به روز شده: ۰۰:۵۰ تهران - دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

کاسبان حصر دست به دامان نقل قول‌های جعلی؛ باز هم رسوایی امپراطوری دروغ

با اعتصاب غذای مهدی کروبی و شروع تلاش‌های دولت برای رفع حصر و تشکیل جلسه در شورای امنیت ملی، جریان تندرویی که با ادامه حصر می‌تواند سیاست‌های امنیتی خود را پیش برد شروع به اختلاف افکنی بین دولت و حامیان محصورین کرد.

جریانی که کاسب حصر خوانده می‌شود تمام تلاش خود را می‌کند تا با فضا سازی رسانه‌ای مانع از رفع حصر شود. این جریان برای رسیدن به این مقصد اصلاح طلبان را مانع رفع حصر معرفی می‌کند و با انتشار اخبار دروغ به نقل از مصطفی تاجزاده؛ رضا خاتمی و دیگر چهره‌های اصلاح طلب سعی در فرافکنی دارد.

این جریان می‌خواهد با انتشار اخبار دروغین، افکار عمومی را از دولت ناامید ساخته و از سوی دیگر اگر اتفاقی برای محصورین رخ داد اصلاح طلبان را مقصر تداوم حضور آنان در حصر معرفی کند.

نانشان در تداوم حصر است

مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب که این روزهای یکی از متهمین بازی جدید جریان اقتدارگرا درمقابله با رفع حصر است در باره این خبرسازی‌ها در کانال تلگرامی خود نوشت: با اعتصاب غذای آقای کروبی و درخواست وی برای تشکیل دادگاه، اقتدارگراها دیگر قادر به ادامه دادن حصر یا در حقیقت "حبس ابد با انواع محدودیت ها" نیستند و نمی‌توانند مانند قبل بگویند که چون در حق محصورین لطف کرده و آنها را اعدام نمی‌کنند، پس حصر باید ادامه یابد. شیخ اصلاحات بازی آنها را بهم زده است.

وی در ادامه‌ی این مطلب با ارائه‌ی تحلیلی از این فضاسازی‌ها نوشت: اکنون آنها از یک سو نمی‌توانند دادگاه محصوران را تشکیل دهند، کما اینکه به شکایت ۷ زندانی ۸۸ از سردار مشفق و نیز شکایت ۱۶ ساله من از جنتی رسیدگی نمی‌کنند، چون می‌دانند با برگزاری هر دادگاهی در این زمینه چیزی برای ستاد مهندسی انتخابات باقی نمی‌ماند. از سوی دیگر نمی‌خواهند بگویند که دادگاه تشکیل نمی‌دهیم و تلاش می‌کنند که به رغم طرح مسئله در شورای عالی امنیت ملی مانع حل موضوع شوند. پس به زعم خود ترفند تازه‌ای زده‌اند و به دروغ می‌گویند که اصلاح‌طلبان تندرو مانند آقایان نوری و کرباسچی یا رضا خاتمی و تاجزاده مانع رفع حصر می‌شوند، چون نانشان در تداوم حصر است!؟

تاجزاده می‌نویسد: البته اینکه اقتدارگراها درحال حاضر می‌گویند که ما می‌خواهیم مساله حصر را حل کنیم اما اصلاح‌طلبان تندرو نمی‌گذارند، خود یک گام به پیش است. زیرا نشان می‌دهد که خود آنان نیز فهمیده و پذیرفت‌اند که حصر کاملا ناموجه و بی‌منطق شده است و با استدلال‌های پیشین نمی‌توانند از آن دفاع کنند. اما چون نمی‌خواهند به آن پایان دهند، می‌کوشند مسئولیت ادامه حصر را به عهده اصلاح‌طلبان بیندازند. پاسخ ما به حزب پادگانی و امپراتوری رسانه‌ایش آن است که اگر راست می‌گویید و واقعا خواهان حل مساله‌اید، امثال جنتی و صدا و سیما را ساکت کنید تا حصر در فضایی آرام و براساس راهبرد برد_برد پایان یابد. به این ترتیب هم مردم را خوشحال می‌کنید و هم نان اصلاح‌طلبان تندرو را آجر می‌نمایید.

نقل قول‌های آشنا

یکی از خبرهای منتشر شده در این باره مربوط به نقل قولی دروغین از حسام الدین آشنا است. یکی از کانال‌های مجهول الهویه از قول آشنا می‌نویسد که "درباره حصر تصمیمات خوبی گرفته شده‌بود به خصوص بعد از مریضی کروبی و اینکه سِنّش بالا بود توافق شد که به اسم نقاهت بعد از بیمارستان به منزل برود دوران نقاهت را بگذراند و برخی افراد بروند با وی ملاقات کنند و فضا به صورت خیلی ظریف و نرم درست شود و داستان حصر شل شود اما متأسفانه باز از همان افراطی‌ها ضربه خوردیم."

