به روز شده: ۲۱:۱۳ تهران - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶

امیرارجمند: اگر موسوی و رهنورد در حصر نیستند، آیا فرزندانشان می‌توانند هر زمان خواستند پدر و مادر را ببینند

روز گذشته علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص حصر گفت: "موسوی و کروبی هر کسی را که اراده کنند می‌توانند ببینند. واژه حصر واژه درستی نیست؛ این آقایان مد نظر شما در حصر نیستند."

این اظهارات دبیر شورای امنیت ملی با واکنش‌های متعددی مواجه شد. حسین کروبی درمصاحبه با امتداد ضمن ابراز تاسف برای رییس جمهور که دبیر شورای امنیتش چنین اظهاراتی را بیان می‌کند ملاقات اسماعیل دوستی با مهدی کروبی را خواست نیروهای امنیتی خواند و گفت که کروبی تقاضای دیدار با کسی را نداده است.

همچنین دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز در توییتر نوشتند: "زهرا رهنورد و میرحسن موسوی همچنان در حصر خانگی هستند و از دیدن اقوام و دوستان خود کما‌فی‌السابق محروم هستند."

در همین رابطه اردشیر امیر ارجمند مشاور ارشد میرحسین موسوی در گفت و گو با بی‌بی‌سی در پاسخ به این سوال که آیا میرحسین موسوی می‌تواند با هرکس که بخواهد دیدار کند، گفت: اظهارات جناب شمخانی باعث تعجب بسیار است. می‌توان با راست آزمایی که کار بسیار ساده‌ای است درست یا نادرست بودن آن را اثبات کرد.

وی درباره این بخش از سخنان شمخانی که گفته بود حصر، واژه درستی نیست توضیج داد: اگر واژه حصر درست نیست و آنها در وضعیت حصر نیستند پس آقای شمخانی بفرمایند چه واژه‌ای مناسب است و آنها درچه وضعیتی قرار گرفته‌اند؟ اگر رفع حصر صورت گرفته آیا فرزندان موسوی و رهنورد می‌توانند با پدر و مادر خود هر زمانی که می‌خواهند دیدار کنند و یا دیدارها هفته‌ای یک بار تحت نظارت پلیسی است؟ چطور رفع حصر صورت گرفته اما برادران و خواهران آقای موسوی نمی‌توانند هروقت می‌خواهند ایشان را ببینند؟ دوستان آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد بسیار زیاد هستند که تمایل دارند با آنها ملاقات داشته باشند و آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد نیز متقابلا تمایل دارند با آنها را ملاقات کنند، لطفا دستور دهید این ملاقات‌ها صورت گیرد.

امیرارجمند در ادامه افزود: این اظهارات باعث تاسف و شرم است. یا جناب شمخانی دستور داده‌اند چنین ملاقات‌هایی صورت گیرد و زندانبانان اجازه نداده‌اند که وای به حال شورای امنیت ملی و یا اینکه آقای شمخانی اظهارات نادرستی بیان می‌کنند که باعث شرمساری رییس شورای امنیت ملی و رهبر جمهوری اسلامی است که دبیر شورای امنیت ملی چنین اظهارات نادرستی را انجام می‌دهد.

مشاور ارشد میرحسین موسوی در ارتباط با دلایل بیان چنین صحبت‌هایی از سوی شمخانی گفت: انگیزه‌های آقای شمخانی برای من روشن نیست و باید مشخص کنند که حصر اگر بعد از سال ۸۸ اتفاق افتاده، برای چه بوده و توضیح دهند که مصوبه شورای امنیت ملی در این خصوص چگونه تصویب شده؟ محتوای آن چیست؟ زمان بندی چگونه بوده؟ و چطور تمدید شده و استمرار پیدا کرده است؟ باید در این زمنیه اطلاع رسانی درست صورت گیرد، گذشت آن زمانی که همه چیز در فضای بسته رخ می‌داد و حرف نادرست به مردم تحویل می‌دادند.

