به روز شده: ۲۱:۱۰ تهران - سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

پاسخ به سردار

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در یادداشتی که در روزنامه جوان منتشر شده دو پرسش را در مورد دادگاه محصوران مطرح کرده است:" سؤال این است، آقایانی که خواهان تشکیل دادگاه هستند، می‌توانند این ادعای تقلب را در دادگاه اثبات کنند؟ ... اما آخرین نکته، آیا آقایان خواهان تشکیل دادگاه، رأی دادگاه را می‌پذیرند؟ کسانی که در سابقه خود، ایستادگی در برابر رأی مردم را دارند، چگونه تن به رأی دادگاه خواهند داد؟"

بقیه نوشته طرح اتهام های تکراری گذشته است مبنی بر اینکه موسوی و کروبی به سبک انقلاب های رنگی کشور را در معرض آشوب و ناامنی قرار دادند؛ از مجرای قانونی عمل نکردند و از صبر و حوصله نظام سواستفاده کردند.

در بخش دیگری از یادداشت، آقای جوانی غیر قانونی بودن حصر را هم رد کرده است.

در مورد یادداشت آقای جوانی چند نکته را باید مورد توجه قرار داد. مدت هاست که تاکید شده دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد فاجعه بار است. نظامیان باید پاسدار مرزهای کشور و مدافع امنیت ملی باشند. اما دخالت سپاه در سیاست، امنیت ملی ایران را در معرض خطر جدی قرار داده است. زیرا هم تمرکز آنها را در انجام وظایف اصلی خود از بین برده هم باعث شده در حوزه هایی دخالت کنند که تخصّص کافی ندارند. از سیاست داخلی تا خارجی تا مسایل قضایی سپاه خود را صاحبنظر می داند. ناآشنایی آقای جوانی با حقوق باعث شده تا وی غیر قانونی بودن حصر را زیر سئوال ببرد. حتی دانشجویان سال اول حقوق هم می دانند تحمیل رنج به یک متهم و مجازات او بدون برگزاری دادگاه و انجام تشریفات قانونی خلاف قانون اساسی و حقوق جزایی ایران است. هفت سال کروبی و موسوی و رهنورد را زندان خانگی کرده اند. شدیدترین فشارهای روحی و روانی را به آنها تحمیل کرده اند، مدّت ها آنها را در سانسور خبری قرار داه اند ؛سلامتی آنها را تحت خطر جدّی قرار داده اند؛ از رسانه های دولتی انبوه اتهامات و دشنام ها و ناسزاها را به آنها نسبت داده اند. سردار نا آشنا به علم حقوق که حتی قانون اساسی ایران را روخوانی هم نکرده تا حداقل اصل ۱۳۸ را یاد بگیرد حصر را قانونی می داند.این حصر از هر نظر غیر عادلانه و غیرقانونی است. در غیر قانونی بودن این حصر کافی است توجه کنیم نظام حکومتی ایران هنوز مسئولیت حقوقی آن را بر عهده نگرفته است.

سردار گفته است اعتراض های بعد از حوادث ۸۸ در راستای انقلاب های رنگی مورد نظر بیگانگان بوده است. اول اینکه این ادعا صرفا یک اتهام است. اگر سردار نتواند در دادگاه آن را ثابت کند باید مجازات شود. افسوس که عدالت خانه به معنای واقعی اش نداریم. اگر عدالت خانه درستی داشتیم برای مدعیان این اتهام دادگاه تشکیل می داد تا حرف خود را ثابت کنند. رهبران جنبش سبز بارها بر استقلال خود تاکید کرده اند.جنبش سبر اعتراضی ملی به دور از هر گونه حمایت دولت های خارجی است. اتفاقا اکنون بعد از گذشت ۸ سال این سردار و دوستانش هستند باید پاسخ دهند چرا از همان تریبون هایی که رهبران جنبش سبز و فعالان مدنی و سیاسی ملی و آزاده را تکفیر می کردند صدای پای موساد می آید؟

