به روز شده: ۱۴:۲۸ تهران - شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶

پیش بینی جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه از حکم اعدام یا حبس ابد برای رهبران جنبش سبز!

سردار نجات جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه با حضور در برنامه دستخط به سوالات مختلفی پاسخ داد که بخشی از این سئوال ها به حوادث بعد از ۸۸ پرداخت.

به گزارش سحام وی در تحریفی آشکار بدون اشاره به حجم وسیع سرکوب معترضین تلاش کرده اقدامات حاکمیت در استفاده از خشونت علیه اعتراض قانونی سبزها را نادیده بگیرد.

سردار نجات پیش بینی کرده دادگاه حکم اعدام یا حبس ابد برای رهبران جنبش سبز را صادر خواهد کرد اما اشاره نکرده بر اساس کدام استناد قانونی موسوی کروبی و رهنورد هفت سال در حبس به سر می برند بدون اینکه در دادگاهی علنی و عادلانه محاکمه شوند.

بخش هایی از اظهارات این سردار سپاه به نقل از ایلنا به شرح زیر است:

نکته دیگری که در زندگی آقا برای من عجیب است، توکل ایشان به خداست. ایشان به شدت به کمک خدا و عنایت خدا معتقد است. این را در همه لحظات زندگی ایشان می‌توان دید. من یادم است یک ماموریتی بود که می‌خواستیم برویم من سر آن قضیه یک مشورت‌هایی خدمت ایشان می‌کردم، آن ماموریت به ذهن ما می‌رسید که ماموریت سختی باشد، ایشان فرمودند که فلانی شما آیت الکرسی را هم فراموش نکنید و بخوانیدش. من عرض کردم که ما در سپاه ولی امر اعتقاد داریم که ۵۰ درصد کار و ۵۰ درصد هم دعا، ایشان گفتند اتفاقا شما کاملا اشتباه می‌کنید! شما ۱۰۰ درصد کار، برنامه ریزی، آینده بینی و طرح ریزی و ۱۰۰ درصد هم دعا.

بعضی اوقات مثلا در قضیه «فتنه»، یک دفعه دانشجوها آمدند خدمت آقا که در ماه رمضان بود، یک نفر از وسط آن دانشجویان بلند شد و به آقا عرض کرد که چرا ما در مقابل این منافقین انقدر صبر و حوصله از خودتان نشان می‌دهید؟ آقا فرمودند چرا شما به مجردی که یکسری از افرادی که تخلفی کردند یا انتقادی کردند، لقب منافق می دهید؟ یعنی حاضر نشدند - با اینکه افراد فتنه گر بوند که ظلم بزرگی به نظام کردند - این را حاضر نشدند که بپذیرند وبه اینها بگویند منافق.

یا آن روزی که آن اتفاقات عاشورا افتاد که یک عده ای به این خیام عاشورا در روز عاشورا حمله کردند وآن شعارها را هم دادند، بلافاصله از طرف دفتر آقا برای ما پیام آوردند از ظرف ایشان و گفتند این را بدانید این آقایانی که فتنه‌گر هستند انها اهل این کار نیستند که می آیند خیمه امام حسین را آتش می‌زنند! اینها کار ضد انقلاب است، این را به آنها نسبت ندهید! با اینکه ما می‌توانستیم با اینهمه خیانتی که آنها کردند، بگوییم کار آنها است، اما آقا حاضر نشدند این مقدار هم ما در کارمان اشتباه بکنیم. حالا علی‌رغم اینکه آقا نسبت به حادثه عاشورا تاکید داشتند که نکند ما این را نسبت بدهیم به فتنه‌گرها، شما نگاه کنید یکی از همین سران فتنه فردای ان روز به جای اینکه خودش هم محکوم کند جریان اهانت به امام حسین را، گفتند که خداجویانی که در روز عاشورا آمدند با نیروهای نظامی...! افرادی که ضد انقلاب بودند، آن فتنه‌گر اسمشان را گذاشت خداجو! از این چیزها زیاد است.

مثلا من یادم هست، نکته خیلی عجیبی برای خود من بود که خب آن موقع در جریان فتنه افرادی دستگیر می شدند، سریع نیروی انتظامی اینها را بازجویی می‌کرد اصرار هم این بود که شب تا صبح تکلیفشان معلوم شود، کسی بیگناه نگهداری نشود. یک نکته عجیبی را آقا گفتند که الان من به بچه های اطلاعات می‌گویم باورشان نمی‌شود. آقا فرمودند اگر شما ۵۰ نفر را دستگیر کنید بدانید ۴۹ نفر از آنها گناهکار هستند، مجرم هستند و یک نفرشان بیگناه است و نمی‌توانید تشخیص بدهید آن یک نفر کدامشان است، نمی‌توانید این ۵۰ نفر را شب تا صبح نگه دارید! یا باید آن بی‌گناه را تشخیص بدهید و آزادش کنید یا هر ۵۰ نفر را رها کنید. به خاطر اینکه یک بیگناه را نکند ما شب تا صبح نگه داریم.

