد در حال پیگیری است
 • دیدار عضو سابق شورای نگهبان با حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در محل حصر
 • صالح نقره کار: داغ خانواده‌های کامرانی و جوادی و روح الامینی و سایرین درد همه است
 • یک زمان دروغگو خطاب کردن احمدی نژاد حبس داشت
 •