سردار گویی فراموش کرده این مردم بودند که آرام و مسالمت آمیز به خیابان ها آمدند. اما جواب حرکت مسالمت آمیز آنها گلوله و خون بود. کهریزک و تجاوز بود. احتمالا سردار به دلیل اینکه متن قانون اساسی را نخوانده نمی داند طبق اصل ۲۷ قانون اساسی برگزاری تجمعات بدون حمل سلاح آزاد است. تجمعات را دسته های سازمان یافته ای به هم زدند که باسلاح گرم و سرد به جان مردم افتادند. همان ها که ندا را کشتند جوادی فر و روح الامینی را آنقدر شکنجه دادند تا جان دادند، جان سهراب اعرابی را ستاندند و دهها جوان دیگر را به خاک و خون کشیدند و حق اعتراض آرام و مسالمت آمیز را از مردم سلب کردند .

آقای جوانی می گوید موسوی و کروبی چرا از مجرای قانونی وارد نشدند؟ طنز تاریخ است شورای نگهبانی که خود یکی از متهمین اصلی کودتای انتخاباتی ۸۸ است و تعدادی از اعضای آن در تخطی آشکار از قانون از یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری حمایت آشکار کردند قرار بوده به دعوای کاندیداهای معترض رسیدگی کند. اگر عدالتی باشد شورای نگهبان باید به عنوان یکی از خاطیان در دادگاه حاضر شده و محاکمه شود. نکته دیگر اینکه آنها که بدون توجه به اعتراض موسوی و کروبی پیام تبریک صادر کردند؛ صدا و سیمایی که جشن ملی اعلام کرد، رئیس دولتی که معترضان را خس و خاشاک نامید هم در این کودتای انتخاباتی سهیم هستند. این چه رسیدگی به اعتراضی است که پیشاپیش اعلام می شود جابجایی ۱۱ میلیون رای در نظام انتخاباتی ما امکان پذیر نیست؟

سردار جوانی گفته است محصوران باید در دادگاه ثابت کنند تقلب شده است. سخن سردار هم مایه تعجب است. مهدی کروبی بارها از جمله در نامه به رئیس جمهور تاکید کرده آماده است در دادگاهی علنی با حضور هیئت منصفه حاضر شود تا در برابر سیل اتهامات از خود دفاع کند تا بگوید نجیب کیست و نانجیب کیست. آیا درخواست از این صریح تر هم ممکن است؟:" اینجانب نه از شما طلب رفع حصر دارم و نه این‌کار را در اختیار شما می‌دانم؛ لیکن از شما می‌خواهم براساس تکلیفی که قانون اساسی و مردم بر عهده‌تان گذاشته‌اند، از حاکمیت مستبد بخواهید تا دادگاه علنی‌ام، مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی، ولو با ترکیب مورد نظر ارباب قدرت را تشکیل دهد تا به یاری خداوند و به اتفاق وکلای‌ام با استماع کیفرخواست، ادله خود مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری ۸۴، مهندسی انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و آن‌چه بر فرزندان این کشور در بازداشتگاه‌های قانونی و غیرقانونی گذشت را به اطلاع عموم برسانم. خروجی این دادگاه مشخص خواهد کرد که برگشته از انقلاب و نانجیب، و ادامه دهنده راه انقلاب و نجیب، کدامیک از طرفین دعوا و نزاع انتخابات ۸۸ قرار دارند. قل کفى بالله بینی و بینکم شهیدا"

آقای جوانی گفته محصوران آیا حکم دادگاه را در نهایت می پذیرند؟ این هم پرسشی بی مورد است آن هم وقتی که کروبی تاکید کرده داگاهی عادلانه و علنی با حضور هیئت منصفه تشکیل شود و هر رایی که از دل آن دادگاه صادر شود را پذیرا خواهد بود و درخواست تجدیدنظر هم نمی کند:« تاکید می‌کنم حکم صادره از این محکمه را با جان و دل پذیرا هستم و بدون در نظر گرفتن حق تجدید نظر از آن استقبال می‌کنم، زیرا عالم محضر خداست و جانشین و خلیفه او در زمین مردم‌اند و چه داوری بهتر از خدا و مردم. »