س: در قضیه کهریزک از شما خواندم که آقا اولین نفری بودند که...

نجات: اولین نفری که در قضیه کهریزک، گزارش آمد و به قوه قضاییه گفتند، قبل از اینکه این اتفاقات بیفتد، دستور دادند که بروید رسیدگی کنید، همچین گزارشی هست، دادستان آن موقع اطمینان داد که رسیدگی شده! او هم ظاهرا گروهی را فرستاده بود و آنها گفته بودند که نه این چیزها نیست و ما رفع کردیم آن اشکلات را. اگر همان موقع که گفته بودند رسیدگی کرده بودند این اتفاقات نمی افتاد در آن مقطع.

خیلی‌ها فکر می‌کنند که حصری که اتفاق افتاد به دلیل آن حوادث بعد از انتخابات اینطور نبود. فتنه و جریانات آشوبهای بعد انتخابات از بیست وچهار خرداد بوده در نه دی سال ۸۸ تمام شد. اردوکشی شد، روز قدس آمدند آن شعارها را دادند، روز سیزده آبان روز عاشورا این کارها را انجام دادند، لیکن روز ۹ دی همه چه آنهایی که به آقای موسوی رای دادند چه آنهایی که به احمدی نژاد رای دادند، فتنه را محکوم کردند وآن راهپیمایی را در تهران وسراسر کشور انجام دادند و فتنه خوابید. لیکن فتنه‌گرها آزاد بودند. اما بیست ماه اتفاق جدیدی افتاد. آن اتفاق جدید چی بود؟ انقلاب بیداری مردم در مصر اتفاق افتاده بود، بیداری مردم در تونس اتفاق افتاده بود، جریان شورش شورشیان مسلح سوریه بر علیه آقای بشار اسد هم شروع شده بود. بعضی از این افراد که الان هم آزاد هستند، از زندان نامه نوشتند به مصر و تونس و گفتند جنبش شما مثل جنبش سبز ماست! یعنی چه؟ یعنی نظام ما را با نظام مصر و تونس مقایسه کردند!

این جنبش سبز باصطلاح می خواست بگوید ما اعتراض داریم به انقلاب، خودشان را به عنوان یک انقلاب مطرح کردند برعلیه جریان دیکتاتوری. همین ها از زندان نامه نوشتند به جبهه النصره و جریانات داخل سوریه را حمایت کردند، حمایت کردند از آن جریان مسلحی که الان داعش است. بعد، با اینکه در بیست ودوم بهمن سال ۸۹ یعنی بیست ماه بعد از جریان انتخابات، مردم ما آمدند راهپیمایی کردند و از مردم بیداری اسلامی در جهان اسلام هم حمایت کردند، آقای موسوی و آقای کروبی نامه نوشتند برای وزارت کشور که اجازه بدهید در بیست و پنج بهمن ما یک راهپیمایی بگذاریم از میدان انقلاب تا میدان آزادی. این درخواستشان را هنوز هم وزارت کشور اعلام موافقت یا مخالفت نکرده بود، همه رسانه های خودشان تبدیل کردند به یک اطلاعیه؛ راهپیمای بزرگ بیست و پنج بهمن از میدان انقلاب تا میدان آزادی! طراحی‌شان چه بود؟

شبکه هایی که از آنها حمایت می‌کردند، اعم از بی بی سی و صدای آمریکا می‌گفتند که مردم چادر بیاورند و بزنند در میدان آزادی، بکنند عین میدان التحریر مصر و آنجا برعلیه نظام بتوانند یک جریانی را انجام بدهند. خب روز بیست و پنج بهمن نزدیک به سه چهار هزار نفر از میدان فردوسی تا میدان انقلاب آمدند در خیابان، با اینکه وزارت کشور هم مجوز نداده بود؛ با نیروی انتظامی هم درگیر شدند، دو نفر شهید شدند آنجا. فردای آنروز آن دونفر اطلاعیه دادند از حضور این مردم تشکر کردند و به نیروهای انتظامی که وظیفه خودشان عمل کرده بودند حمله کردند!

س: شما آن موقع معاون امنیت داخلی بودید؟

نجات: بله، در این مدت هم شرط نظام این بوده که اینها بیایند معذرت خواهی کنند از ملت.

س: الان یک بحث هایی می شود که حصر یکی از این دو نفر می خواهد لغو شود؛ این درست است ؟

نجات: تا جایی که من اطلاع دارم، این در جلسه اخیر شورای امنیت ملی هم مطرح شده، اگر شورای عالی امنیت ملی تصمیم بگیرد که حصر را بردارد، این حق قوه قضاییه است که اینها را محاکمه کند. علی القاعده این نوع جرایم هم اگر برود قوه قضاییه فرد محاکمه بشود، من بعید می‌دانم حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد به این افراد بخورد.

