به روز شده: ۰۰:۵۴ تهران - دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

اژه‌ای باز هم به مردم دروغ گفت

اژه‌ای باز هم به مردم دروغ گفت. سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری خود هم درباره حصر و هم درباره علیرضا رجایی چون همیشه اخباری خلاف واقع داد.

سخنگوی قوه قضاییه، خروج نیروی‌های امنیتی از خانه کروبی را نه به دلیل اعتصاب غذای کروبی که تصمیم از قبل گرفته شده‌ی قوه قضاییه خواند. اژه‌ای فراموش کرده که دو هفته‌ی پیش در همین نشست خبری خروج نیروهای امنیتی از خانه کروبی را تکذیب کرد و گفت چنین اتفاقی امکان پذیر نیست.

به گزارش کلمه، از سوی دیگر اژه‌ای درباره بیماری علیرضا رجایی نیز اظهار نظر کرده است. او ادعا کرده که رجایی پس از آزادی از زندان دچار بیماری سرطان شده، اما بنا بر گفته‌ی مادر و برادر علیرضا رجایی چندبار بهداری زندان اوین درخواست انتقال این زندانی سیاسی را به بیمارستان داده بوده و اعلام کرده که نمی‌توانند او را معالجه کنند، اما ماموران قضایی و دستگاه امنیتی مانع از اعزام رجایی به بیمارستان شدند. آنچه که اژه‌ای در مورد شروع بیماری رجایی پس از آزادی از زندان می‌گوید مربوط به زمانی است که پس از معاینات متعدد پزشکان و انجام انواع آزمایش‌ها، متوجه شدند که او مدتی است دچار بیماری سرطان سینوس شده و به دلیل بی توجهی‌ها در زندان بیماری او پیشرفت کرده است.

رجایی دوسال است که مریض شده

اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چشم علیرضا رجایی به دلیل سرطان تخلیه شده است و ادعا شده بهداری زندان کاری نکرده آیا این موضوع را تایید می‌کنید، اظهار کرد: از افرادی که نسبتی با انقلاب و مردم ندارند و فرار کردند و با اسرائیل آمریکا همکاری می‌کنند انتظاری نداریم. از بی بی سی و صدای آمریکا هم توقع نداریم. این آقا دوسال پیش پایان محکومیت‌اش بوده و از زندان آزاد شده است. اکنون ایشان سرطان گرفته مانند بسیاری دیگر از مردم. بسیاری سرطان می‌گیرند و ظرف مدت کوتاهی از پا درمی‌آیند. بسیاری سرطان می‌گیرند و از زمان تشخیص تا انتها مدت کمی را طی می‌کنند.

او تاکید کرد: این فرد دوسال پیش آزاد شده‌ است. در زندان آثاری از بیماری نداشته و پرونده زندان او را دیدم. حتی برای سرماخوردگی به بهداری مراجعه کرده و برای مشکل دندان نیز پیش متخصص خارج زندان رفته است. بعد دوسال سرطان گرفته که ما هم ناراحت هستیم از اینکه یک فرد سرطان گرفته که هم رنج بکشد و هم چشمش را تخلیه کند. از این فضا سازی‌ها قصد حمایت از فرد را ندارند. این کارها فضا را برای فرد سخت می‌کند و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود. اگر می‌خواهند کمک کند، از جو سازی و دروغ پردازی پرهیز کنند. این بیماری مربوط به دوران حبس نیست و بعد دوران محکومیت سرطان گرفته است.

حصر همچنان باقی می‌ماند

سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت رفع حصر و اظهارات نوبخت مبنی بر تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی در این خصوص و اینکه ماموران امنیتی از منزل این افراد خارج شدند و اینکه دادستان تهران گفته آمادگی محاکمه وجود دارد گفت:‌ ما موضوعات را باید از هم تفکیک کنیم. یک اتفاقی در سال ۸۸ افتاد که کار مجرمانه ای بود واز بیرون هم پشتیبانی می‌شد و البته عده ای هم چه بسا از ماهیت قضیه خبر نداشتند اما در نیمه دوم سال ۸۸ و مخصوصا در سال ۸۹، یک جریان کاملا براندازی که به صورت شفاف و روشن آمریکا و انگلیس پشت صحنه بودند فعال شد و حقیقتا اگر هوشیاری نیروی های امنیتی و انتظامی نبود، آن چیزی که آغاز شد، ادامه می‌یافت. یک جنگ نرم و انقلاب مخملی راه اندازی شد و ادامه یافت.

اژه‌ای افزود: کار مجرمانه بود و قوه قضاییه وظیفه داشت محاکمه کند و یک تعدادی هم که به خیابان‌ها آمدند را محاکمه کرد. در ارتباط با سران این ماجرا، شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد و مصوبه شماره ۵۴۴ در اسفند ماه سال ۱۳۸۹ تصویب و تصریح شد که وزارت اطلاعات زیر نظر قوه قضاییه موظف است این اقدامات را در مورد محصوران داشته باشد. مصوبه شورای عالی امنیت ملی قانونی و لازم الاجراست و هیچ کس حق مخالفت با آن را ندارد.

معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه شنیده‌ام که در جلسه اخیر این موضوع جزو دستور جلسه شورا نبوده اما این موضوع در آنجا مطرح و باز قرار می شود، حصر همچنان باقی بماند.