امیرارجمند در پاسخ به این سوال که آیا در چند سال گذشته فردی بوده که میرحسین موسوی بخواهد او را ببینید و موفق شود، پاسخ داد: خیر هیچ وقت از ایشان پرسیده نشده و ایشان هم تا به امروز کسی را ندیده‌اند. شاید از امروز چنین دستوری بدهند که آقای موسوی بخواهند دوستانشان را ببینند. افراد زیادی هستند که در کنار زندان اختر برای ملاقات با محصورین خواهند ایستاد و همچنین درب منزل آقای کروبی، البته اگر آقای شمخانی بر ادعای خود پایدار بماند.

وی در مورد برداشت خود از اظهارات شمخانی توضیح داد: در بن بست قرار گرفته‌اند. وقتی نخستین پایه اشتباه گذاشته شود بنا کج بالا خواهد رفت. پایه اولیه حصر که عملی غیر قانونی، غیر اخلاقی و غیر شرعی و خلاف امنیت ملی است و هیچ توجیهی ندارد کج گذاشته شد و کسانی که این کار را انجام و استمرارش دادند نمی‌توانند هیچ توجیهی برای ادامه‌ی آن داشته باشند. رفع حصر یک خواست ملی است، آقای روحانی در این خصوص قول داده و شمخانی به عنوان دبیر شورای امنیت ملی که روحانی رییس آن است هیچ توجیهی برای ادامه حصر ندارد. بخش زیادی از اصولگرایان نیز به نادرست بودن این وضعیت اذعان دارند و پاسخی برای این عمل خود ندارند، لذا فرافکنی کرده و اظهارات نادرستی بیان می‌کنند.

وی تاکید کرد: بهتر است برای اداره کشور به منافع ملی و عقلانیت برگردند. ۲۰ سال پیش نیست که هرکاری بخواهند انجام دهند. همین روشی که امروز درباره حصر در پیش گرفته‌اند در رابطه با قومیت‌ها نیز دارند و می‌بینیم با شهروندی که به صورت قانونی انتخاب شده چه می‌کنند و چطور در مقابل اراده مردم می‌ایستند و یا در خصوص ۷ آبان که عنصر وحدت بخش و هویت بخش مردم است چرا باید جور دیگر رقم بخورد .همه‌ی اینها ناشی از شکاف عظیم آقایان با خواست است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • شش سال و نیم حبس مجید آذرپی در دادگاه تجدید نظر تایید شد
 • خواهر میرحسین: من ۳ ماه و سیدمحمود ۷ ماه است که برادرم را ندیده‌ایم
 • امیرارجمند: اگر موسوی و رهنورد در حصر نیستند، آیا فرزندانشان می‌توانند هر زمان خواستند پدر و مادر را ببینند
 • واکنش نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی به صحبت‌های شمخانی در خصوص حصر رهبران جنبش سبز
 • احسان مازندرانی پس از دو سال از زندان آزاد شد
 • حسین کروبی در واکنش به اظهارات شمخانی در خصوص حصر: صورت مساله را پاک نکنید
 • سوال مطهری درباره دلایل حصر به صحن علنی ارجاع شد
 • جرم سیاسی از تصویب تا اراده‌ای برای اجرا
 • فائزه هاشمی: مدعی‌العموم بایستی با حصرکنندگان این سه بزرگوار برخورد کند
 • خشت کج استراتژی انتخاباتی
 • شورای نگهبان و نظام
 • از کنار این واقعیت‌ها بی‌تفاوت عبور نکنید
 • بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم درباره مشروعیت حضور غیرمسلمانان در شوراهای شهر و روستا
 • نامه علی مطهری به شورای نگهبان درباره سپنتا نیکنام: انضباط کشور را مخدوش نکنید
 • سیدمحمد خاتمی : فضاى باز به مصلحت كشور است
 • محسن امین زاده : زندگی کردن در این منطقه‌ پرآشوب آداب خودش را می‌طلبد
 • سپنتای ایرانی، دریفوس فرانسوی
 • جملات تاريخي رهبري درباره هاشمي، خاتمي و احمدي‌نژاد
 • آیت‌الله بیات زنجانی: حضور اقلیت ها در قانون پیش بینی شده و مشکل فقهی و قانونی ندارد
 • عیسی مسیح در ارومیه!
 •