س: به عنوان جانشین سازمان اطلاعات سپاه فضای کشور چطور است؟ الحمدالله یک امنیت پایدار خوبی داریم، مردم برای این امنیت خدا را شکر می‌کنند، برای امنیت این کشور که خیلی هم شهید دادیم در سوریه و عراق، الان وضعیت امنیتی ما چطور است؟

نجات: ما بین کشورهای دنیا یک کشور با امنیت خوبی هستیم؛ نگاه نکنید یک اتفاقاتی مثل همین اتفاقاتی که در پارلمان یا حرم امام (ره) افتاد یا بعضی اوقات در یکجایی تروری انجام می‌شود، در کشورهای اروپایی که مدعی امنیت هستند به مراتب بیشتر از ما دارند.

س: ولی ملت فکر همین را هم نمی‌کردند!

نجات: بله، این امنیت هم مرهون چند چیز است؛ اول مرهون خود مردم است. ما مردم بسیار خوبی داریم، یعنی کوچکترین اتفاقی که می افتد به ما اطلاع می‌دهند. الان در کردستان وسیستان وبلوچستان بیشترین همکاری را با دستگاه امنیتی همین مردم اهل سنت سیستان بلوچستان و کردستان دارند. بیشترین نقش را در امنیت خودشان دارند.

الان مناطق مرزی ما را برادران سلحشور اهل سنت دارند آنجا حفاظت می کنند، نیروی امنیتی ما هستند، در سپاه هم دارند کار می‌کنند. در یکجایی بود که حمله به مقری شده بود در آنجا فکر می‌کنم دو یا سه تا پاسدار بودند، چند تا از این برادرهای بسیجی اهل سنت هم بودند. آن برادران اهل سنت آمدند و مانع شدند پاسدارها بیایند بیرون از مقر، می‌گفتند شما مهمان ما هستید اگر قرار باشد کسی شهید بدهد، باید ما شهید بدهیم. حتی مانع به شهادت رساندن پاسداران ما شدند.

بعد هم دستگاههای اطلاعاتی ما الان خوب هستند و با قدرت هستند، امکانات خوبی در اختیار دارند، بین وزارت اطلاعات و سپاه ارتباط خوبی است و این تدبیری که بر اساس قانون مقام معظم رهبری اتخاذ کردند که بر اساس وظایف قانونی که سپاه پاسداران داشته، وظیفه اطلاعاتی‌شان را در حفاظت از انقلاب انجام بدهد، این نقش مکمل وزارت اطلاعات واطلاعات ناجا هست وماهم ارتباطاتمان باهم دیگه هم‌افزا است. جایی هم که نیاز به هماهنگی بیشتری است معمولا دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی است و این هماهنگی را انجام می‌ده-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • فائزه هاشمی: پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند یا مرتبا به دادگاه احضار می‌شویم
 • فعالان صنفی معلمان خواستار دخالت حسن روحانی برای دفاع از حقوقشان شدند
 • پیش بینی جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه از حکم اعدام یا حبس ابد برای رهبران جنبش سبز!
 • در نکوهشِ خود حق پنداری
 • درخواست فک پلمب حسینیه ورفع ممنوعیت نشر آثار علمی آیت الله منتظری
 • از گفت‌وگوی فرهنگ‌ها تا جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری
 • ترامپ و مشکل اصلی روحانی
 • علی‌رغم بدعت جنتی؛ صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد
 • محمود بهشتی: بعضی قضات امضاکننده احکامی هستند که توسط نیروهای امنیتی انشاء می‌شود
 • قاضی پرونده کهریزک: مرتضوی تصمیمش را بر قاضی‌ها اعمال می‌کرد
 • نامه ۱۲۱ عضو سابق انجمن های اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت به دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد وضعیت مسلمانان میانمار
 • مرتضی مبلغ : اصلاح‌طلبان متکی به فرد نیستند
 • فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران خواستار آزادی ساسان آقایی و یغما فشخامی شد
 • سیدمصطفی تاج‌زاده: اقتدارگراها نهادهایی مانند قوه قضاییه و شورای نگهبان را به یک جناح تقلیل داده‌اند
 • گتوسازی به مثابه ابزار کامیابی خودکامگی
 • راست افراطی؛ تداوم و توجیه حصر
 • آریا آرام‌نژاد: متوقف‌الفعالیت شده‌ام/ امید چندانی به گشایشی در آینده نزدیک نیست
 • محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی شد
 • اعتراض به حکم دادگاه بدوی مدیران کانال‌های تلگرامی
 • حزب، سیاست و مسئله ملی
 •