در امر پزشکی کوتاهی نشده

محسنی‌اژه‌ای یادآور شد: بحث دیگر این است که در طول این مدت برخی خانواده هایشان و خودشان در رابطه با برخی مسائل مثل رفت و آمدها و مسائل پزشکی درخواست هایی داشتند که به تمام آنها توجه داشتند. در امر پزشکی نه تنها کوتاهی نشده بلکه بنا به نظر پزشکان و نظر روسای بیمارستان‌هایی که آقای کروبی بستری شده بود، ما برای روسای قوا هم چنین سرویسی نداریم. دو الی سه سال پیش، حاج خانم کروبی تقاضا کرد که خانه جدیدی خریدیم و می خواهیم از این خانه منتقل شویم که بعد از بررسی ها موافقت شد. گهگاهی درخواست های دیگر داشتند که هر آنچه که در چارچوب این مصوبه بوده، انجام شده است.

دستور رییس قوه‌قضاییه برای گشایش در مراجعه بستگان درجه یک محصوران

او خاطر نشان کرد: از حدود یکسال پیش ریاست قوه قضاییه دستوراتی دادند که نسبت به برخی از مراجعات بستگان درجه یک، گشایش بیشتری داده شود. کمیته‌ای در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری و هماهنگی که نمایندگانی از قوه قضاییه و وزارت اطلاعات حضور دارند تا امورات را تمشیت کنند، تشکیل شده است. در مورد مسائل پزشکی نیز قرار بود علاوه بر خود حاج خانم کروبی که زمانی رئیس بیمارستان بود، وزیر بهداشت هم نظارت کند. البته حصر درباره خانم کروبی نیست.
فضاسازی‌ها کار را بدتر کرده است.

معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه افرادی که تصور می‌کنند با فضاسازی و جوسازی مصوبه شورای عالی امنیت ملی باطل می‌شود، سخت در اشتباه هستند، گفت: شورای عالی امنیت ملی نه آن موقع ونه الان با فضاسازی تصمیم نمی‌گیرد و قوه قضاییه هم همین طور است و چه بسا در قضایای مشابه، فضاسازی ها کار را بدتر کرده است. آن کمیته و قوه قضاییه به عنوان ناظر و وزارت اطلاعات به عنوان مجری و ضابط، آن کاری که در چارچوب مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، انجام می‌دهیم .

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام آمادگی دادستان تهران برای محاکمه محصوران تصریح کرد: اگر مصوبه شورایعالی امنیت ملی از روز نخست نبود، ما این محاکمه را برگزار می‌کردیم و این وظیفه ما است.

خروج ماموران امنیتی از خانه کروبی

او در مورد خروج ماموران از خانه کروبی نیز گفت: طبق نقل قول از مباشرین این قضیه، گفته شد افرادی که به خانه رفت و آمد می‌کنند با حضور افرادی که برای امنیت مسئله در طبقه پایین مستقر هستند، ناراحت‌اند. گفتم الزامی ندارد که حتما داخل خانه باشند. الان هم می‌گویم که این ماموران با شرط آقای کروبی از خانه خارج نشدند بلکه یک درخواست بود که بررسی و موافقت شد. افراد چهارشنبه هفته قبل از خانه خارج شده و تعهدی از خانواده ایشان گرفته شد که تامین این مسائل با خود شماست و اگر در منزل اتفاقی پیش آمد، با خود شماست. در بیرون از خانه امکانی فراهم شده و همین نیروها امنیت را فراهم می کنند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • گزارش تاج‌زاده از تقلب جنتی در انتخابات مجلس ششم؛ چه شد که ناگهان حدادعادل به جای رجایی به مجلس رفت!
 • اطلاعیه ۸۷۰ تن از فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دعوت از مردم برای شرکت در مراسم سوگواری دکتر ابراهیم یزدی
 • وکیل مدافع علی مطهری: متهمین آمر اصلی در فراخوان نیروها برای تجمع در فرودگاه شیراز را معرفی کردند
 • حسین کروبی در ملاقات با علیرضا رجایی سلام مهدی کروبی را از حصر رساند
 • تحلیل تقی کروبی از سخنان امروز محسنی اژه ای: فروریختن مرحله ای حصر
 • اژه‌ای باز هم به مردم دروغ گفت
 • پاسخ على مطهرى به مقاله روزنامه رسالت: محصوران را آزاد کنید یا محاکمه
 • ابراهیم یزدی از نگاه علی مطهری جزء منهائیون بود یا آزاردیدگان؟ /پس‌لرزه‌های یک دلنوشته
 • کاسبان حصر دست به دامان نقل قول‌های جعلی؛ باز هم رسوایی امپراطوری دروغ
 • عشق و رسالت
 • مظلومیت مضاعف یک سیاست ورز روشنفکر؛ علیرضا رجایی
 • چه کسانی جنتی را تحریک می‌کنند؟
 • تسلیت شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت درگذشت "پیر آزادیخواه"
 • سرانجام یک روزنامه نگار ااصلاح طلب زندانی: تخیله چشم علیرضا رجایی
 • نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به همراه ۹۵ تشکل دانشجویی دیگر به رییس جمهور پیرامون وضعیت محصورین
 • خدا از جفاهایی که به او کردیم بگذرد
 • فاطمه کروبی: نیروهای امنیتی از منزل خارج شده‌اند/ علت تکذیب را از خود آقای اژه‌ای بپرسید
 • قصه یک حصر؛ مهدی کروبی کجا و چگونه زندگی می‌کند
 • مراسم تشییع زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی
 • محاكمه ي محصورين
 •