در ادامه این کانال به نقل از آشنا می‌نویسد:" از جمله تاج زاده که در جلساتشان نشستند و صحبت کردند ما باید نان حصر را بخوریم و با همین حصر می‌توانیم بدنه را نگه داریم و نباید بگذاریم این قضیه فراموش شود و شل شود و اینها می‌خواهند بمیرند و روغن ریخته را نظام نذر امامزاده کند."

آشنا تاکید کرده، مرتب تاجزاده تماس می‌گرفت تحریک می‌کرد و افرادی را به سمت بیمارستان شهید رجایی سرازیر می‌کرد. آشنا با تاکید بر این مطلب که قرار بود حصر کمرنگ شود افزوده که فعلاً این موضوع منتفی شده است.

این خبر در تمامی کانال‌های وابسته به این جریان منتشر و مصطفی تاجزاده به عنوان عامل تداوم حصر معرفی شد. اما پس از آنکه حسام الدین آشنا این خبر را تکذیب کرد آنها به سراغ یک خبر دروغین دیگر رفتند و این بار از حسین کروبی پسر مهدی کروبی شیخ محصور نقل قول دروغین آوردند.

نوبت به حسین کروبی رسید

کانال منتشر کننده خبر با ذکر نقل قول‌هایی از حسین کروبی می‌نویسد که بنا بر این بوده که برای رفع حصر کروبی اقداماتی صورت بگیرد اما تاجزاده با اقداماتش مانع شد: "پسر کروبی با ناراحتی گفته بود که تاج زاده جایی اظهار داشته که "کروبی که می‌میرید. زنده که بود نفعی برای ما نداشت لااقل وقتی که فوت کرد باید استفاده‌ای به ما برساند."

اما خبرها منحصر به مصطفی تاجزاده نماند و این بار پای محمد رضا خاتمی را به میان کشیدند.

روحانی مانع حصر است

در خبرهای جدید رضا خاتمی قرار نبود که مانع رفع حصر شود بلکه از سمت او گفته شد که این روحانی است که نمی‌خواهد حصر برداشته شود. در گزارش جهان نیوز آمده است: روحانی نمی‌خواهد داستان حصر حل شود نه اینکه نمی‌تواند؛ نان روحانی در حصر است و کدهای متعددی داریم که اگر حصر برداشته شود، روحانی به حاشیه می‌رود چون خودش هم سرمایه اجتماعی زیادی ندارد، با داستان حصر بازی می‌کند.

سایت خبری متعلق به علیرضا زاکانی در ادامه از قول رضا خاتمی می‌نویسد: ما باید تکلیف­مان را با خود روحانی مشخص کنیم. پیشنهاد من این است که یک تیم صریح و شفاف بروند و از طرف کل جامعه اصلاحات با آقای روحانی صحبت کنند و بعد هم به افکار عمومی اعلام کنیم روحانی قول داد یا نداد؛ بازه زمانی تعیین کرد یا تعیین نکرد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • گزارش تاج‌زاده از تقلب جنتی در انتخابات مجلس ششم؛ چه شد که ناگهان حدادعادل به جای رجایی به مجلس رفت!
 • اطلاعیه ۸۷۰ تن از فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دعوت از مردم برای شرکت در مراسم سوگواری دکتر ابراهیم یزدی
 • وکیل مدافع علی مطهری: متهمین آمر اصلی در فراخوان نیروها برای تجمع در فرودگاه شیراز را معرفی کردند
 • حسین کروبی در ملاقات با علیرضا رجایی سلام مهدی کروبی را از حصر رساند
 • تحلیل تقی کروبی از سخنان امروز محسنی اژه ای: فروریختن مرحله ای حصر
 • اژه‌ای باز هم به مردم دروغ گفت
 • پاسخ على مطهرى به مقاله روزنامه رسالت: محصوران را آزاد کنید یا محاکمه
 • ابراهیم یزدی از نگاه علی مطهری جزء منهائیون بود یا آزاردیدگان؟ /پس‌لرزه‌های یک دلنوشته
 • کاسبان حصر دست به دامان نقل قول‌های جعلی؛ باز هم رسوایی امپراطوری دروغ
 • عشق و رسالت
 • مظلومیت مضاعف یک سیاست ورز روشنفکر؛ علیرضا رجایی
 • چه کسانی جنتی را تحریک می‌کنند؟
 • تسلیت شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت درگذشت "پیر آزادیخواه"
 • سرانجام یک روزنامه نگار ااصلاح طلب زندانی: تخیله چشم علیرضا رجایی
 • نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به همراه ۹۵ تشکل دانشجویی دیگر به رییس جمهور پیرامون وضعیت محصورین
 • خدا از جفاهایی که به او کردیم بگذرد
 • فاطمه کروبی: نیروهای امنیتی از منزل خارج شده‌اند/ علت تکذیب را از خود آقای اژه‌ای بپرسید
 • قصه یک حصر؛ مهدی کروبی کجا و چگونه زندگی می‌کند
 • مراسم تشییع زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی
 • محاكمه ي محصورين
 •