حالا این گوی و میدان. این درخواست محاکمه و این سخن کروبی برای تضمین پذیرش حکم. اما در دادگاهی عادلانه با حضور رسانه ها تا مهدی کروبی از روند سازمان یافته تقلب و تخلف در انتخابات های ۸۴ و ۸۸ بگوید و اینکه چگونه هشت سال کشور را در معرض تکانه های شدید احلاقی و سیاسی اقتصادی و فرهنگی قرار دادند و چگونه نظامیان با دخالت در سیاست و انتخابات جمهوریت نظام را در معرض خطرات سختی قرار دادند:« در این دوره‌ی نکبت‌بار، خسارت‌های سنگینی بر مردم و کشور تحمیل شد که اگر بتوان آثار زیان‌بار مادی آن شامل غارت اموال عمومی، هدر رفتن ۷۰۰ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی و درآمدهای مالیاتی، بذل، بخشش و یا فروش زمین‌های مناطق تفریحی و مناطق آزاد از پارک پردیسان گرفته تا کیش و قشم، انتقال ۲۲ میلیارد دلار به دبی و ترکیه، گم کردن دکل‌ها نفتی و کشتی‌های ثبت نشده و ... را در چند دهه آتی جبران کرد، لیکن بدون تردید نمی توان آثار زیان بار فرو ریختن اخلاق، شکاف و بی اعتمادی مردم به حکومت و روحانیت و مهم‌تر آسیب‌های وارده به تشیع و امام زمان (عج) را به این سادگی جبران کرد."-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • تکرار سخنان محمدرضا پهلوی از زبان رییس دادگاه انقلاب: حصر برای مراقبت از محصورین است
 • امیرارجمند: حتی اگر وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور هم نبود، او وظیفه قانونی برای پیگیری رفع حصر داشت
 • پاسخ به سردار
 • ناگفته های محمدسلامتی از تحولات درونیسازمانی
 • مقایسه اطرافیان دو حاکم!
 • مطهری در نامه‌ای خطاب به اژه‌ای: چرا با درخواست محاکمه علنی محصورین مخالفت می‌شود؟
 • جمعی از اعضای نهضت آزادی ایران در نامه ای به رییس جمهور خواستار رفع حصر شدند
 • توقع از کنشگران مدنی در زمانه بیدادگری قضایی
 • جهانگیری: شرط کروبی انجام شده است
 • عبدالله نوری در دیدار با فرزندان میرحسین و رهنورد: رفع ‏حصر، در جهت ثبات و آرامش جامعه تأثیرگذار است
 • درخواست جمعی از نخبگان و استعدادهای درخشان از رهبری برای رفع حصر
 • حصر خواهد شکست!
 • سیدمحمدخاتمی: از طرف آزادگان و آحاد ملت از رهبری تقاضای رفع حصر دارم
 • پاسخ تقی کروبی به اژه ای: محاکمه علنى را برگزار کنید تا سیه روز شود هرکه در او غش باشد
 • خروج نیروهای وزارت اطلاعات از منزل کروبی دروغ محض است
 • نامه آیت‌الله‌ دستغیب به مراجع: نظر فقهیتان را درباره حصر بی‌محاکمه هفت‌ساله روشن کنید
 • قیام کروبی برای حریم خصوصی و روایتی از پیامبر
 • بى‌ثمر به حصر بردند
 • صفایی فرهانی: قرار داد توتال منافع مالی خیلی‌ها را به خطر انداخت
 • فاطمه کروبی در مصاحبه با سحام: آقای کروبی برای چهارمین بار مورد عمل قلب قرار گرفت
 •